Skocz do zawartości

Opel astra 1.6 8v duże spalanie gazu


Gość damiano650

Rekomendowane odpowiedzi

Gość damiano650

Astra jest już po regulacji gazu, spalanie spadło do troche ponad 9l. Sprawdziłem ciśnienie w oponach i w każdej było za mało prawy przód 1.5atm, myśle że jak poprawiłem to jeszcze spadnie. Mam pytanie czy zapchany katalizator może mulić na niższych obrotach? Czasem jak mu porządnie depne to słychać buczenie z wydechu i zastanawiam sie czy nie wywalić kata i wstawić kawałek rury. Tylko czy jak to zrobie przejdzie przegląd?

Jeszcze takie pytanie co może być że na zimnym silniku na benzynie ciężko jest ruszyć, bardzo go muli i szarpie a jechać nie chce dopiero z wyższych obrotów, odpala i trzyma obroty idealnie. Na gazie jest wszystko ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wywaleniu kata lepiej się zbiera w zakresie 2500 do 3500. Czyli dla tego silnika przy najwyższym momencie obr. Wstawioną mam rurę i naspawaną tą puszkę od kata, coby na przeglądzie nikt się nie czepił. Na analizatorze sprawdza gość u mnie tylko na gazie podczas przeglądu także nie robi to wielkiej różnicy. Jeśli chodzi o szarpanie na benzynce to spróbuj odłączyć aku na chwile. U mnie pomagało. Błędów żadnych nie miałem ale wydawało mi się ze to egr i go zaślepiłem. I od tego czasu nie szarpie. Dolałem też ostatnio STP do silników z LPG i też obroty na benie są stabilniejsze.

 

P.S Katalizator wywaliłem bo po ok 3 km jazdy był ostro gorący, i mechanik powiedział mi, że już zapchany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresetuj jeszcze komputer . Gdzies wyczytałem ze po ingerencji w elektryke silnika powinno sie odpinac akumulator . Moja astra tez muliła, zaslepiłem EGR i pomogło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o katalizator to bym się wstrzymał , ponieważ jak by się zatkał to na wysokich obrotach miał by mało mocy a nie na niskich , a w oplu katalizatory są nie zawodne Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano650

Komputer już odłączałem, EGR na razie odłączyłem tylko wężyk od podciśnienia i zaślepiłem go, sam EGR zaślepie w najbliższym czasie. Bardzo denerwuje mnie to szarpanie na benie zawsze przejechałem troche i dopiero na gaz a teraz sie nie da musze od razu przełączać bo sie jechać nie da.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj czegos prostrzego. np.filtr paliwa albo bak jest za szczelny (nie doplywa powietrze i pompka nie ma sily ciagnąć). jesli na gazie jest ok to na pewno nie katalizator ani raczej na 100 % nie elektryka. cos z ukladem paliwowym. Z samą pompką coś może być nie tak. a co do buczenia to albo tlumik jest niedokladnie przykrecony i od wibracji ,,urgota" albo zaczyna ci się sypać tlumik środkowy, najlepiej jakbys gdzies na kanal wiechal dal gazu to bedzie widac gdzie wali. Co do spalania to calkiem przyzwoicie, zaleznie oczywiscie od tego jak jezdzisz. mi astra 1.4 w trasie pali 7l a w warszawskich korkach nawet powyzej 10l gazu oczywiscie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano650

Na benzynie chodzi tak tylko na zimno jak sie zagrzeje jest ok. Natomiast dziwnie przymulony jest i na gazie i na benzynie na niższych obrotach. Zaczyna jechać dopiero jak go kręce w okolicach 4tys i więcej . Wydech jest w miare nowy. Z tym spalaniem nie do końca ponieważ troche ponad 9l wziął mi przy emeryckiej jeździe, dzisiaj jeździłem normalnie tzn. bez kręcenia pod czerwone ale i nie jak emeryt i wyszło prawie 11.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Asterka G z 2000 r silnik 1,6 8v x16szr - u mnie spalanie było na poziomie 9 l po miescie ( na krótkich odcinkach ) a w trasie spadało do 8 - 8,5 gazu. Nic od nowoiści nie robiłem z egr, instalacje miałem landi renzo ( najtanszą) i wszystko śmigało do pewnego momentu - nagle samo od siebie spalanie podskoczyło na 13-14l. Gaziarze bezradni, na komputerze zero błędów, mechanicy bezradni - najlepiej wymienili by pół samochodu. Szkoda gadać - po miesiącu już nie wytrzymałem i sprzedałem ją. Jestem zdrowszy i nie mam problemów ze spalaniem i takie tam :help:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie bardzo rozumiem w czym jest problem.Piszesz że spala ci w mieście ok.9 l gazu.

Według mnie to normalne spalanie przy tym silniku.Jeśli nie muli na gazie podczas przyspieszania,to wszystko jest ok.Zważywszy że jest to instalacja mieszalnikowa.

Co do szarpania na benzynie,wymień świece,przewody,filtr paliwa,a przede wszystkim,troszkę częściej jeździj na benie. :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności