Skocz do zawartości

Świece


Gość guniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę wymienić świece ale są na nich załorzone jakieś kapturki plastikowe.Jak to sie ściaga,bo nie chcę połamać i jeszcze jedno jaki klucz tam podchodzi bo nie wiem jaki kupić:mrgreen:

DZIĘKI..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazywa sie to lucz do swiec

i pasuje do wiekszosci aut (chociaz nie koniecznie i czasami potrzebna jest fajka)

 

a te kapturki to poprostu ciagneisz i schodza

a jak juz wymieniasz swiece to przyjrzyj sie tez tym kablom czy i ich nie warto wyminic

pamitaj ktory kabel gdzie idzie (bo potem bedzie problem jak cos pomylisz)

 

powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.wiem ze jest to klucz do świec ,ale jaki rozmiar,bo wiem że świece mają różną wielkość.I też się nie pomyle z kablami bo mam listwe przy świecach,też plastikową

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość loozack

Najprościej to jak będziesz kupował klucz do świec weź ze sobą świecę. Na miejscu porównasz czy pasuje i będziesz wiedział.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to jak będziesz kupował klucz do świec weź ze sobą świecę. Na miejscu porównasz czy pasuje i będziesz wiedział.

No tak ale muszę ją czymś wykręcić!?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość loozack

Niby tak, ale jak będziesz kupował to będziesz miał nowe świece. Możesz dopasować do nowych świec. A starej świecy do sklepu zabierać nie musisz bo w sklepie na 100% mają jakiś katalog w którym znajdą jaka świeca powinna być do Twojego auta.

 

Poza tym zerknij na tą stronkę:

http://www.ngkntk.pl/index.php?id=1319&pd=1320&t=pkwzuendkerzen&lmf=OPEL&h=OPEL&m=Astra++G

odszukaj swój silnik i dowiesz się jaki dokładnie typ świec ma być do Twojego auta. Tyle że to świece NGK... i te też polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

arek, raczej nigdy nie wymieniałeś świec w dtlu bo właśnie nic się nie ciągnie na siłę tylko tak gdzie jest takie "chropowate" i są nacięcia ściska się w tym miejscu żeby zatrzaski puściły.Jak jeden kapturek zdjąłem i wiedziałem jak to z resztą nie było już problemu.

 

Poza tym w dizlu zapłon jest samoczynny i nie ma znaczenia jak założymy przewody"brak kolejności zapłonu tak jak w przypadku aut benzynowych z zapłonem iskrowym"

 

Klucze do świec sa generalnie dwa....na żarowe jest mniejszy i jest to 10 jak pamiętam.Jak będę w domu to zobaczę i Ci guniak, odpisze.

 

A świece polecam tylko i wyłącznie BERU które Opel stosuje jako część oryginalną.Ja na allegro za 4 sztuki z przesyłką płaciłem ok 190 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

 

Klucze do świec sa generalnie dwa....na żarowe jest mniejszy i jest to 10 jak pamiętam.Jak będę w domu to zobaczę i Ci guniak, odpisze.

 

A świece polecam tylko i wyłącznie BERU które Opel stosuje jako część oryginalną.Ja na allegro za 4 sztuki z przesyłką płaciłem ok 190 zł

W obu przypadkach masz rację :) Klucz do świec to 10 a co do marki BERU to jak kumpel kupował do siebie w motoryzacyjnym to cena była 60zł za sztukę - zapytał się czy jest coś tańszego a sprzedawca na to: owszem są tańsze ale zaoszczędzi pan niewiele a może być tak że za rok znów sie spotkamy i znowu będzie wydatek. Bardzo dobra opinia na temat świec BERU jest potwierdzona przez mnóstwo osób dlatego nie ma co eksperymentować a cena 190zł za komplet z przesyłką to bardzo dobra cena. Nie wiem ile kosztuje klucz 10 typowy do świec ale ten mój kumpel odkręcał płaskim ;( Co sie chłopak nameczył i nawyklinał ze względu na tragiczny dostep takim kluczem to ho ho, no ale jakoś wymienił :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek, raczej nigdy nie wymieniałeś świec w dtlu bo właśnie nic się nie ciągnie na siłę tylko tak gdzie jest takie "chropowate" i są nacięcia ściska się w tym miejscu żeby zatrzaski puściły.Jak jeden kapturek zdjąłem i wiedziałem jak to z resztą nie było już problemu.

 

Poza tym w dizlu zapłon jest samoczynny i nie ma znaczenia jak założymy przewody"brak kolejności zapłonu tak jak w przypadku aut benzynowych z zapłonem iskrowym"

 

Klucze do świec sa generalnie dwa....na żarowe jest mniejszy i jest to 10 jak pamiętam.Jak będę w domu to zobaczę i Ci guniak, odpisze.

 

A świece polecam tylko i wyłącznie BERU które Opel stosuje jako część oryginalną.Ja na allegro za 4 sztuki z przesyłką płaciłem ok 190 zł

 

bylem przekonany ze koledze chodzi o wymiane swiec w benzyniaku

patrzac na jego silnik 1,6 bylem przekonany ze to benzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności