Skocz do zawartości

Chiptuning 1.3 CDTI


Gość ukson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów.

 

 

potrzebuje uzyskać opinie na temat chiptuningu moje asterki - silnik 1.3 CDTI 90km chciał bym go zchipować na 110 - 120km.

 

 

miał ktos z czym takim do czynienia? czy faktycznie ten samochod bedzie duzo przyjemniej sie zbierał ?

 

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Od pewnego czasu tez sie przymierzam do tego,ale wielu fachowcow odradza mi podniesienie mocy o wiecej niz 10KM,ponoc silnik i tak jest wyzylowany na te 90KM :wino: W oplu ponoc zmieniaja soft silnika i podosza moc do 105KM ale gwarancji nie daja.Spalanie bedzie wieksze o jakies 0.5litra,z 200NM na 240NM wiec pewnie zbieral sie bedzie lepiej.Ja jestem umowiony po swietach na hamowni i diagnostyke silnika+turbo, od tego trzeba zaczac.pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukson, dzisiaj rozmawialem z gosciem od tuningu,szczerze odradzil mi bo te 10-15 KM to niewarte ryzyka,w tych silnikach seryjnie jest wysoka kompresja a po dodaniu 15km moze zrobic sie nieciekawie.Umowmy sie to jest silnik do spokojnej jazdy,ja raczej zrezygnuje z podniesienia mocy.pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik przy dynamicznej jeździe nie wytrzymuje fabrycznych parametrów a co dopiero mówić tu o tunningu. Nie warto - u mnie 69KM ledwo sapie już.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość zbyszek670

zadzwońcie do dynosoftu do katowic mój znajomy tam robił chipa i ma 100 km lata juz na tym 2 lata i nic

To że lata to mało wiarygodne stwierdzenie-opisz ile zrobił kilometrów po tuningu i gdzie głównie porusza się autkiem bo jak po autostradach to sprzęgło wytrzyma a druga rzecz to łańcuch rozrządu w tych silnikach i po jakich przebiegach muszą wymieniać w silnikach wyżyłowanych .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyszek670, dokladnie tak jak piszesz,po tuningu padaja sprzegla,srednio po 25tys.km przy jezdzie miejskiej,troszke lepiej trasa.Lancuch rozrzadu to dopiero loteria,bez tuningu pewnie wytrzyma te 150tys,ale po jakims chipie chyba lepiej sprawdzac co 10tys.taka opinie uslyszalem w jettronic wroclaw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile zrobiłkilometrów sądze że ma nalatane już dosyć bo autko chodzi od rana do nocy i nic się nie rąbie. tak jak napisał kolega wesoł wszystko zależy od stylu jazdy kierowcy bo jak ktoś będzie chciał to zajedzie każde auto. Dziwia mie szczerze wypowiedzi ludzi którzy słyszeli coś gdzieś i ciężko się wypowiadają na forum tak jak to kolega vic73 napisał. że sprzęgło pada po chpie po przejechaniu 25 tyś. To ja się zapytam jego skąd wziął takie stwierdzenie. Pewnie usłyszał gdzieś i teraz pisze bzdury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności