Skocz do zawartości

Parują szyby !


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam pytanko

Czy ktos wie gdzie sie znajduje klapka do regulacji obiegu powietrza z wewnetrznego na zawnetrzny ? Bo cos mi sie zdaje ze caly czas jezdze na wewnetrznym i mam zaj... problemy z parowaniem. Albo spalil sie ten silniczek ale to mozna podobno recznie przestawic tylko nie wiem jak to sie robi i gdzie to jest wogole.

 

krzyh

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

przycisk włączenia obiegu wewnętrznego znajduje się na konsoli środkowej pod pokrętłami do regulacji nawiewu - jak jest włączony obieg wewnętrzny to przycisk jest podświetlony. A jeśli chodzi o parowanie szyb w astrze II to nie przejmuj się za bardzo - ten typ tak ma...winę za nadmierne parowanie może ponosić filtr kabinowy - kiedy go ostatnio wymieniałeś? wiele osób po prostu wyrzuca ten filtr - żeby go wymienić trzeba rozebrać schowek od strony pasażera - więcej szczegółów znajdziesz w książce Etzolda - Sam naprawiam samochód Opel Astra II i Zafira

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Znam juz odpowiedz na swoj problem z parowaniem szyb. W moim przypadku to jest zacinanie sie klapy od obiegu wewnetrznego tzn raz zaskakuje a raz wogole nie działa i okazalo się ze caly czas jezdzilem na obiegu wewnetrznym a wtedy paruje sie jak cholera najpierw tylnie szyby a potem siada na przednie. Filtr mozna wtedy wymieniac do bolu i nic to nie daje.A gosc z warsztatu naciągnal mnie na wymiane nagrzewnicy 600 Pl jak sie okazuje to nie mial zielonego pojecia o co chodzi.

Obecnie zeby sie nie pakowac w kolejne koszta to wyciagnalem wtyczke od silniczka zostawilem na obiegu zewnetrznym i the end parowanie zniknelo:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

Witam ! mam problem typu parujace szyby wymieniłem juz filt pylkowy ale nadal paruja fakt mniej ale i tak za duzo co mam zrobic ?? :P

 

poprawiłem temat/admin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jogi1982

niestety proponuje tez polukac czy gdzies woda sie nie dostaje do srodka auta bo to jest 1 powod parowania szyb ja mam astreF sedan 2002 po wymianie filtra i jak pada dmuchawa na 3bieg idzie żyć :P ps w maluchu to dopiero parowały Xdd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jogi1982

jak masz pod dywanikami wilgoc to sa 2 opcje

1-woda z wycieraczki

2 w podlodze sa takie gumowe zaslebki korki i cycek ktory odprowadza wode proponuje luknac czy sa dobrze zamocowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności