Skocz do zawartości

Odpalanie diesla w zimie - porady, triki, pomysły...


Gość vorilhon

Rekomendowane odpowiedzi

Ogrzewany garaż też nie jest za dobry bo jak wprowadzisz auto cale w soli do garażu gdzie jest +20 C to nie jest to podobnierz za zdrowe...ja mam garaż nie ogrzewany ale ocieplone wrota ,przy normalnej temp.zewnętrznej w zimie czyli od -5 do -15 mam ok +1-2 C a przy wielkich mrozach -1...poza tym zgadzam się że dobry aku. paliwo świece to podstawa...pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

zaworek zwrotny do paliwa przed bakiem

dioda LED sygnalizacyjna do grzania świec

przecież to ma każdy fabryczny diesel ... w czym tu jest trik??

 

jak wprowadzisz auto cale w soli do garażu gdzie jest +20 C to nie jest to podobnierz za zdrowe...

ciekawa teoria a a jakaś argumentacja ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek1.7td

zaworek zwrotny do paliwa przed bakiem

dioda LED sygnalizacyjna do grzania świec

przecież to ma każdy fabryczny diesel ... w czym tu jest trik??

 

jak wprowadzisz auto cale w soli do garażu gdzie jest +20 C to nie jest to podobnierz za zdrowe...

ciekawa teoria a a jakaś argumentacja ??

 

owszem każdy ma ale kontrolka gaśnie po ok 5-8sek a świece grzeją jeszcze przez ok 20 sek:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem każdy ma ale kontrolka gaśnie po ok 5-8sek a świece grzeją jeszcze przez ok 20 sek:)

:)

W takim razie mam niesprawne auto, mimo, że bez problemu zapala na mrozie... :lol:

Ja może zostanę przy swoim zdaniu ; dobry aku, sprawne świece, dobre paliwo.

I wydaje, się że nikły wpływ na odpalanie samochodu w zimie, ma wpływ soli na nasz organizm w ogrzewanym garażu... :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

a nie mozna prosciej? grzany garaz?

Oj rozmarzyłem się..... :jupi:

Może jeszcze dożyje takich czasów... gdy rano zimą będę chciał jechać do piekarni po ciepłe bułeczki, po prostu zejdę w "kapciach i sweterku" do ogrzewanego garażu, wsiądę do auta i pojadę..... jak człowiek :-)

A tak to.... trauma :)

często odśnieżanie, skrobanie, zdarzy się jakaś przymarznięta uszczelka.... gołe łapki chcą odpaść, wsiadasz do przemrożonej kabiny i nawet gdy masz super sprawne auto, zawsze przed przekręceniem kluczyka w stacyjce przemyka taka myśl przez głowę..... "a jak nie zapali" :):jupi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jimixxx1, ale czemu stwierdzasz że masz niesprawne auto, bo z Twojej wypowiedzi ciężko to wywnioskować.

Emotikon nic Ci nie mówi ?

Przy 20 stopniach mrozu kontrolka świec, przynajmniej w moim aucie, świeci max 2 sek. i bez problemu odpalał... A kolega pisze o wiele dłuższym czasie grzania świec.

Taka....drobna ironia. :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem każdy ma ale kontrolka gaśnie po ok 5-8sek a świece grzeją jeszcze przez ok 20 sek:)
:-)

 

O co chodzi z tę kontrolką, dlaczego tak szybko gaśnie, jeździłem nie jednym dieslem i tak faktycznie kontrolka od grzania świec paliła się znacznie dłużej. Nie powinien jej wyłączać przekaźnik?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnych trickow nie trzeba , w pażdzierniku pojawił sie na blacie błąd 0380 , sprawdziłem u kolegi prosta metoda że ,,czynne" są 3 świece , kilka dni pózniej czynne były 2 swiece , palił normalnie , dziś po postoju od piątku zapalił z 3/4 obrotu nie chce sprawdzać przy jakiej temp. zapali może już bez sprawnych swiec :( a wymieniałem dokładnie 2 lata temu na czeskie tesle nie wiem czy dużo wytrzymały czy nie - przejechały 35tyśkm. jutro profilaktycznie jade wymienić swiece na ngk za jedyne 240zł :(

a i przy wymianie na tesle palił na 1 swiecy bez zająkniecia były ngk - prawdopodobnie z 1 montazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności