Skocz do zawartości

płyn chłodzący astra 2007 Z19DT


Gość dkristofer

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dkristofer

1.Witam,może ktos doradzi czemu mi sie dość często zapala na komputerze sprawdź poziom płynu chłodzącego,sprawdzam jest wszystko Ok.tak sie dzieje od czasu wymiany rozrządu i pompy.astra H 2007r z silnikiem CDTI Z19DT 88kW 120KM. ciut inny silnik w temacie silnik,praktycznie to samo tylko mój to Z19DT,w spisie takiego nie było.

2.Jeśli ktos mi może podpowiedziec jak moge sie dowiedziec jaka mam temperature silnika(płynu)wskaźnika na desce nie ma ,więc chyba powinno byc w komputerze.dzieki wszystkim z góry.pozdrawiam.

 

piszemy normalnym tekstem/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maacias71

odnośnie temperatury przytrzymaj przycisk setting ok 8s aż usłyszysz piknięcie wtedy przciskając klawisz BC wyświetli ci się testmode i tam między innymi będzie temp .cieczy ,to wszystko należy robić na włączonym zapłonie pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

.tak sie dzieje od czasu wymiany rozrządu i pompy.astra H 2007r z silnikiem CDTI Z19DT 88kW 120KM. ciut inny silnik w temacie silnik,praktycznie to samo tylko mój to Z19DT,w spisie takiego nie było

Sprawdziłem-faktycznie nie ma tego silnika w rozpisce-dane do zmiany.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dkristofer

to teraz jak kolega wozny83 napisal ze taka srubka moze powodowac zmiane cisnienia i moze wywalac bład, to sie teraz zastanawiam czy wymieniona pompa jest dobrze dokręcona,czy tam cos nie przepuszcza i nie zmienia ciśnienia płynu,bo to sie dzieje od czasu wymiany rozrządu,wczesniej tego nie bylo.dzięki za odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Panie Zbyszku,jesli by dochodziło do zmiany

Zbyszek jestem :D

,jesli by dochodziło do zmiany w tabelce silników to jeszcze wyczytałem że ten motor Z19DT to są modele 8V ,W 2006r wprowadzono silnik Z19DT zastępując nim Z19DTJ.

Jest to jednostka turbodoładowana, 8-zaworowa z jednym wałkiem rozrządu w głowicy napędzanym paskiem zębatym.pozdrawiam

Wiem że Twój silnik jest jednostką 8-zaworową bo silnik DTJ-16V to nic innego jak silnik DTH-150-konny tylko o mocy zdławionej.

ps.nie piszemy posta pod postem, reg.&5.4. tylko go edytujemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wciskam setting i BC to mi sie pokazuje to samo co po wejściu w komputer po przełączeniu na Board Computer na panelu pojawia mi sie tylko TIMER, i funkcje BC1 i BC2 tak w 1ej jak i w 2ej opcji sa podane tylko dane zuzycia paliwa,a danych takich jak temperatura czy cos innego nic nie mam,chyba że ktos celowo usunął te opcje,

musi byc ta opcja,po piknęciu trzeba błyskawicznie wdusić BC,ja praktycznie mam palec na BC i w ułamku sek wciskam,inaczej nie wejdziesz w Test Mode

coolant jest bodajże na czwartej stroncea przeskakujesz miedzy stronami BC

może się mylę,ale jak nie dasz rady wejsc na tylko włączonym zapłonie,to rób to na włączonym silniku

powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem podobnie zobacz czy nie masz ułamanej srubki plastikowej od odpowietrzania ukladu chłodzenia. Srubka jest plastikowa a na niej jest oring jesli ktos ułamał główkę trochę lub uszkodził oringa to podczas jazdy może trochę tam syczeć i będzie zmiana ciśnień przez co będzie ci wywalać na kompie że masz mało płynu w chłodnicy a rzeczywiście płyn będzie w normie. Jak zdejmiesz plastiki to masz zaraz za chłodnicą u góry metalowo plastikową rurke i będziesz na niej u góry widział mały koreczek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość davidtentyp

Aby sprawdzić tą temperaturę pierw naciśnij MAIN, następnie przytrzymajSETTING aż usłyszysz piknięcie, wtedy już naciskając raz BC przechodzisz po róznych zakładkach, parę razy naciśniesz i będziesz miał COLLANT

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności