Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem z moim kaziem, a mianowicie przedwczoraj najechałem samochodem na najazdy aby zmienić olej silnika. Po zmianie oleju samochód normalnie zapalił zjechałem nim z najazdów i zdechł... Pomyślałem że skończyło się paliwo ale wczoraj zalałem mu 10l. odpowietrzyłem go i nic... Co może być? kręci kręci i nic. Dodam że samochód stoi w ocieplanym garażu ale przedtem zanim go kupiłem stał 6lat pod chmurką. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szczerze mówiąc to nie za bardzo wiem jak to odczytać... Tzn kody z komputera umiem zczytać ale nie umiem ich zamienić na cyfry, nie wiem jak to zrobić. Pomożecie? Moge nagrać migającą kontrolke

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szczerze mówiąc to nie za bardzo wiem jak to odczytać... Tzn kody z komputera umiem zczytać ale nie umiem ich zamienić na cyfry, nie wiem jak to zrobić. Pomożecie? Moge nagrać migającą kontrolke

to nagraj :) przykład 1mignięcie przerwa dwa razy mignie przerwa kod usterki 12 i 7razy mignie przerwa raz mignie przerwa kod 71 nic trudnego, ale jak nie dajesz rady to wrzuć filmik :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok, odczytałem pokazuje tylko kod 12 i 31

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki kolego, ale już odczytałem błędy i pokazuje 12 i 31, to może być przyczyna mojego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale kontrolka check engine cały czas się pali... czyli coś jest na rzeczy .... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tarkiszon blad 31 to sygnal z czujnika walu korbowego,sprawdz polaczenie ,moze przewod od czujnika ,albo sam czujnik nawalił,napraw to ,a auto powinno dalej smigac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje koledzy, napewno posłuże się waszymi wskazówkami, a mam jeszcze jedno pytanko w którym miejscu sie znajduje ten czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

musialbym sprawdzic ,bo tyle tych silnikow ze nie sposob spamietac gdzie i co,stojac przodem do auta to po lewej stronie na dole przy kole pasowym ,poszukaj w necie bedziesz wiedzal jakiej wtyczki szukac,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A wiecie koledzy jak zresetować kontrolkę check engine?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mozesz odpiac kleme na pol godziny i reset zrobi sie sam ,ale potem podobno jakas proceduta jest zeby jaies tam ustawienia sie skalibrowaly,najlepiej podpiac sie do kompa,nie wiem jak to jest u Ciebie w aucie .moze zgasnie jak usterta bedzie naprawiona,blad jednak bedzie zapisany,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm, błędów nie masz, a check się pali....., może kabel mase dostaje po drodze, na razie to zostawmy.

Auto stalo 6 lat, wymieniałes coś jeszcze czy tylko ten olej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Płyn chłodniczy, wszystkie filtry i oleje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To w takim razie szykuj kasę.

nie chcę źle wróżyć, ale pewnie głowica do wymiany.

Tyle lat stało, a rozrządu się nie wymienia?

Módł się, żeby tylko 4 zawory pogięło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kolego udało mi się odpalić samochód... podpoiłem drugi komputer i zapalił...ale cały czas się pali check, chciałem znowu odczytać kody ale gdy podłączyłem pin a i b kontrolka nie chce mi mrugać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dziwne.

Sprawdzaj wszystko po kolei, szczególnie kablologię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi