Skocz do zawartości

Piszczenie podczas pracy silnika


Gość Robik22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Jestem nowy więc wybaczcie że może dubluje temat

Ale do rzeczy.Właśnie nie dawno uruchamiałem moja Vectrę (2007r) i po uruchomieniu silnika w tylnej części auta na wys. lewego tylnego koła wyraźnie słychać " pisk" dochodzący gdzieś z okolic tłumika , przy pierwszym uruchomieniu auto zgasło (temp - 17 stopni) , jakby coś obciążyło nagle silnik, po powtórnym uruchomieniu silnik juz pracował normalnie ale piszczenie nie ustawało, po zgaszeniu silnika pisk trwa jeszcze kilkanaście sekund i przestaje , nie mam pojęcia o co chodzi, kilka razy zapaliłem auto i piszczenie nie ustaje???

Prosze o pomoc,z góry dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

po uruchomieniu silnika w tylnej części auta na wys. lewego tylnego koła wyraźnie słychać " pisk" dochodzący gdzieś z okolic tłumika , przy pierwszym uruchomieniu auto zgasło (temp - 17 stopni) , jakby coś obciążyło nagle silnik, po powtórnym uruchomieniu silnik juz pracował normalnie ale piszczenie nie ustawało, po zgaszeniu silnika pisk trwa jeszcze kilkanaście sekund i przestaje , nie mam pojęcia o co chodzi, kilka razy zapaliłem auto i piszczenie nie ustaje???

Pewnie chodzi o zacierającą się pompę paliwa w zbiorniku :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem porostu nie przymarzła ?, bo jeśli się zaciera to raczej nieciekawie , a jak przymarzła to jest szansa że "dojdzie" do siebie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

A czy czasem porostu nie przymarzła ?, bo jeśli się zaciera to raczej nieciekawie , a jak przymarzła to jest szansa że "dojdzie" do siebie

A dlaczego miała by przymarzać, co letnie paliwo jest w zbiorniku albo jest zbyt mało paliwa w zbiorniku i wytrąca się woda, podstawa to w zimę jeździć do połowy zbiornika i lać do pełna, a po drugie to jeszcze nic pewnego że to pompa paliwa bo nie słyszę tego dźwięku. Jeżeli dochodzi spod tylnej kanapy-to pompa. Zacierająca pompa ma uszkodzenia już nie odwracalne wcześniej lub później się zatrze. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za sugestię , w sumie wlałem ostatnio do pełna, chociaż dwa dni auto stało bez uruchamiania z małą ilością paliwa. Jaki może być koszt nowej pompy, czy to skomplikowana i kosztowna naprawa zakładając że to pompą .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszce jedno pytanko :) , czy jeśli pompa już jest uszkodzona to nie powinien wyskoczyć błąd?Czy to dopiero gdy całkiem padnie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Jeszce jedno pytanko , czy jeśli pompa już jest uszkodzona to nie powinien wyskoczyć błąd?Czy to dopiero gdy całkiem padnie ?

 

Nie wiem czy pokaże bo przy mechanicznym usterce błąd się nie wyświetli, bo ta pompa jest pompą wstępnego tłoczenia a pompa wysokiego ciśnienia jest przy zasobniku i tam tez jest czujnik wysokiego ciśnienia oraz regulator, możesz sprawdzić jak będzie gasł silnik czy w filtrze paliwa jest paliwo jeżeli będzie go mało może świadczyć to o słabym działaniu pompy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności