Skocz do zawartości

siec jest a nie ma - OCB????


kicaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

jestem w kropce i nie wiem co jeszcze moge zrobic, poszperalem w internecie ale mojego problemu jeszcze nie widzialem, juz nie wiem co jeszcze jest do sprawdzenia...

 

opis:

siec wiewnetrzna oparta na routerze. oba komputery na WiFi z przyspisanymi konkretnymi IP w sieci lokalnej. Na obu mam internet, oba komputery widza sie nawzajem przez PINGa ale juz nie moge sie dostac do folderow udostepnionych. Dodatkowo na jednym kompie mam udostepniona drukarke, i nie moge z drugiego drukowac

wczesniej wszystko dzialalo, nie bylo mnie 2 tygodnie w domu wracam i koniec... nic nie dziala. co ciekawe przez pewien czas mialem tak ze jeden komputer widzial drugiego ale odwrotnie juz nie, choc pingi dzialaly.

to co zrobilem od tego czasu na kompach

na jednym instalacja aktualizacji, oraz gry SIMS dla dzieci

na drugim przez pewien czas mialem siec ad-hoc,

 

co jeszcze sprawdzic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja aktualizacji

z którą zapewne zassał jakąś modyfikację zabezpieczeń

pewnie zapora sieciowa windows nie puszcza pakietów

testowo wyłącz i zobacz

w razie czego zmień ustawy routera i włącz dhcp routera i na kompach daj na dynamiczne IP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

routera nie chce ruszac bo to nie o niego chodzi :piwo:

w miedzy czasie znalazlem tutaj rozwiazanie http://winforum.pl/showthread.php?t=4894 i dziala :)

wystarczylo jedynie start->uruchom-> IP drugiego kompa -> enter i po chwili polaczyl sie :)

tak proste :piwo:

 

z tym ze nadal nie rozwiazuje problemu ze kiedy chce wejsc z explorera to mi nie pozwala...

co wiecej nie widzi nazw komputerow... ale po IP idzie...

 

ping po IP pieknie chodzi

ping po nazwie kompa na ten sam komputer - bez problemu, na drugi info ze nie mozna znalezc hosta...

 

i jeszcze to - dokladniejszy opis co i jak biega:

siec wewnetrzna na routerze. oba komputery na WiFi maja wyjscie na swiat.

oba komputery (powiedzmy komp1 i komp2 o IPs xx.1 i xx.2) maja DHCP, choc IP jest na routerze przypisane do konkretnego MAC adresu. przypisanie konkretnego IP nie zmienia sytuacji.

2 tygodnie temu wszystko dzialalo teraz po powrocie z urlopu juz nie

zmiany w miedzyczasie to instalacje updatow (oba kompy XP z SP3), na jednym zainstalowalem dziecku simsy na drugim na urlopie mialem stworzona siec ad-hoc na wifi.

w dodatku na jednym z kompow mam drukarke ktora udostepnialem pozostalym komputerom. teraz juz nie moge drukowac...

 

oczywiscie ta sama grupa robocza, inne nazwy komputerow, udostepnianie plikow i drukarek wlaczone... oba komputery na kontach o prawach admina, ale rozne nazwy kont pomiedzy komputerami

gdy pinguje xx.1 z komp2 - mam odpowiedz

gdy pinguje xx.2 z komp1 - mam odpowiedz

gdy pinguje komp1 z komp1 - mam odpowiedz

gdy pinguje komp2 z komp2 - mam odpowiedz

gdy pinguje komp2 z komp1 - brak odpowiedzi

gdy pinguje komp1 z komp2 - brak odpowiedzi

gdy w uruchom wpisze xx.1 na komp2 to otwiera sie okno explorera z dostepem do udostepnionych folderow, natomiast gdy przejde wyzej czyli do "wyswietl komputery w sieci wewnetrznej" to albo nie widze drugiego komputera albo jak jest nie moge z powrotem wejsc do niego (z drugim kompem to samo)

gdy w uruchom wpisze komp1 na komp2 to wyskakuje blad:

"Nie mozna odnalezc sciezki sieciowej"

gdy w otoczenbiu sieciowym sprobuje wejsc do drugiego kompa otrzymuje taka wiadomosc:

"nazwa kompa - nie jest dostepny. mozesz nie miec uprawnien do uzywania tego zasobu sieciowego. skontaktuj sie z administratorem, aby uzyskac uprawnienia dostepu.

nie mozna odnalezc sciezki sieciowej"

 

przykladowy odczyt z jednego kompa

Adres IP: 192.168.2.104

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: 192.168.2.1

Serwer DHCP: 192.168.2.1

Serwer DNS: 192.168.2.1

Serwer WINS:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w lokalizacji C:WindowsSystem32driversetc

plik hosts który możesz wyedytować notatnikiem czy nie ma tam żadnych dziwnych wpisów.

 

Spróbuj także z poziomu lini komend wpisać polecenie ipconfig /flushdns

 

I zobacz czy zadziałało

 

 

Ewentualnie polecam lekturę

http://www.banita.pl/konf/smbprzegwinxp.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huri_khan, dzieki to przegladne.

powoli doszedlem do tego jak naprawic

plik host w system32/drivers mial tylko wpis 127.0.0.1 reszte recznie musialem wpisac

od tego momentu ping po nazwie zaczal chodzic ale nie umozliwilo to wejscia w katalogi udostenione

troche pomeczylem sie troche pkombinowalem i jakos zaczelo dzialac

ale wciaz nie wiem dlaczego przestalo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyści bufor programu rozpoznającego nazwy DNS. Czyli jeżeli zmienił się np. adres ip danego kompa w sieci to wykonanie tej komendy na innym komputerze w sieci spowoduję że ten komputer będzie na nowo sprawdzał IP i nazwy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności