Skocz do zawartości

Świece


Gość guniak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

arek, raczej nigdy nie wymieniałeś świec w dtlu bo właśnie nic się nie ciągnie na siłę tylko tak gdzie jest takie "chropowate" i są nacięcia ściska się w tym miejscu żeby zatrzaski puściły.Jak jeden kapturek zdjąłem i wiedziałem jak to z resztą nie było już problemu.

 

Poza tym w dizlu zapłon jest samoczynny i nie ma znaczenia jak założymy przewody"brak kolejności zapłonu tak jak w przypadku aut benzynowych z zapłonem iskrowym"

 

Klucze do świec sa generalnie dwa....na żarowe jest mniejszy i jest to 10 jak pamiętam.Jak będę w domu to zobaczę i Ci guniak, odpisze.

 

A świece polecam tylko i wyłącznie BERU które Opel stosuje jako część oryginalną.Ja na allegro za 4 sztuki z przesyłką płaciłem ok 190 zł

 

bylem przekonany ze koledze chodzi o wymiane swiec w benzyniaku

patrzac na jego silnik 1,6 bylem przekonany ze to benzyna

:lol2::lol2::lol2: No i miałeś racje :lol2: :lol2: :lol2: Przecież to benzyniak :mrgreen:Maniakopel napisał o ściąganiu przewodów ze świec w DTLu i o świecach BERU więc ja automatycznie też napisałem o dieslu ;( W tej sytuacji klucz do odkręcania to nie będzie 10 tylko większy :) Przeglądałem link do strony ze świecami NGK i zastanawiałem się dlaczego link jest do świec do benzyniaka....no to już wszystko jasne!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

NIezła "kaszana" nam wyszła:P jak nie patrzyłem że to 1.6 8v ale napisano o "kapturkach" i od razu sądziłem że chodzi o te w DTLU ;(:D No ale wykład na temat DIZLA poszedł hehe :mrgreen:fool, to ten twój znajomy nieźle przepłacił....zobacz sam kupowałem od tego gostka:

http://www.allegro.pl/item209193039_swiece_zarowe_beru_opel_2_0_di_dti_2_2_dti.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chłopaki ale napędziliście mi stracha 190 zł za świece :shock::D Teraz muszę iść do spowiedzi.Za świece do Una (iskra) płaciłem po ok 7 zł.A te kapturki nie chciały mi zejść za pierwszym razem a są zabudowane w głąb d świec.A klucz to czuba 16 ,tak piszą w ksiażce :D

Ale dzięki za wykład w sprawie dizli

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

POZDRAWIAM WSZYSTKICH. OD KILKU DNI POSIADAM ASTERKĘ Z SILNIKIEM 1,6 ECOTEC I CHCIALBYM WYMIENIĆ ŚWIECE ALE JAKO LAIK MAM Z TYM PROBLEM TZN. Z UMIEJSCOWIENIEM TYCH SWIEC.ODKRĘCILEM POKRYWĘ ALE TAM JEST JAKIŚ MODUŁ NIE MA KABLI WYSOKIEGO NAPIĘCI POPROSTU NIC NIEMA .MAM DUŻĄ PROŚBĘ POMÓŻCIE BIEDAKOWI! :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności