Skocz do zawartości

Opel astra 1.6 8v duże spalanie gazu


Gość damiano650

Rekomendowane odpowiedzi

a miałem Asterka G z 2000 r silnik 1,6 8v x16szr - u mnie spalanie było na poziomie 9 l po miescie ( na krótkich odcinkach ) a w trasie spadało do 8 - 8,5 gazu. Nic od nowoiści nie robiłem z egr, instalacje miałem landi renzo ( najtanszą) i wszystko śmigało do pewnego momentu - nagle samo od siebie spalanie podskoczyło na 13-14l. Gaziarze bezradni, na komputerze zero błędów, mechanicy bezradni

coraz bardziej się przekonuję że coś jest nie tak jeśli chodzi o te silniki i instalacje gazowe. Już kilka osób na forum pisało o dużym spalaniu gazu w X16SZR. Ja zaliczam się do nich. Mam dokładnie tak jak miał nowy123 i jak na razie nie wiadomo co to za przyczyna. Cóż, na razie się jeździ i nie myśli o spalaniu, ale przyjdzie chyba kryska na matyska i pozbędę się tego żarłoka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano650

dikeys czytaj dokładnie. 9,5l wyszło mi na trasie przy 90 max 100, w jeździe mieszanej jazdą na prawde emerycką ok 10,5. Gdy jeżdże normalnie wychodzi ok 11,5. Świece, przewody, filtr powietrza są nowe. Gaz był regulowany i niby wszystko ok, a pali jak smok. Nie wiem już co mam zrobić bo to spalanie nie jest normalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłączyłem sonde lambde, jeździłem i nic żadnego błędu żadnych zmian gaz, benzyna chodzi tak jak z podłączoną, komputer nie reaguje też na odłączenie silniczka krokowego czy czujnika położenia przepustnicy po za zmianą obrotów

U mnie po odłączeniu silniczka krokowego nie pokazał się błąd ale wiadomo - obroty po odpaleniu bardzo wysokie. Natomiast po odłączeniu sondy nic się nie pokazało - zero błędów zarówno na LPG jak i benzynie, nie ma też żadnej różnicy w pracy silnika. - Więc pytanie dlaczego po odłączeniu sondy lambda nic się nie dzieje ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano650

Na regulacji gazu jak powiedziałem o tym kolesiowi, powiedział mi że tam nie ma komputera, tylko zwykły sterownik i nie zareaguje na odłączenie tych czujników błędem. Ale już odłączenie MAP-Sensora reaguje, od razu zapala sie check. Ale wracając do tematu co powoduje tak duże spalanie co jeszcze może mieć na to wpływ, moje pomysły sie już skończyły. Zauważyłem że nie zawsze reaguje tak samo na gaz, tzn. czasem jest bardzo przymulony, a czasem dużo żwawszy na tym samym gazie. Jeszcze spróbuje wyczyścić przepustnice, a jak sie zdenerwuje to wywale katalizator na próbe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xflash Miałem AF z tym silnikiem .Gaz zamontowany w 2001 r . Zadnych problemów ze spalaniem 9l przy krótkich przebiegach,w trasie ponizej 8l. Jezdziłem tym samochodem ostatnie trzy lata .Po zakupie wymieniłem tylko olej ,swiece kable i filtr powietrza zostały te same .Samochód widział mechanika tylko raz przy awarii pompy wody.Co jakis czas tylko spuszczałem z parownika syf który sie tam zgromadził. AF sprzedana z tym samym zestawem co kupiona :lol: A w garażu teraz AG tez z X16SZR. :D Oby silniczek w AG spisywał sie tak jak w AF!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xflash Miałem AF z tym silnikiem .Gaz zamontowany w 2001 r . Zadnych problemów ze spalaniem 9l przy krótkich przebiegach,w trasie ponizej 8l

kurcze jakby mi paliła 9 to bym ją całował na dzień dobry i dobranoc.

A w garażu

teraz AG tez z X16SZR. :D Oby silniczek w AG spisywał sie tak jak w AF!

Oby! Zdrówko za niego :lol: - obyś nie miał takiej zagwozdki jak ja i damiano650

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano650

Ostatnio już nie wiem za co sie brać, więc przestawiłem zapłon(przyspieszyłem go) silnik jest żywszy myślałem że to coś zmieni, ale gdzie tam dalej pali jak smok, ostatni pomiar 11l. Ręce opadają, szkoda mi kasy na parownik, bo jeśli by sie okazało że mój jest sprawny to chyba bym spalił tą kupe złomu.

Dzisiaj zrobiłem analize, wyniki są ok, wszystko w normie. Sprawdziłem zapłon z lampą, ustawiony prawidłowo. Czarna magia po prostu, jeżeli spaliny są ok, to nie rozumiem dlaczego tyle pali, chyba że pod obciążeniem dostaje większą ilość gazu. Takie pytanie jeszcze mam, czy wam na gazie też tak słabo hamuje silnikiem? U mnie praktycznie nie ma czegoś takiego, na benzynie owszem i to czuć natomiast na gazie praktycznie nieodczuwalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11litrów i wy narzekacie :) mój 1.6 8v bierze koło 16 litórw gazu, wymiana termostatu filtru powietrza na zwykły (był stożek) jak mi zalecił gazownik i regulacja nic nie pomogły, ale chyba już się z tym pogodziłem :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności