Skocz do zawartości

Astra H (III) 1.6 GTC 2005 kontrolka autka z kluczykiem


Gość adyzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od kilku tygodni mam problem z pojawiającą się pomarańczową kontrolką auta z kluczykiem w Astrze III H GTC z 2005roku (105KM). Astra ma przejechane 70tyś km.

 

Kontrolka raz się pojawia raz znika w przeróżnych momentach. Zazwyczaj jednak pojawia się przy zimnym silniku w szczególności po deszczu, lub rano po zimnej nocy. Później w ciągu dnia znika, oczywiście nie zawsze zniknie i nieraz cały dzień się świeci, lub nawet przez kilka dni jest widoczna. Auto przy tej kontrolce pali ok 9litrów?!

 

Byłem u kilku specjalistów, którzy podłączali ją pod komputer i co najciekawsze - niektórzy w ogóle nie mają oprogramowania do tego modelu :beer: a w pozostałych przypadkach "komputerek" żadnych błędów nie wykazał?

 

Ktoś gdzieś pisał ma forach o podłączeniu Astry pod programy Tech2 lub OP-COM, niestety Tech2 nie ma tego modelu w swoim zestawieniu a OP-COM działa pod interface USB (jak sama nazwa wskazuje :beer: ), a nikt z moich znajomych takowego nie posiada. Może ktoś zna jakiś inny program, który umożliwi podłączenie ASTRY H z 2005 roku i weryfikacje błędów?

 

Sprawdzałem również różne parametry na "komputerku" podłączonym do Asty, jak spalanie, temperaturę powietrza, temp. silnika i inne.

Wykazało mi najpierw że temp. powietrza dolotowego wynosi raz 110st a raz poprawnie (ok 12st na zimnym silniku) - wymieniłem ten czujnik, niestety nadal pomarańczowy samochodzik się zaświecał a temperatura raz jest OK a raz nada 110st?:beer:

Miałem też temp silnika raz = -40st a raz ok 70st, wymieniłem czujnik temp silnika, jednak nadal mam ten problem z kontrolką (temp silnika się uspokoiła i poprawnie pokazuje).

 

po skasowaniu "błędów" (których de-facto nie ma) znika kontrolka, po czym po kilku dniach (albo kilku minutach/godzinach/przejechanych kilometrach) się pojawia.

Po restarcie, kontrolka zachowuje się normalnie, czyli znika nawet przy samym włączonym zapłonie, jednak jak się już raz pojawi na desce wtedy nie znika przy zapalonym zapłonie ale nieraz zniknie po włączeniu silnika.

 

Czy ktoś miał taki problem albo ma pomysł co to może być i jak rozwiązać problem?? (oczywiście oprócz wyjęcia żarówki podświetlającej tą kontrolkę :beer:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w instrukcji jaka posiadam jest napisane ze swiecenie tej kontrolki sygnalizuje usterke w ukladzie elektronicznym silnika. Piszesz ze najczesciej jest to po nocy, w deszczu-pewnie wilgoc, elektronika jest na to podatna. W tej madrej ksiazce jest rowniez napisane ze spalanie moze wzrosnac. Auto garazowane?Jak tak to wazna jest dobra wentylacja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... forum, dlatego tu jestem ???

Na razie nie znalazłem do tego modelu takiego problemu :D

Może jednak ktoś z "forowiczów" będzie wiedział jak z tym problemem sobie poradzić (apropos dziś się znów pojawiła po nocy i po całym dniu stania...???) i tu napisze dla mnie i dla pozostałych, którzy mają albo będą mieć podobny problem....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem stwierdzenia że "niestety Tech2 nie ma tego modelu w swoim zestawieniu"... ale to nie jest istotne. W Twojej sytuacji zrobiłbym jedno - telefon na serwis do najbliższego ASO i umówić się na wizytę. Tak jak napisał kolega biehu, ta kontrolka oznacza usterkę w elektronicznym układzie silnika i nie należy takiego problemu dawać do naprawy jakimś macherom od 1001 samochodu - tylko ASO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukaj kogoś z OP-COM'em, na pewno da się odczytać błędy. Jeśli występują takie objawy pokusiłbym się o oglądnięcie wtyczek na sterowniku silnika.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sprawdziłem kod błędów przy kombinacji hamulec+gaz+zapłon i wyskoczył kod błędu

ECN 111306

 

ktoś ma jakiś pomysł co to może być?

ten post zostawię w temacie a ten drugi co założyłeś leci do kosza, zbyszek670

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności