Skocz do zawartości

Astra G ciezko Pali


Gość Stiwens

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem ten samochód jakieś parę miesięcy temu. auto ciężko pali przy mrozach nawet -12 niby chce zagadać no ale jakoś nie możne w aucie zostało wymienione : Świece został wgrany nowy soft. problemy z autem zaczęły się po wymianę filtrów a w zasadzie filtru paliwa gdyż po wymianie ciężko było go odpalić co wiąże się z tym ze sie zapowietrzył ale w końcu odpalił wyświetlała się kontrolka chek pojechałem do mechanika on skasował błąd mówiąc ze nie trzeba nic odpowietrzać . może macie jakieś dobre pomysły co z tym fantem zrobić ? dziękuje wszystkim za odpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość markopel

kupiłem ten samochód jakieś parę miesięcy temu. auto ciężko pali przy mrozach nawet -12 niby chce zagadać no ale jakoś nie możne w aucie zostało wymienione : Świece został wgrany nowy soft. problemy z autem zaczęły się po wymianę filtrów a w zasadzie filtru paliwa gdyż po wymianie ciężko było go odpalić co wiąże się z tym ze sie zapowietrzył ale w końcu odpalił wyświetlała się kontrolka chek pojechałem do mechanika on skasował błąd mówiąc ze nie trzeba nic odpowietrzać . może macie jakieś dobre pomysły co z tym fantem zrobić ? dziękuje wszystkim za odpowiedz

Czy mechanik powiedział ci jaki kod miał ten błąd który skasował? czy podczas wymiany filtra paliwa wymieniłeś także uszczelki które powinny być w zestawie? sprawdź również wężyki przelewowe. Świece sprawdzałeś przed wkręcaniem czy grzeją? (niby nowe ale pewności nigdy za wiele ??? ) może na którejś nie siedzi dobrze fajka od przewodu zasilającego. Przyczyn może być wiele, ale piszesz że coś tam próbuje załapać więc radzę posprawdzać świece i instalacje od nich. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykasował bład pod tytyułem małe cisnienie na turbinie albo układu paliwowego czy jakoś tam swiece grzeja napewno dzis dałem do elektryka samochodwego zeby sprawdził rozrusznik czy nie ma za małego kopa bo jakos kreci ale nie che zaskoczyc wszystkie uszcezlki były wymienione

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość markopel

Ja dziś przy -18 swojej niuni nie uruchomiłem, powodem była ciulowa ropka :D (zamarzła) po ciężkich próbach i pomocy kuzyna w końcu się odezwała :?: kolejny krok jaki uczyniłem to sprintem na cpn, zalałem do prawie pełnego i zapodałem flaszkę dykty dla zdrowotności (do baku oczywiście :) )jutro z rańca chwila prawdy a zapowiada się tak samo mroźna noc :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast dykty to lepiej zalac nafty. Nie ma nic lepszego jak nafta. Mozna w zime dolewac do dieslow na pompie nieco benzyny. Mowi sie ze nie wiecej jak 10% ale ja osobiscie dolewam w obu dieslach jakie mam tak 1-2 litrow beny na bak lub prawie bak czyli 40-50 litrow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po regeneracji rozrusznika dalej to samo co mogło jeszcze sie zje...ac koledzy pomózcie moze macie jakies pomysły czy to wina pompy sterowania pompy czy moze wina jest zamarzanie paliwa na filtrze paliwowym??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co znaczy wszystkie uszczelki zostaly wymienione. Ja jednak polecam sprawdzic wszystkie polacznie ponownie bo moze cos sie omsknelo i nie ma szczelnosci. Dobrze jest odpowietrzyc pompa odciagajaca caly uklad i powinna zapalc. Jesli bedzie sie dalej zapowietrzac( problemy z odpaleniem porannym) to trzeba dalej szukac gdzie lapie powietrze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności