Skocz do zawartości

kody błdów ECN


Gość A.M.

Rekomendowane odpowiedzi

znalazłem na forum metodę jak odczytać kody błędów-hamulec, gaz

wyskoczyły mi dwa 161450, 161600

1. Czasami po przekręceniu stacyjki silnik nie zapali i zacznie mrugać kontrolka klucza serwisowego, po ponownym przekręceniu stacyjki silnik odpala i problem znika -do następnego razu

2. Czasami podczas jazdy i hamowania zapali się kontrolka ABS świeci się do czasu zakończenia jazdy i zgaszeniu silnika, po ponownym uruchomieniu już się nie świeci - do następnego razu

z tym problemem związane są czujniki ABS, wymieniłem piastę z czujnikiem wskazaną przez serwis ale nic nie pomogło 600zł w błoto. Każą mi wymienić następną w innym kole.

 

Nie wiem co oznaczają te kody, czy mają związek z moimi usterkami proszę o podpowiedz.

znalazłem kody LINK http://www.astraownersclub.com/vb/showthread.php?t=250554

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość stalowy_piotr

witam ja dziś również się zdziwiłem po przeczytaniu kilku postów na forum spróbowałem sposobu z gazem i hamulcem i q mojemu zaskoczeniu pojawił sie napis ECN 161600 nic się :-) nie świeci i jeżdżę normalnie bez utraty czegokolwiek tylko radio się przycina dlaczego? :-) :-) :-) :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz444

1. Czasami po przekręceniu stacyjki silnik nie zapali i zacznie mrugać kontrolka klucza serwisowego, po ponownym przekręceniu stacyjki silnik odpala i problem znika -do następnego razu

Mam ten sam problem, kod błędu 161450. Mechanik z aso opla (Gdańsk) powiedział mi, że najlepiej wgrać najnowsze oprogramowanie do CIMa. Klucz mógł też upaść i stąd kod błędu: brak połączenia pomiedzy nadajnikiem w kluczyku a odbiornikiem immobilisera. Póki co jeżdżę i nie przejmuję się tym. Jeśli nie zapali za pierwszym razem, to na pewno zrobi to za drugim razem :hyhy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stalowy_piotr

dzięki kicaj !

wymieniłem baterie w kluczyku a chciałbym zaznaczyć że jest tylko jeden bo auto z belgi przyjechało i kupiłem tylko z jednym - najważniejsze że dolegliwości zniknęły!!! :hyhy:

wiem z doświadczenia że najprostsze rozwiązania są najlepsze ale często kolesie lubią się chwalić dla sportu i wymyślają jakie to z nich fachowcy :lol:

tym bardziej dzięki dla kicaja że naprowadził nowego na właściwy tor problemu!

pozdrawiam :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stalowy_piotr

aha mam jeszcze jedno dla tych którzy męczyli się z problemem znalezienia błędu w astrze h - mianowicie u mnie błąd (ECN) pokazał się znanym sposobem gaz+hamulec do podłogi i delikatnie zapłon ale żeby nie odpalić opla! a potem przycisk do przebiegu dziennego jeden raz - pokazał się napis ECN a pod nim numery błędów 161450, 161600, 000000

dzięki kicajowi wiem wszystko a co ważniejsze udało się błędy wyeliminować!

pozdrawiam :hyhy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności