Skocz do zawartości

Klimatyzacja automatyczna


Gość zbisz41

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam merive z automatyczną klima niestety nie mam instrukcji a to co ściągnąłem z neta nie za bardzo opisuje działanie.Dodam że jest to moje pierwsze auto z klimą. :)

Prosiłbym o jakieś sugestie dotyczące używania jej szczególnie latem, a teraz w zimie też .

Przyznam się że nie mam zielonego pojęcia. :spoko: Z góry dziękuje :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego podaj mi swojego maila. Prześle tobie instrukcję Merivy wszystko jest opisane

Dziękuje ale instrukcje już mam z neta, tylko chodzi mi o praktyczne porady co i jak włączyć.

Jak to działa w zimie auto-eco ?

 

Sprecyzuje pytanie:

czy funkcja auto działa zimą czyli czy automatycznie nagrzewa i utrzymuje temperaturę np ustawie 22 st?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja Auto – załączenie klimatyzacji w tryb automatyczny, ustawiona temperatura np. 22C jest utrzymywana w kabinie niezależnie czy na zewnątrz jest +30C czy -10C , funkcje chłodzenia wiadomo o co chodzi, kiedy klima jest wyłączna na Auto i grzeje spełnia dodatkowo jeszcze role osuszacza powietrza z wilgoci co jest bardzo przydatne w chłodne deszczowe dni by nie dopuszczać do roszenia szyb.

Funkcja ECO- kima wyłączona działanie tak jak w każdym innym samochodzie bez klimy

 

Należy przynajmniej raz w miesiącu nie zależnie od pory roku załączać klimę na 20 minut by czynnik chłodzący wraz z olejem został rozprowadzony po całym układzie co zwiększa trwałość Klimy, oczywiście wiadomo że załączona klima powoduje niewielkie zwiększenie zużycia paliwa

Przed sezonem letnim jedz na przegląd kilmy czyszczenie najlepiej ozonem i ściągnięcie oczyszczenie i uzupełnienie czynnika chłodzącego

Zapomniałem dodać o opcji bez żadnej załączonej z tych funkcji kiedy chcemy schodzić kabinę ustawiamy przykładowe 22C wyłączamy Auto i ECO sami ustawiamy siłę nawiewu oraz kierunek i klima chłodzi do osiągnięcia temperatury

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam. Co by nie zakladac nowego tematu zapytam tutaj, bo nic nie moge znaleźć. Mianowicie ostatnio zauważyłem, że coś ciągle pstyka (przekażnik)przy bezpiecznikach i obroty biegu jalowego troche nierówne. Myslalem, że to klima wlancza się i wyłancza na zmiane. Okazalo się, że to wentylator klimy włancza sie na rowno 10 sek i wylancza się na 10 sek. i tak w kółko. czy to normalne zachowanie? Dodam, że klima chlodzi i nie widze aby sprężarka się wylanczala. Meriwa 1,7 cdti 2004 climatronic. Problem wystepuje tylko po rozgrzaniu silnika. Na zimnym oba wentylatory wlanczają sie po jakiś 30 sek. proszę o porade, jak to u was wyglada.

 

Panowie

Uzupełniłem czynnik i dalej to samo. Czy ktoś może sprawdzić jak u niego zachowują się te wentylatory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności