Skocz do zawartości

Separator antenowy do corsy B


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Domin902

Nie gra mi prawie wcale żadna fala i wiem na 100% że to wina anteny tylko jak się do niej dostać jak ją sprawdzić czy gdzieś mogła zaśniedzieć.

Pytanie czy te samochody miały wzmacniacz anteny bo mam nie oryginalne radio może wystarczy tylko kupić separator a jeśli tam nie ma wzmacniacza to gdybym podpiął separator to czy by mi się nic nie zwarło może by pomogło?;/?:beer:;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz wyciagnij radio i włóż do gniazda antenowego jakakolwiek antene ... a może własnie z niego wyskoczyła wtyczka ...

wiem na 100% że to wina anteny tylko jak się do niej dostać

... chyba trzeba wyjąć lampę ... tak na szybko nie kojarzę, ale coś tak jest w hatchbackach ... pozdro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąć uszczelkę bagażnika z góry, odchylić podsufitkę i widać antenę.

Oryginalnie były ze wzmacniaczem, jak nie gra, to znaczy, że wzmacniacz szmelc, trzeba wymienić całą antenę.

Chyba, że wzmacniacz nie dostaje zasilania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Domin902

i tak dziś zrobiłem odchyliłem podsufitke i idzie do anteny jeden czarny kabelek i antena.

Szedłem po tym kablu od anteny ale wchodzi gdzieś w wiązkę niezbyt dostępną.

Więc ta moja antena ma chyba zasilacz co wy na to.

I pewnie antena nie dostaje zasilania bo mam założone radio nieorginalne soniaka gt222

piszcie co o tym myślicie zakładać separator czy nie?:hyhy:?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ta moja antena ma chyba zasilacz co wy na to.

 

Antena nie ma zasilacza dostaje po tym kablu +12V z radia. Sprawdź miernikiem czy masz ta przy włączonym radiu SONY które posiadasz napięcie. Jeśli nie ma to zerknij do wyprowadzeń w radio interesuje Cię +12V do wzmacniacza i porównaj to z kostką ISO którą masz w samochodzie. Możesz wykorzystać też napięcie +12 od sterowania anteną automatyczną. Choć lepszym rozwiązaniem jest kupno anteny bez wzmacniacza (to są groszowe sprawy) i podłączyć ją do kabla koncentrycznego obecnej anteny i bedzię działać bez problemu (ewentualnie przejściówka jeśli chcesz zachować końcówkę opla).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Domin902

ok rozumiem to wydaje mi się że trzeba tylko podłączyć ten kabel od anteny +12v właśnie pod zasilanie i nie będzie potrzebny separator

a dlatego mówieę że trzeba podłączyć bo jak kupiłem to auto to miało już inne kostki iso założone i mi pasują do tego radia sony natomiast ta oplowska jest zostawiona z boku z paroma jeszcze kabelkami a reszta jest przymocowana do tych nowych kostek iso

jak tamte zostały to bez powodu tam nie były na pewno któreś są od wyświetlania rds na wyświetlaczu no i pewnie któryś jest tam od anteny tylko który orientujecie się jakiego koloru?:hyhy:?

czy tam będzie jeszcze zasilanie na nim sprawdzić kontrolką ale raczej nie będzie?:hyhy:?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od anteny był niebieski.

Ale jak nie jest podłączony do radia, to nic ci nie da.

Swoją drogą ktoś miał niezły mózg, żeby tak pomieszać.

Kupuje sie kostkę ISO za 6zł i sie robi przejściówkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyświetlaczu no i pewnie któryś jest tam od anteny tylko który orientujecie się jakiego koloru?:beer:?

 

Tam masz wszystkie schematy CarAudio - studio24

 

Zasilanie wzmacniacza wez tylko od radia, po co masz miec cały czas podawane napięcie na wzmacniacz antenowy? No chyba ze zimną nocą chcesz rozładować akumulator :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Domin902

ok byłem na tej stronie i nie znalazłem dla mnie odpowiedzi

mianowicie wyciągłem radio i podpiołem od radia od kostki iso kabelek do kabelka niebiesko czerwonego i nadal to samo na kablu od radia było napięcie

wstawiam fote oryginalnej kostki iso i szukałem w tej kostce w w przedziale zasilania niebieskiego bo tam raczej powinien być i tylko znalazłem niebiesko czerwony

czy koniec kabla jest w innym miejscu może całkiem czy jest innego koloru

 

nie wiem nie znam się aż tak na tych falach radiowych więc przyszło mi jeszcze jedno do głowy gdy wyciągłem te radio i trzymałem w ręku to łapało więcej fal a po drugie pewnie strzele głupotę ale one jest bez rami w środku po prostu wkładam je w obudowę plastikową i może brak jakby masy

 

 

http://www.fotosik.pl/uniAddFlashAfter.php?uploadCount=1&uploadedPhotoId=29e26391698c84eb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności