Skocz do zawartości

Opel Astra H 1.7 cdti Brak ładowania.


Gość Mewa_SRC

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mewa_SRC

Chciałbym opisać ciekawy przypadek jaki zdarzył mi się w Astrze H rok 2005r.

Zaczęło się podczas jazdy, najpierw zaczęło "przerywać" wspomaganie kierownicy, później na przemian migały kontrolki z ESP i ABS. Następnie zapaliła się kontrolka z hamulca ręcznego. Wspomaganie momentami działało a momentami go nie było. Hamowanie działało jak by z opóźnieniem, przy dodawaniu gazu reakcja była taka jak by komputer w ogóle turbiny nie widział. Wycieraczki samoczynnie zaczęły się włączać. Światła i podświetlenie tablicy raz się wyłączało, po chwili samoczynnie się załączało.

 

Następnego dnia rano samochodu nie dało się już nawet odpalić, akumulator był za słaby, wymieniłem na nowy, autko zaczęło śmigać. Wszystkie objawy ustąpiły, świecił się tylko kontrolka silnika, pojechałem do mechanika który usunął 7 błędów i stwierdził usterkę alternatora. Po powrocie od mechanika znów objawy zaczęły się pojawiać.

 

Mam pytanko do was forumowicze, czy już ktoś z Was miał taki problem w tym modelu ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość lukabart85

SIEMA!!!

nic nie mów ja jestem ok. 2 tygodni po takim samym incydencie. To wina alternatora a dokładnie mastka lub regulatora. koszt to ok 500 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek22

SIEMA!!!

nic nie mów ja jestem ok. 2 tygodni po takim samym incydencie. To wina alternatora a dokładnie mastka lub regulatora. koszt to ok 500 zł

 

Łał dużo...to lepiej kupić części i samemu włożyć, na mostek i regulator max 150 wydacie, i posiedziec godzine przy alternatorze i zrobione, 350 zaoszczędzone:)

 

Ja miałem tak że podczas pobuty na wakacjach urwał mi się kabel idący od alternatora do aku :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość pimpek19765

Ja dzis mam podobne objawy,nie mam ladowania,a kontrolka nie pali sie,odpielem aku i silnik skisł.

Na 99 procent jestem pewien ze to alternator[lub regulator]jedno z drugim sie wiaze,napisz MEWA SRC jak rozwiazales swuj problem,bo ja juz rece zalamalem,jestem w holandii,i nawet nie mam ze soba srubokreta. od czego zaczac szukanie. moze to bezpiecznik,no i gdzie on jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dead_avis

Ja też miałem pare dni temu takie coś.

Przy alternatorze jest taka mała listwa o kształcie banan ;-)

z ośmioma diodami prostującymi prąd. Trzy z nich się przepaliły

mechanik z elektrykiem wymienili to. Wszystko razem kosztowało 250zł.

 

Mogłem to sam wykumać szybciej i nie jeździć z

tym zanim mi samochód całkowice nie stanoł.

Niewiem jaki masz wyświetlacz ale jak masz taki ,

na którym da rade poprzez przytrzymanie przycisku

SETTINGS aż pikinie i BC włączyć TEST MODE to

opcja U-temp30 powinna być 14V a umnie przed

zatrzymaniem spadło do 9V. To jest chyba prąd ładowania...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pimpek19765

narazie nie mam co naciskac,bo akumulator mam rozladowany,wlasnie dzisiaj skombinowalem prostownik,naladuje go przez noc i zobacze co sie wyswietli na wyswietlaczu,jutro po pracy.dziekuje za sugestie z diodami.Bede musial wiele zeczy skombinowac zeby sie za to zabrac.[lutownice,miernik itp]

:confused: :confused: I jeszcze jedno,a moze wiesz jak sie dostac do tego alt. :zalamany: tzn,wykrecic go

Edytowane przez pimpek19765

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bisiasty

Witam Dziś miałem podobny przypadek a mianowicice w czasie jazdy zaświecił mi się akumlator a po pewnym czasie ABS (obydwie kontrolki) i kontrolka od emisji spalin!! Zapewne wina alternatora?? Jak to można naprawić i jaki przybliżony koszt tego będzie??? Pomocy !! Z góry dziękuje za pomoc!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pimpek19765

o koszcie naprawy moge powiedziec Ci tylko tyle ze alternator wykrecilem sam,i zamowilem przez e bay de. nowy.koszt takiego alternatora to 130euro w raz zprzesylka,jak juz dojdzie to go zamontuje i smigam do Polszy :super: . nie zalamuj sie kolego,naprawa na pewno jest o polowe tansza. :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności