Skocz do zawartości

Jeden kluczyk


Gość GRZEGORZ BUC

Rekomendowane odpowiedzi

Car Pass to nie kod tylko karta kodowa auta.

 

Na niej jest pozycja SECURITY CODE i to jest właśnie kod do programowania ECU

Jeśli masz stary typ radia to na Car Pass masz pozycję Radio Code/Type i tam powinien być kod do radia. W nowszych modelach nie ma kody - radia i wyświetlacze są LOGOWANE do auta. Po odłączeniu akumulatora nic się nie dzieje.

Edytowane przez Kacper
usunięcie zbędnego cytatu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Car Pass to nie kod tylko karta kodowa auta.

 

Na niej jest pozycja SECURITY CODE i to jest właśnie kod do programowania ECU

Jeśli masz stary typ radia to na Car Pass masz pozycję Radio Code/Type i tam powinien być kod do radia. W nowszych modelach nie ma kody - radia i wyświetlacze są LOGOWANE do auta. Po odłączeniu akumulatora nic się nie dzieje.

 

Rozumiem. Ja mam auto sprowadzone i niestety bez dokumentów pierwotnych. Czy jak pojadę do ASO z kluczykiem i autem to są w stanie odtworzyć Car Pass i Securi Cod także? Mam trochę uszkodzony wyświetlacz do radia i chciałbym go wymienić, a z tego co się zorientowałem to żeby zadziałał nowy to trzeba wylogować radio i zalogować ponownie z nowym wyświetlaczem. I do wylogowani i zalogowania jest ponoć potrzebny securi cod.

Edytowane przez Kacper
usunięcie zbędnego cytatu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to do mnie daleko więc nie pomogę. Może ktoś z forumowiczów zaoferuje pomoc.

Edytowane przez Kacper
usunięcie zbędnego cytatu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość helmanss93

Także mam jeden kluczyk do odpalenia samochodu, a inny do klapy bagażnika. Jednakże kody i nr na tych kluczykach są jednakowe, co wg mnie trochę jest dziwne,, ponieważ, jak ktoś bym wymienił zamek w tylniej klapie wraz z innym kluczykiem, to w jakim celu przełożył by obudowę ? Jednakże nie wiem czy centralny w klapie działa, ponieważ kable są poprzerywane w wejsciu do klapy. Jeden kluczyk do odpalenia działa poprawnie, zamyka i otwiera z przycisku, a ten od klapy jest "lekko zniszczony" i przyciski na nim nie działają. Zacząć od wymiany baterii w tym kluczyku od bagażnika ? Ktoś ma pomysł, jaka historia mogła się wydarzyć i jak to rozwiązać ?

Edit.

Okazało się, że kluczykiem od odpalania samochodu nie można otworzyć drzwi czyli wychodzi z tego, że stacyjka została wymieniona z niewiadomych przyczyn. Za to kluczykiem od bagażnika można otworzyć drzwi, więc ten uszkodzony jest oryginalnym. Teraz wystarczy zmienić wkładkę stacyjki i w nieoryginalnym kluczyku zmienić grot na oryginalny ?

58766116736982785075_thumb.jpg

53777129363927208516_thumb.jpg

Edytowane przez helmanss93

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Gość tadz_mahal

Podpinam się do tematu.


Czy jest ktoś dostępny z OP-COMem w okolicy Trójmiasta do zaprogramowania kluczyka do Opla Merivy z 2005 r.?


Również posiadam tylko jeden kluczyk, który może odpalić samochód. Drugi zdemolowany w środku, tylko otwiera samochód. Miałam naklejkę z kodami, handlarz twierdził, że kody są do radia, ale chyba chodziło o całość do programowania klucza z immobilaiserem i niestety naklejkę z kodami wsiąkło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Merivy A nie potrzebujesz kodów, op-com je spokojnie wyświetla. Co znaczy , że drugi kluczyk zdemolowany otwiera tylko samochód ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tadz_mahal

Dzięki. Tak, Meriva A.

Właśnie dostałam informację z najtańszego serwisu w Trójmieście, że koszt to 220,00 za klucz z immobilaiserem bez pilota i podadzą mi kody na przyszłość.

​W jednym serwisie kluczykowym powiedzieli, że ten zdemolowany kluczyk ma wyrwany immobilaiser. Nie odpalam nim samochodu, ale mogę otwierać zamki.

Do Merivy A nie potrzebujesz kodów, op-com je spokojnie wyświetla. Co znaczy , że drugi kluczyk zdemolowany otwiera tylko samochód ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immobilaiser to kość do kupienia na allegro za 20 zł, widzę, że próbują naciągnąć Cię na kasę bo nie masz o tym pojęcia. Jeśli klucz otwiera zamki a faktycznie nie ma kości to wystarczy ja dokupić i zaprogramować op-comem. Ewentualnie dołożyć nową obudowę z nowymi mikro stykami za parę zł i klucz jak nowy. Poszukaj kogoś w okolicy z op-comem i zaoszczędzisz masę $

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności