Skocz do zawartości

vectra 1.8 automat duże spalanie


Gość Marcin_Jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin_Jacek

Witam wszystkich.

Niedawno stałem się posiadaczem Vectry :wino: Samochód na prawdę jest ok. Silnik 1.8 bez gazu i w automacie :beer: Jedyne co mi przeszkadza to duże spalanie... 14l/100km po mieście bez korków...

Możecie mi powiedzieć czy to norma i w ogóle ile takie auta powinny palić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin_Jacek

kurcze ten samochód mnie wykończy... :) gdy dziś odpaliłem samochód nie świeciła się kontrolka rezerwy... po przejechaniu 10km zgasiłem auto. Za chwilę zapaliłem i kontrolka rezery zaczeła migać, co oznacza że w baku jest zupełnie pusto... Czy ktos może mi wytłumaczyć o co chodzi??? Nie rozumiem tego... Czyżby rezerwa wystrczała na "10km"? Przecież to nie możliwe... Pomocy!:beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. sprawa z rezerwa wyglada tak, ze wskaznik poziomu paliwa pokazuje Ci mniej wiecej ile jest benzyny, a im mniej tym te wskazania sa chyba mniej precyzyjne. Najlepiej zawsze mniej w baku z 10 litrow i nie jezdzij na rezerwie bo mozna sie zdziwic ze samochod najpierw przerywa, a potem gasnie... ja tak mialem :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin_Jacek

wiem jak wyglada sprawa z rezerwą... miałem opla tylko że wersje "A" i tam rezerwa wystrczala na 100km... zresztą tak jak w każdym aucie. a u mnie rezerwa się nie pali jade 10 km i już miga że nie ma nic w baku... to jest nie normalne... :)

a może wiesz ile powinien palic moj samochód? Vectra 1.8 16v automat. mi wyszło 14l/100km i jestem tym przerażony.... :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczbork to mala miescina a nie miasto

wiec nie porownuj do spalania w Wawie

bo to jest miasto

 

a o twoim spalaniu juz pisalem

miedzy bajki wsadzic

chyba ze jezdzisz jak moj dziadek :lol2:

 

Marcin_Jacek,

zatankuj do pelna i wtedy licz spalanie

a nie lejesz po 10 litrow i patrzysz na wskaznik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin_Jacek

wiem ze najlepiej zatankowacx do pelna... :beer: tylko że narazie krucho z kasą :beer:

ja sprawdzm to w następują sposób... gdy tylko zapali mi się rezerwa leje 10l i patrze ile zrobie km do ponownego zapalania rezerwy... wiem ze to nie jest az tak dokladne spalanie ale pomylka aż o 4 litry jest raczej mało prawdopodobna....

 

jeżeli ktoś jeżdzi takim autkiem jak ja... to napewno wie ile to powinno palić... proszę o wypowiedzi :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie nie liczy spalania to raz

dwa margines bledu plywaka i wskaznika jest za duzy

 

jak policzyc juz napisalem

wiec nie kombinuj

co za roznica czy wlejesz raz za 250 do pelna

czy 5 razy po 50

wydasz i tak tyle samo na paliwo

 

co do przeklamywania prosty przyklad

na komputerze pokladowym do zrobienia pokazywalo 0

kontrolka juz migala

a zrobilem 40 kmow

i to z silnikiem V6

czyli jakies 7-8 litrow przeklamania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie chyba nie ma kontrolki niskiego poziomu paliwa? gdzie ona sie normalnie znajduje? poza MIDem oczywiscie

 

gawlak, teraz zimą na odcinkach 6km do pracy po miescie spalanie mam 11,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności