Skocz do zawartości

C20xe kod 94 za wysokie napięcie


Gość Mariox30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

znalazłem 2 wałki jeden za 80 zł i 2gi od tego gościa co kupowałem całą elektrykę i kompa za 40 zł w tygodniu powinien być.

Jak możesz bardzo proszę o rysunek zawsze lepiej jak będzie ten sam wałek.

 

kupię odrazu jeszcze uszczelkę pompy oleju i chyba to to :

 

http://moto.sklep.pl/result1.php?res=1&atg=18659998&art=784867&gen=132&gru=203010000&towkod=262376&zdj=1&km=0&typ=1786&wsk=O&lang_id=PL

 

 

i simering pompy oleju : ten ?

 

http://allegro.pl/simering-uszczelniacz-walu-korbowego-opel-38x50x8-i1335681588.html

 

wałek już mam ale z pracy wracam o 17tej i na razie nie dam rady tego zrobić - zimno i brak prądu w garażu :urodziny:

coś mówiłeś o rysunku ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie wielkie dzięki za pomoc - dziś wreszcie byłem u kumpla w garażu walczyliśmy od 11tej do wieczora - wałek wymieniony , naprawione 4 zerwane gwinty od pokrywy zaworów, i parę małych pierdół - wreszcie pozbyłem się kodu 94:) - lanos dostał nowe życie bo fajnie jedzie, nie muli nie szarpie :)

ale żeby nie było tak różowo po drodze zaświeciła się kontrolka :)

kod 31 i 61 nie mam pojęcia co to oznacza - sprawdzałem już na zgaszonym silniku

 

31 - Czujnik indukcyjny - brak sygnału o prędkości obrotowej (tylko przy włączonym zapłonie)

 

61 - Elektrozawór odprowadzania par paliwa - zbyt niskie napięcie

wymieniłem filtr paliwa ale co to ma wspólnego ? :) chyba nic -

 

i jeszcze jedno pytanie - zrobiłem taki "trójnik " zamontowany jest do wychodzącego grubego węża z chłodnicy do bloku - termowłącznik z poloneza na 87C chyba ma wł. wentylator - nie wiedziałem jak to podłączyć - masa jest stała a 12V dalismy z aku i na termowłącznik - po osiągnięciu 87C idzie 12V i wł. wentylator ? dobrze będzie :) pozdrawiam i z góry dzięki za odp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

61 - Elektrozawór odprowadzania par paliwa - zbyt niskie napięcie

Takie małe czarne pudełeczko kolo 4 gara od strony ssącej, może wtyczki nie zalozyłeś.

 

i jeszcze jedno pytanie - zrobiłem taki "trójnik " zamontowany jest do wychodzącego grubego węża z chłodnicy do bloku -

Znaczy do czego jest ten trzeci wąż?

 

87* będzie źle, szukaj lepiej czujnika na 95*.

Takie miały poldki, sam taki mam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle się wyraziłem ;) -nie trójnik rurka z czujnikiem :) ale on jest na ok 92C to będzie dobrze tylko dam na wentylator 12V a przez czujnik będzie szła masa i będzie git.

a tego pudełeczka nie ma ale dlaczego nie było wcześniej tego błędu 61 ? jak to się dokładnie nazywa ? poszukam to tego wtyczki wiązka z calibry to na pewno miała ?

 

nie wiem jak dodać fotkę :beer:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ac408f77ec4c8427.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten elektrozawór może być taki ?

http://allegro.pl/elektrozawor-opel-vectra-valibra-astra-inne-i1387505393.html

 

wtyczka najprawdopodobniej jest zaraz idę pod blok zobaczyć - a skąd mam wpiąć te przewody gumowe ? na ten zaworek ? dzięki :D bo bez waszej pomocy byłbym w czarnej d ;)

 

byłem zobaczyć jest faktycznie za kolektorem czerwona wtyczka na 2 piny - po zapaleniu auta nie świeci błąd - może ktoś ma taki elektrozawór albo będzie pasował ten z allegro ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z astry ML 2.8.

Upewnij sie co do kształtu wtyczki, czy jest prostokątna czy zaokrąglona.

Bo były 2 rodzaje tych elektrozaworów.

Mój jest na zaokrągloną wtyczke.

 

Wężyki - jeden do filtra węglowego, drugi do króćca przy przepustnicy, tuz obok podlączonego podciśnienia do regulatora ciśnienia paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Mariox30

dziękuje wszystkim za pomoc a w szczególności koledze ( ja37 ) lanosik już śmiga jak nowy - nie ma żadnych błędów -nie szarpie nie gaśnie - założyłem ten czujnik opar paliwa - ma cały wydech 55m :D i stożek z dolotem zimnego powietrza . będzie jeszcze powerCap. Jak robicie swapa to tylko z oryginalnym kompem bo szkoda nerwów .pozdrawiam i do zobaczonka na jakimś spocie :lol:

acha mam do sprzedania czujnik położenia wału C20xe i czujnik opar paliwa po 40 zł

 

http://allegro.pl/czujnik-polozenia-walu-opel-c20xe-i1460028670.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności