Skocz do zawartości

Gość asterix

Rekomendowane odpowiedzi

możliwe ale jak nie umiesz to nie ruszaj a co się dzieje że do rozrządu leziesz nie wiem czy wiesz ale tam jest łańcuch sie pomylisz delikatnie i nie będziesz jeździł taka moja rada

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiem, i wszystko dziala ,a musialem ruszyc bo olej mialem w paliwie wiec byly wymieniane uszczelniacze wtryskiwaczy pytam dlatego bo po tej wymianie auto mi glosniej pracuje i jak gasze silnik dodatkowo trzesie,czego wczesniej nie bylo rozrzad wedlug mnie jest dobrze ustawiony wedlug znakow tylko bez tego przyrzadu i blokad ,dlatego jestem ciekawy czy za pomoca tych blokad mozna dokladniej ustawic rozrzad

 

usunąłem zbędny cytat/daro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych silnikach rozrzad blokuje sie dwoma pinami. Jedne na wale glownym w miejsce po czujniku a drubi pin w kolo od pompy. NA łancucu sa specjalne ogniwa i innym kolorze i je sie ustawia na kolach zebatych na zebach z takim zankiem w postaci kropki. Sporo roboty jest przy tym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem nie jest mozliwe dokladne ustawienie rozrzadu bez blokad wszystko bylo by ok gdyby na walku rozrzadu byly znaki jak w wiekszosci aut a tu ich nie ma i trzeba kombinowac przez to ,pierwszy raz slysze zeby na lancuchu byly jakies kolorowe ogniwa jesli dobrze zrozumialem

 

usunąłem zbędny cytat/daro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Łancuch ( dwa lancuchy w zasadzie) jest srebrny caly poza jednym ogniwem ktore jest ciemnego koloru . zapomnialem jeszcze dodac ze sa trzy blokady pin w wal korbowy i pin w kolo pompy ( o czym pisalem) ale jest jeszcze blokada walka rozrzadu- taka plytka. Wszystko trzeba ladnie zablokowac bo mozna sie pomylic i wtedy klops. Bedzie dzialac silnik poprawnie po zamontowaniu jesli nikt nie grzebal przy usawieniu pompy bo to robi juz serwis boscha. Jesli ktos tam maczal swoje paluchy to praktycznie nie da sie juz ustawic pompy bez ponownej wizyty pompki u boscha.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pompie nie bylo grzebane, lancuch nie byl zdejmowany tylko walek byl do gory podniesiony zeby sie dostac do wtryskiwaczy jak sie okazalo nie potrzebnie bo przeciez niby skad mial sie wziac olej w paliwie jak nie z uszczelniaczy ktore znajduja sie na gorze a ja nie potrzebie wyjalem wtryskiwacz 1 i wymienilem tez podkladke miedziana kolejne nie daly sie juz zdjac mocno siedzialy wiec dalem sobie spokoj ,paliwo juz czyste jest ale mam wrazenie ze auto bardziej klekocze niz przed tem poza tym jak gasze auto to jest szarpniecie silnikiem a wczesniej tego nie bylo, tak sie zastanawiam czy jakby jeszcze raz ustawic rozrzad ale za pomoca blokady to czy cos by sie zmienilo ,w co watpie ,ale wiem jedno ze wystarczy tylko ruszyc cos w silniku to juz nie bedzie to tak dzialalo jak wczesniej fabryka zlozyla

 

usunąłem zbędny cytat/daro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lancuch nie byl zdejmowany tylko walek byl do gory podniesiony

Jeżeli tak było zrobione to nie ma możliwości przestawienia rozrządu, ponowne rozkręcanie nie ma sensu. A to może być przyczyną klekotania

ja nie potrzebie wyjalem wtryskiwacz 1 i wymienilem tez podkladke miedziana kolejne nie daly sie juz zdjac mocno siedzialy wiec dalem sobie spokoj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności