Skocz do zawartości

Pali bez problemu na gazie na benzynie nie odpala....


Gość davidgm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W moim 1,6i był on czarny i umieszczony na blaszce po środku pod maską od strony spryskiwaczy cały był zalany odczytałem z niego tylko 5 i 1, u Ciebie może byc inny i w innym miejscy ,ale szukaj przekaznika z 5 wtykami, wyjąłem go lecz nie mogłem dostac zamiennika bo nie znałem pełnego symbolu ale poradziłęm sobie spinką metalową, chcąc odpalac na benzynie zwierałem dwa przewody brązowy i nie pamiętam, popróbuj tak jak ja , nie spaliłem przy tym niczego, byc może zawiesił się na gazie.

A czy ręcznie przerzucasz z gazu na benz i odwrotnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam panowie mam kadeta 1,6 benzyna i podobny problem nie pali, paliwo dochodzi do wtryskiwacza ale nie leci paliwo z wtryskiwacza, dzisiaj wykręciłem go coś tam przetarłem włożyłem i zapalił na popych (bo akumulator wychewtałem), przejechałem 6 km szedł ładnie, ale po 2 godzinach jak chciałem zapalić to dalej paliwo nie leciało w trysku, czy może mi ktoś powiedzieć, jak się czyści wtryskiwaćz by go nie uszkodzić, a dodam że wcześniej miał wysokie obroty po wyjęciu zaczą chodzić normalnie czyli schodził z obrotów tak jak powinno być. a mam jeszcze jedno pytanie ile kosztuje wtryskiwacz bo z tego co szukałem to 400-700zł czy to możliwe??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość ufo22222

Witam podłącze się pod temat kadett e 1.6 8v nie chce palić na benzynie gdy włącze zapłon to moment i jest pełna przepustnica paliwa silnik krokowy wysunięty na maxa. z pod korka oleju wydostają się opary (dym?) iskra jest rozrząd dobrze ustawiony, na gazie nie pali bo nie ma (skończył się przed dojazdem na stacje LPG) pozatym nawet jak jest na gazie to zalewa go paliwem i jak pierwszy raz wykręciłem świece to czarne jakby je w oleju utopić a silnik nie bierze oleju.

jakby ktoś mógł pomóc w co uderzyć bo już ręce opadają. było dobrze jechał zgasł i już nie pali.

Edytowane przez ufo22222

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak jest na gazie to zalewa go paliwem

jeśli dostaje 2 paliwa jednocześnie to masz coś skopane z zasterowaniem czyli pod oko elektryka instalacji

 

 

gdy włącze zapłon to moment i jest pełna przepustnica paliwa

być może wtryskiwacz jest uszkodzony i leje

 

albo

biorąc pod uwagę 2 powyższe cytaty

uszkodzone jest uszczelnienie w/w elementu czyli oring

z pkt widzenia wł. auta - najtańsza i najprostrza naprawa

(warto to sprawdzić)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności