Skocz do zawartości

pompa paliwa wymiana


Gość tomaszostrowo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomaszostrowo

Witam.

Jestem w trakcie wymiany pompy paliwa i powoli dochodzę do białej gorączki. Na początku nie mogłem jej wyjąć. Niby przymocowana do dna baku ale i tak jej nie wydostałem całej z obudową tylko sam środek. Zamontowałem nową i teraz problem. Jak mam założyć ten dekielek??? Jest tam taka guma i nie wiem jak ona powinna być założona. Czy najpierw na dekielek i potem wciskać czy jak? Za cholerę nie mogę jej wcisnąć. Tyle zrobiłem sam a teraz mam zaprowadzać do mechanika z głupim dekielkiem. Paranoja, ale najchętniej bym tak zrobił bo nie mam już cierpliwości. Jak ktoś wie jak to założyc to proszę, wręcz błagam o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomaszostrowo

Założyłem jakimś cudem ten dekiel. Posmarowałem tą gumę oliwą :hyhy: i pomogło. Wskoczył w swoje miejsce. Co do zdjęć z linku powyżej to u mnie wygląda to trochę inaczej. Pompa nie jest na środku otworu, tylko zachodzi jedną stroną (tą kanciastą oczywiście) za otwór. Żadnym sposobem nie mogłem jej wyjąć. Jest tak jakby zaklinowana pomiędzy dnem a górą baku. Śrubokrętem próbowałem podważyć z całej siły i nic. Już mówię w myślach albo mi wyjdzie albo coś połamię. Na szczęście udało mi się ściągnąć tą pokrywkę od samej pompki i ją wymieniłem. Filterek kupiłem i został mi na pamiątkę, bo żeby go założyć bym musiał wyjąc całą pompę z obudową co było nie realne. Został stary.

Jadę dzisiaj na przegląd dumny że naprawiłem auto a tu dupa.

Końcówka drążka kierowniczego do wymiany. Kupiłem za 40 zł i wymieniłem SAM. Łatwiejsze sto razy od wymiany tej cholernej pompki. Także jutro jade ponownie na przegląd i muszą mi dać. Niech się nie ważą postąpić inaczej. Tyle pracy i trudu ale jaka satysfakcja że się samemu naprawiło. Bezcenne.

Dziękuje za porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności