Skocz do zawartości

Ginący olej...


Gość MarcinB

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę na forum bo mam problem ze swoją asterką.. Otóz miałem problem z olejem w układzie chłodzenia.. najpierw wymieniłem uszczelkę pod głowicą, następnie oringi na wtryskiwaczach i tulejach wtrysków.. Po płukaniu układu jak narazie jest w zbiorniczku wyrównawczym czysto (pojawił się lekki tłusty nalot w niewielkiej ilości, a płyn czysty jak łza).. Ale pojawił mi się inny problem, Nie wiem jak to możliwe i co się dzieje.. Autko nie kopci na biało ani na czarno, zachowuje się jak nigdy, nie wykazuje żadnych błędów, a problem leży w ginącym oleju.. sprawdzam olej mniej więcej co dwa dni. W zeszłą sobotę zaglądam a na bagnecie minimum.. Dolałem 0,5 litra i zrobił się max i wszystko było ok aż do dziś znów zaglądam na bagnet i znów jest minimum na bagnecie.. Co może być nie tak??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz nigdzie na silniku tego oleju ani przy odpalaniu ani potem nie dymi proponuje zrobić tak rozgrzej troszkę silnik odczekaj 5 min i potem sprawdź stan oleju. ewentualnie zdejmij osłonę rozrządu i zobacz czy tam nie masz tego dolanego oleju^^

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dymi na niebiesko ani na czarno.. gdyby mi olej uciekł do obudowy rozrządu to nie wrociłby do swojego pierwotnego stanu prawda?? U mnie po tym jak stoi całą noc olej wraca do swojego poziomu.. i nie mam pojęcia co się z nim dzieje.. ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku miałem olej w układzie chłodzenia, była robiona uszczelka pod głowicą, i po 1000 km objaw wrócił. Później zostały wymienione oringi na obsadach wtryskiwaczy i jak na razie płyn jest idealnie czysty, a na ściankach zbiorniczka pojawiła się niewielka ilość czarnych plam... Zastanawia mnie gdzie się podziewa olej skoro później wraca do swojego pierwotnego stanu czyli maximum....

 

Kolego Muzetus gdy dam obroty na 4500 to za autem pojawia się lekki dym koloru czarnego, wydaje mi się że przy takich obrotach auto ma prawo zakopcić,ale mogę się mylić powiedzcie koledzy jak to jest...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość password

Zastanawia mnie gdzie się podziewa olej skoro później wraca do swojego pierwotnego stanu czyli maximum....

Z opisu wynika że wszystko jest tak jak powinno , skoro po nocy masz max. na miarce to nie rozumiem o co ci chodzi!

u mnie jest podobnie , owszem po powiedzmy 10 min. mam powyżej min. a stan max. osiąga po dłuzszym czasie , w tych silnikach olej wraca do miski po długim czasie że tak powiem i nie ma sensu dociekać czemu tak jest. - ewentualnie powertuj forum bo były podobne tematy poruszane.

poprawiłem cytat/daro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Password skoro mówisz, że u Ciebie jest tak samo to zostawiam to tak jak jest.... Dzięki wielkie koledzy za pomoc.. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość elunia99

Po płukaniu układu jak narazie jest w zbiorniczku wyrównawczym czysto (pojawił się lekki tłusty nalot w niewielkiej ilości, a płyn czysty jak łza).

Olej ma taką właściwośc fizyczną że zwiększa swoja objętość, a tym samym staje się wodnisty po tym kiedy zostanie rozgrzany (nawet olej do zmażenia frytek tak ma. wlejesz pełen garnek zimnego, po rozgrzaniu bedzie go wiecej i bedzie jak woda),dlatego pomimo ze wypłukano chłodnice w przewodach gumowych pozostały jeszcze niewielkie, wrecz minimalne ilości tego oleju, który po tym kiedy rozgrzejesz autko dostaja sie do chlodnicy.jesli cie to denerwuje to wymien przewody.(mialam to samo co ty czyli uszczwlke padnieta, ale przewody zostawiłam, bo koszt ok 800 złotych, jesli chcesz wyminic WSZYSTKIE.Choc polecam ci je kontrolowac poniewaz z racji tego ze byl w nich olej, a olej ma wieksza temperature niz woda, do której sa one dostosowane, moga nadzywczajnie butwieć i pękać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności