Skocz do zawartości

gasnie po kilku minutach... brak błedów


Gość pawelz25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Odpala i gaśnie po kilku minutach. Zapala się kontrolka samochodu z kluczykiem i staje. Minie kilka godzin odpali normalnie. Podpięcie do komputera nie wykazuje błędów. Pewnie większość odpisze pompa, sterownik itp... pompa wymieniona, sterownik wymieniony, nawet immoo przekładałem i tak gaśnie. Masakra HELP. Dodatkowo kupiłem cała górną wiazkę instalacji silnika i dalej to samo. Program mechanika to jakieś KTSA. Nie wiem już sam co jest. Chyba jakieś fatum z tym moim opelkiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skoro podczas pracy silnika zapala się kontrola check i silnik gaśnie to w tym momencie musi się zapisać jakiś błąd w pamięci sterownika.

 

Spróbuj odczytać błędy metodą gazu i hamulca, może KTS coś oszukuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość zbyszek670

zero błedów w kombinacji pedałami.

pawelz25, to podepnij pod techa i zobaczysz co wyjdzie ???

 

 

 

pawelz25 napisał/a:

Program mechanika to jakieś KTSA.

 

Podjedź do warsztatu gdzie się zajmują wyłącznie silnikami diesla i posiadają lepiej rozbudowany tech.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na te diagnozy poszło też ponad 500 zł i to samo, zero błędów. Podejrzewam już , że kupując używaną pompę sprzedano mi jakąś lipe. Po wymianie zrobiłem 700 km i to samo, czyli przerywanie a potem już odapala na kilka minut.

P.s tech nic nie pokazał,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Podejrzewam już , że kupując używaną pompę sprzedano mi jakąś lipe. Po wymianie zrobiłem 700 km i to samo,

Kup pompę z gwarancją bo chyba dają na ten element gwarancję tak jak na turbosprężarkę ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłbym wdzieczny za jakieś namiary na pewne pompy z gwarancją. Wizyta w Nadarzynie upompiarza :

- sprawdzenie pompy 800 zł (oczywiście trzeba ją samemu wymontować i dostarczyć)

sprawa chyba załatwiona... nie zapeszam

Wymieniony sterownik na używany podobno jakoś wzmacniany, koszt 900 zeta. kolejny wydatek

zapeszyłem.... znów stanął.po wymianie sterownika zrobiłem 6 tys km.

 

scaliłem posty/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość zbyszek670

zapeszyłem.... znów stanął.po wymianie sterownika zrobiłem 6 tys km.

Znalazłem ciekawy artykuł o przegrzewającym się i przez to padającym sterowniku;

Cytat z elektrody.pl;

No... to tylko wyjątek potwierdzający regułę :hyhy:, chyba nie było bardziej awaryjnych pomp na rynku w historii. I naturalnie nie o samo paliwo chodzi, ale kilka rzeczy na raz. Wewnętrzne uszczelnienia pompy, chłodzenie paliwem sterownika gdzie górna część była półokrągła i przy małym zapowietrzeniu stał bombel powietrza a pompa normalnie śmigała, sterownik zaczynał się przegrzewać, (przykład: ktoś wymienił filtr paliwa i pojeździł 2-3tygodnie powinno brzmieć znajomo), zacinanie/zacieranie się tłoczka przestawiacza kąta wtrysku oraz nagminne upalanie końcówek sterujących kątem (od przytartego tłoczka) i dawki - najczęściej.

A tu jeszcze ten sam problem ze sterownikiem;

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1652218.html#8011454

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po naprawie okazało się że trzeba naprawić sterownik bo był cały popalony i już nie dało się naprawić. Więc kupiłem kolejny sterownik za 900 zł, zrobiłem 6 tys km i autko przerywało i w końcu stanęło. Pewne jest tylko jedno, auto sprzedaje do mam już dosyć walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności