Skocz do zawartości

Wyłącza się podgrzewanie tylnej szyby po kilku sekundach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niektórzy już wiedzą jakie mam od paru miesięcy problemiki z moja Merry. Teraz w zimę widzę że albo coś za dużo poprzestawiane w klimatroniku albo coś nie działa, bo naciśnięcie podgrzewania tylnej szyby wyłącza się po kilku sekundach i nie zaskakuje na dłużej jak to było na jesieni np.... Tak więc nie odparowuje szyby (nie mówiąc o odmrożeniu). Co obstawiacie???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przede wszystkim witam wszystkich użytkowników forum. Jest to mój pierwszy post na tym forum.

Miesiąc temu kupiłem Opla Merivę i ostatnio zauważyłem, że podgrzewanie tylnej szyby i lusterek wyłącza się po kilkunastu minutach. Na razie nie jest to dla mnie problemem, bo w tym czasie lód na szybie zdąży się rozpuścić, ale zastanawiam się czy jest to normalne. Może jest jakieś zabezpieczenie czasowe lub termiczne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że podgrzewanie tylnej szyby i lusterek wyłącza się po kilkunastu minutach

mam merive z tego samego rocznika co ty, u mnie podgrzewanie dziala do momentu manualnego wylaczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

kupiłem Opla Merivę i ostatnio zauważyłem, że podgrzewanie tylnej szyby i lusterek wyłącza się po kilkunastu minutach.

Podgrzewania szyby i lusterek wyłącza się automatycznie po około 8 czy 10 minutach aby nie zapomnieć o wyłączeniu podgrzewania a i tym samym rozładowaniu akumulatora. :urodziny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewania szyby i lusterek wyłącza się automatycznie po około 8 czy 10 minutach

no to tego nie wiedzialem ...eh czlowie cale zycie sie uczy :urodziny:

musze to jutro sprawdzic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podgrzewania szyby i lusterek wyłącza się automatycznie po około 8 czy 10 minutach aby nie zapomnieć o wyłączeniu podgrzewania a i tym samym rozładowaniu akumulatora. :)

W instrukcji obsługi napisano o automatycznym wyłączaniu ogrzewania po ok.15 minutach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

W instrukcji obsługi napisano o automatycznym wyłączaniu ogrzewania po ok.15 minutach.

Zgadza się bo w vici też jest taki czas około 15 minut a krótszy czas dotyczył astry F. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Problem jakiś czas temu usunięty, teraz opiszę.

Chińczycy nas zabiją!!!

I na tym mógłbym skończyć.

Okazuje się że w wielu autach i nie tylko wiązki przewodów dla taniości są produkowane gdzie - wiadomo.

Ukruszył się przewód w przegubie klapy tylnej i zwierał do masy.

Duży bezpiecznik w przedziale silnika (zielona 30tka) palił się, a po włożeniu nowego zanim się zjarał działy się dantejskie sceny, radio samo grało, światła przygasały itd.

Panowie wygrzebali przewód i naprawili, okazało się jednak że sterownik kabiny dostał głupawki w stanie zwarcia i grzał non stop chyba że wyłączyło się drugim kliknięciem na panelu klimy. Naprawili i to (być może przekaźnik się sklejał nie wyjawili tego). Naprawa pracochłonna bo trudno się dostać.

Tak więc teraz prawidłowo po 15 minutach tylna szyba przestaje grzać. Objaw wyłączania się jej ogrzewania zaraz po włączeniu jest prawidłowy przy usterce jaką opisałem. To już drugi przewód ukruszony w moim egzemplarzu. Za pierwszym razem niebezpiecznie od czujnika wspomagania.

Dodatkowo ostatnio miałem wyciek chłodzącego, okazuje się że na skrzynie pod ciśnieniem tylko ciekło, na szczęście wyrzucało z bloku na zewnątrz, uszczelniono to to i chyba jakiś wężyk zmieniono

Masakryczna technika. Konstruktorzy, magistrzy, tak jak wielu kierowców uczyło się obsługi i projektowania auta na grach komputerowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności