Skocz do zawartości

Gość asterix

Rekomendowane odpowiedzi

krotkie pytanie odnosnie urzadzenia Tech BOSCH tego profesjonalnego w ASO

czy mozna nim korygowac parametry silnika tzn, zmieniac kat wtrysku, korygowac prace EGR itp czy tylko kasowac i odczytywac bledy no i oczywiscie odczytac parametry pracy wszystkich czujnikow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm. Nie wiem dokladnie co sie da bo w sumie tego w aso nie praktykujemy. Nie majstrujemy bo my tam tego nie robimy dla zabawy a ma byc tak jak producent przewidzial. Kat wtrysku zazwyczaj nie zmienia sie w sposob elektroniczny tylko mechaniczny ( patrz grupa VAG) Zmienia sie ustawienie kola na pompie. Przestawiacz kata w pompie ma niewielki zakres wiec my tu nie zmienimy programem o stopien czy dwa bo to juz daleko poza jego zakresem.

Druga sprawa iz producentem tech2 jest vetronix a nie bosch.

 

Nierozumie co znaczy korygowac prace EGR'a. Albo jest sprawny caly uklad recyrkulacji spalin albo nie i co ma tu jakakolwiek korekcja pomóc bo ja nie wiem. Techem 2 mozemy kozystac z SPS'a czyli aktualizacji softu w poszczegolnych modulach. czyli podpinamy techa pod auto zczytujemy dane z niego idziemy do kompa PC i podpinamy techa, sciagamy na techa za pomoca TIS WEB nowszy softo i ile jest i wracamy do auta by wrzucic do ECM'a (ECU) nowy wsad. Czasmi sa znaczne poprawy kontroli niektorych elementow a czasami nawet niedoczuwalne.

 

Niewiem czego oczekujesz, co bys chcial zrobic w swoim aucie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm. Nie wiem dokladnie co sie da bo w sumie tego w aso nie praktykujemy. Nie majstrujemy bo my tam tego nie robimy dla zabawy a ma byc tak jak producent przewidzial. Kat wtrysku zazwyczaj nie zmienia sie w sposob elektroniczny tylko mechaniczny ( patrz grupa VAG) Zmienia sie ustawienie kola na pompie. Przestawiacz kata w pompie ma niewielki zakres wiec my tu nie zmienimy programem o stopien czy dwa bo to juz daleko poza jego zakresem.

Druga sprawa iz producentem tech2 jest vetronix a nie bosch.

 

Nierozumie co znaczy korygowac prace EGR'a. Albo jest sprawny caly uklad recyrkulacji spalin albo nie i co ma tu jakakolwiek korekcja pomóc bo ja nie wiem. Techem 2 mozemy kozystac z SPS'a czyli aktualizacji softu w poszczegolnych modulach. czyli podpinamy techa pod auto zczytujemy dane z niego idziemy do kompa PC i podpinamy techa, sciagamy na techa za pomoca TIS WEB nowszy softo i ile jest i wracamy do auta by wrzucic do ECM'a (ECU) nowy wsad. Czasmi sa znaczne poprawy kontroli niektorych elementow a czasami nawet niedoczuwalne.

 

Niewiem czego oczekujesz, co bys chcial zrobic w swoim aucie.

probuje znalezc przyczyne braku mocy to wszystko dlatego pytam o ten kat wtrysku bo slyszalem ze techem tym specjalistycznym mozna duzo wiecej zrobic niz tymi sprzedawanymi na allego ,a co do korekty to podobno firmy ktore zajmuja sie tuningiem moga korygowac prace roznych urzadzen i czujnikow poprawiac ich skutecznosc skad to moje pytanie czy techem mozna to zrobic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem tech moze wiecej ale tez trzeba wiedziec co zmienic i o ile. Az tak bardzo nie wnikam w pracy jak podpinam techa. Druga sprawa jest fakt taki iz tuner moze duzo wiecej. Zmienia bezposrednio co chce. Moze odlaczyc jakis podzespol tak by nie byl prany pod uwage a jego prace zastopic innym lub poprostu mapą wg wytycznych. Inaczje mowiac mozna sobie np silnk bardzo uproscic i wywalic przeplywomierz czy inne systemy zbedne. Ustawic cisnienie doladowania zalezne od kilku czynnikow np od pedalu gazu, dawke paliwa tez pod to podpiac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności