Skocz do zawartości

Odpalanie diesla w zimie - porady, triki, pomysły...


Gość vorilhon

Rekomendowane odpowiedzi

A może tak autko pod kołdrę i rano będzie ciepłe

tia a ty bedziesz go pod ta koldra grzal??

 

wszystkie metody sa dozwolone, ale prosze o podawanie rozsadnych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Piotrusss1970

Ja do tej pory to zawsze rano jak było zimno to dwa razy grzałem świece i potem rozrusznikiem tylko sekundkę zakręcę i jeszcze raz grzeję świece i trzymam rozrusznik aż zapali (zawsze bardzo szybko). Na dodatek zawsze kupuję ropę na sprawdzonej stacji. Poza tym dobry akumulator, sprawny rozrusznik i dobre świece. Jeszcze zapomniałem o wymianie filtra paliwa i powietrza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupić Mercedesa W123(beczkę) najlepiej 200D z przebiegiem ponad 2000000km,

te silniki nie najlepiej zapalają w zimie ...

 

ciekawa opcja poruszana już na forum : http://allegro.pl/grzalka-silnika-plynu-defa-ople-astra-corsa-vectra-i1337061561.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj szydzą tu niektórzy userzy, ale taka uroda Forum. Tak poważnie, sprawny aku to podstawa, wymienione filtry paliwa i powietrza też ważne. Moja metoda; wsiadam do auta i włączam światła mijania na kilka sekund (ma to na celu wstępne rozgrzanie aku), następnie z pedałem gazu wciśniętym do oporu kręcę kilka obrotów rozrusznikiem. Dalej przekręcam kluczyk w pozycję grzania świec żarowych, jak kontrolka zgaśnie odczekuję kilka sekund (dla wprawnego ucha będzie słyszalne wyłączenie przekaźnika) i dopiero kręcę rozrusznikiem i trzymam na rozruszniku aż motor zacznie równo pracować. Taki sposób odpalania daje mi skuteczność 90/100 nawet w największe mrozy. ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrusss 1970,jeśli twój motor słabo pali w mrozy to silnik kaput.Motor isuzu w dobrym stanie,dobry akumulator,olej "mineralny",oczywiście dobry olej opałowy(żaden szajs pt.orlen,lotos itd.)+skydd na mrozy,dobre świeczki i w tamtym roku przy -18 paliła od strzała a nie jakieś podwójne grzanie świeć.Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrusss1970
miketds, ale ja nie pisałem że mam problem z odpalaniem tylko napisałem jak palę samochód rano jak są duże mrozy. Grzanie świec dwa razy to nie grzech i nic nie szkodzi. Co do oleju (ropy) to zawsze kupuję w Orlenie (nie dodaję żadnych dodatków) i nie ma najmniejszych problemów. A to czy silnik zapali po 2 sek. czy po 5 sek. to nie ma najmniejszego znaczenia, w końcu to nie wyścigi F1. A tak na marginesie to ja samochód zapalałem przy -25*C.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrusss1970,to że odpala przy -25 tzn.że motor ok i takie te motory są,a jeśli chodzi o olej opałowy to nie ważne czy legalny czy nie.Dostając mandat 500 zł za jazde na opale raz w roku,to przy cenie opału(aktualnie 3,1zł)i przebiegu 50000 łatwo obliczyć ile zostaje w kieszeni.A tak naprawde to odpukać ale czwarty rok śmigam bez problemu.Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Kamiński

zaworek zwrotny do paliwa przed bakiem, świece beru zamiast bosza, dioda LED sygnalizacyjna do grzania świec, akumulator i ładowanie alternatora 100% SUKCES

 

silnik X17DTL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności