Skocz do zawartości

Znikający płyn ogromne spalanie


Gość radekk3

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz mi przybliżyć funkcję i wygląd dławika pompy?chodzi tu a pompę wody??

tak, jest on w środku pompy

a tą kupujesz kompletną, przyjmij że ze stówę może z hakiem za nią się wykosztujesz

Po zdjęciu obudowy rozrządu wszystko się wyjaśni.

 

Jak mogę sprawdzić wersję softu ??

tematy o tym są na forum

choćby te:

http://forum.opel24.com/dziwny-nieznany-komunikat-kompa-pokladowego-vt367.htm?highlight=#3850

http://forum.opel24.com/cos-na-wyswietlaczu-ale-nie-mam-pojecia-co-vt51385.htm?highlight=cyferki+wy%B6wietlaczu#414114

 

guzik SZUKAJ nie gryzie :cry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Znalazłem dokładny opis ze zdjęciami wymiany pompy wody , toż to trzeba pół samochodu rozebrać ;p no ale nic mus to mus sobota rano trzeba się brać do roboty najwyżej w poniedziałek z wiązanką i zniczami z buta pójdę :?:

 

A co do softu odczytam go... i co?? :D da się po magicznych cyferkach rozpoznać czy pasuje do mojego silnika?

 

 

Co sądzicie o tej cewce co wcześniej pisałem że nie wchodzi w obroty tak do 2.5 tys tylko skokowo,i nie raz go zamuli że nie chce ruszyć a za chwile szarpnie i idzie w porywach do przodu nie wiem jak to wytłumaczyć w końcu filmik nagram. Warto brać się za czyszczenie cewki ? Taka porada zawodowca tylko czy dobra ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toż to trzeba pół samochodu rozebrać

nie wiem co to za schemat znalazłeś

nie ma z tym aż takiej tragedii

przewody dolotowe

przy długim dolocie - jeszcze "czapkę" kolektora

napinacz paska PK

sam pasek i kółka

odsuwasz wiązkę przewodów

ściągasz pokrywę

i pompa na widoku

rozrządu demontować nie musisz

 

A co do softu odczytam go... i co??

wy-goglujesz

są strony z różnymi danymi

ew. podasz tu i ktoś z tym samym motorem sprawdzi u siebie

więc chyba nie będzie z tym bólu

 

cewkę możesz sobie obadać poszczególne wyjścia

to nic nie zaszkodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem dzisiaj z kanału na szybkiego ale słabą żarówę miałem pierwsze spostrzeżenia to silnik zapierdzielony olejem najwięcej go jest obok filtra oleju chyba musi być tam jakaś nieszczelność ale i przód silnika też cały czarny tak że nawet nie za bardzo widać skąd ten płyn leci chociaż obudowa rozrządu jest mokra na dole po obydwu bokach .

W sobotę się tam dostanę i opisze co i jak .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik zapierdzielony olejem najwięcej go jest obok filtra oleju chyba musi być tam jakaś nieszczelność

obok jest choćby czujnik wału (na uszczelce)

przewody od chłodnicy oleju

a u góry pokrywa zaworów (od góry wystarczy palcem po jej brzegu przejechać)

 

Ano opisz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrzałem dzisiaj gdzie nie gdzie oglądałem silnik od spodu MOKRO powycierałem wszyściutko że wygląda jak nowiutki .Zdjąłem przewód WN ze świecy tej najlepiej dostępnej i co?? bajoro pełno oleju !! dogrzebałem się do wszystkich świec w każdej było tyle oleju że praktycznie świec nie widać odessałem wszystko wyczyściłem założyłem od nowa i chodzi aż miło w obroty wchodzi tak jak trzeba .Pewnie do wymiany uszczelka pokrywy zaworów .

Silnik teraz czyściutki czekam na ślady wycieku węże posprawdzane wszytskie wszędzie sucho. Na rozgrzebanie obudowy rozrządu nie wystarczyło mi czasu zabieram się za to w środę przegląd pompy .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a które to są te dobre o jak zwykle zdania podzielone .Czytałem też że dla spokoju dają metalowe pokrywy z vectry zamiast tych plastików .Tylko czy to potrzebne koszta? przeczyszczę jeszcze odmę może trochę pomoże bo wąż od odmy zarypany był równo a czyściłem go miesiąc temu tylko dostęp tragiczny przez przewody od instalacji lpg. przejrzeć tzn. co?? czy są równe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a które to są te dobre o jak zwykle zdania podzielone

najczęściej znajdziesz info o 1 czy 2 firmach

reszta to dygresja piszących

Czytałem też że dla spokoju dają metalowe pokrywy z vectry zamiast tych plastików .Tylko czy to potrzebne koszta?

jeśli obecne są powichrowane, czy popękane (uszkodzenia np widoczne od wewn.)

to i tak pomyśleć o drugich wypada

Na odmę/przewody oczywiście luknij

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności