Skocz do zawartości

Duże zużycie paliwa 2.0 DTL Automat


Gość benko80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Piszę ponownie z problemem :D

Więc sprawa ma się tak.

Kupiłem moją asterkę z uszkodzoną pompą wtryskową i jak się potem okazało i zaworkiem sterującym klapą zawirowań spalin.

Pompa została wymieniona na drugą po regeneracji (korpus +elektronika) a elektrozaworek na nowy i wszysko wydaje się być dobrze - pali ładnie, jeździ w miarę jak na 82 konnego dieselka w automacie ;) tylko niepokoji mnie zużycie paliwa - przy spokojnej jeździe w mieście wychodzi ok 11 litrów ON/100km a na trasie ok 7,5l/100 - wydaje mi się że to stanowczo za dużo i stąd moje pytanie do was - na co zwrócić uwagę, może coś jest do regulacji (pompiarze twierdzą że pompa parametry ma ustawione fabryczne) - więc co to może być - kontrolka nie świeci się żadna, auto nie kopci - więc nie wiem co jest??? Ile tak w ogóle Wam palą te silniczki???

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 90 chyba nie doszło - w trasie to sie tak wskazówka trzyma między 80 a 90, na 90 mi wchodzi przy obecnych temperaturach i przysłoniętej chłodnicy w jeździe po mieście

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po odpaleniu samochodu i przejechaniu ok 5 km po mieście podniosłem maskę i chłodnica była jeszcze chłodna więc wnioskuję że termostat działa dobrze - no chyba że się mylę. ale teraz to już kompletnie jestem zdezorientowany. Co to może być:lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy spokojnej jeździe w mieście wychodzi ok 11 litrów ON/100km a na trasie ok 7,5l/100 - wydaje mi się że to stanowczo za dużo

A może złożyło się kilka czynników na zwiększone spalanie. Opony zimowe, okres zimowy (dłużej się rozgrzewa), skrzynia automatyczna (na automacie więcej spali niż ręcznej), styl jazdy. Niestety te silniki nie należą do oszczędnych zwłaszcza w jeździe po mieście np. w porównaniu do vw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest niestety nic dziwnego. Ten silnik z automatem po prostu tyle pali :) Tym bardziej , że są tylko 4 biegi.

Z manualną byłoby ok a tak to jest tragicznie, bo zasięg na pełnym baku to przewaznie jakies 550km.

 

10l/100km to norma.Czasem mniej. kiedyś w trasie udało się zejść do 7l :D

 

Nie wiem czy już to sprawdzałeś ale jako ciekawostkę dodam, że vmax z tą skrzynią to 160km/h

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde - to się trochę wkopałem - nie sprawdzałem ile pójdzie na maxa ale 160 to trochę za mało i zużycie paliwa też jest niezadowalające :?: - chce ktoś kupić ładną astrę?? http://forum.opel24.com/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności