Skocz do zawartości

Separator antenowy do corsy B


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Domin902

chłopaki nie daje tak łatwo za wygraną

więc tak szukałem w necie oznaczeń kabli w oryginalnej kostce iso i wychodzi na to że tam nie ma i nigdy nie było niebieskiego kabla na 99% niebieskiego od zasilnia anteny

coraz bliżej celu tylko gdzie on jest bo ja tam dzisiaj go nie znalałem w tym gąszczu kabli

jeżeli nie znajdziemy tego kabelka to utnę przy antenie i puszcze swoją drogą kabelek pod kostke iso

co wy na to?:wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś źle szukasz.

Na tamtej stronie jest wszystko dokładnie opisane, spróbuj jeszcze raz poczytać.

Sprawdź, jakie wkleiłeś zdjęcie.

A kabel idzie zawsze, czy to opel, czy vw, czy co innego, w kostce zasilającej masz 5 kabli, masa, 2 plusy do wzmacniacza i do podświetlania radia przy włączeniu świateł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki nie daje tak łatwo za wygraną

więc tak szukałem w necie oznaczeń kabli w oryginalnej kostce iso i wychodzi na to że tam nie ma i nigdy nie było niebieskiego kabla na 99% niebieskiego od zasilnia anteny

coraz bliżej celu tylko gdzie on jest bo ja tam dzisiaj go nie znalałem w tym gąszczu kabli

jeżeli nie znajdziemy tego kabelka to utnę przy antenie i puszcze swoją drogą kabelek pod kostke iso

co wy na to?:beer:

Sprawdź kolor tego kabla przy samej antenie powinien byc czarny z białą linią 0.75 przekrój.

Niebieskiego możesz nie mieć jak nie masz wyprowadzenia do sterowania anteną automatyczną (no a w corsie tego nie ma :beer:) Ale jeden diabeł bo ten kable idzie aż od anteny więc przy niej zobacz jakiego koloru masz kabel na złączce zaraz w podsufitce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten schemat może być przydatny w poszukiwaniach

Dołączona grafika

 

A co do separatora antenowego to jest on potrzebny wtedy, gdy na wtyczce anteny przy radiu jest napięcie zasilające z wzmacniacza antenowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Domin902

cześć chłopaki mam dobrą wiadomość znalazłem kable od zasilania anteny

opisze bo może się to komuś przyda są to kable czarny i czerwony z białymi paskami złączone razem w oryginalnej kostce iso

 

i teraz ostatnie pytanie by rozwiać wszelkie wątpliwości one u mnie były u cięte z oryginalnej kostki ale nie podłączone razem no to skręciłem je razem i przylutowałem do kabelka +12v na którym jest napięcie bo sprawdzałem który wychodzi od kostki iso od radia

i teraz najlepsze włączam zadowolny radio super rmf-fm gra jadę dalej zadowolony i lipa odbiera resztę stacji w 30% Sprawdzałem czy jest prąd po takim podłączeniu na tym czrnym kablu przy antenie i był mianowicie opisze jak sprawdziłem-podczepiłem żabke pod radio i dotknołem drugim końcem kontrolki kabla i się żaróweczka zaświeciła

i teraz mam znowu wątpliwości czy dobrze podczepiłem te zasilanie

może jeden kabel miał iść na mase do karoserii a drugi gdzieś pod +12v tylko byle nie na radio

wyjaśnijcie jeżeli możecie czy dobrze myśle czy nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności