Skocz do zawartości

Astra J (Iv) Dziwny Odgłos W Okolicach Silnika


Gość dybik

Rekomendowane odpowiedzi

witam ... mam dokładnie ten sam silnik Z17DTR , dokładnie te same odgłosy ... "JAK BY NAPEŁNIAŁA SIE BUTELKA . lub to ... "TU TU TU TU TU TU TU każde TU brzmi coraz wyżej " zauważyłem iż odgłosy się nasilają na starym Oleju silnikowym, im starszy tym głośniej i częściej ... bardzo wyraźnie słyszalne to było na GM Dexos2 , obecnie jeżdżę na innym , odgłosy są dużo rzadsze jednak nadal się zdarzają .. Gdy Auto było na gwarancji próbowałem wytłumaczyć to w Serwisie ..udawali iż nie wiedza o czym mowie , mechanik jeździł ze mną jednak odgłosy są przypadkowe i akurat wtedy nic nie było słychać .. Obecnie przestałem nawet zwracać na to uwagę gdyż stosunkowo rzadko ""butelka się napełnia "" , Jednak odnoszę wrażenie ze ma to jakiś związek ze smarowaniem,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

witam serdecznie

jestem posiadaczem astry IV i mam te same objawy

gosc w serwisie powiedzial ze ni slyszy nic niepokojacego

ze wszystko jest tak jaj powinno byc

sprawdzal w GM ale nic nie wiedza na ten temat

 

czy komus udalo sie rozwiazac ten problem?

 

prosze o odpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam serdecznie

jestem posiadaczem astry IV i mam te same objawy

gosc w serwisie powiedzial ze ni slyszy nic niepokojacego

 

Osobiście nie wierze aby w serwisie nie słyszeli o tych przypadłościach ... ale jak widać dużo Aster 1,7 ""napełnia butelkę ""

Kila dni temu padł mi akumulator , widząc sąsiada który ma 2 letnia Astrę 1,7 poprosiłem o pomoc .. podjechał otworzył maskę , podłączyliśmy Kable ... w czasie 5 minut słyszałem z jego silnika 4 razy jak napełniała się butelka , powiedział iż słyszy te odgłosy kilka razy dziennie ale kompletnie nie zwraca na to uwagę ,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Intercars24

Witam,

 

Te odglosy pochodza ze sprzegielka alternatora przynajmniej tak bylo w naszych 2 przypadkach, natomiast moze to tez byc na sprezarce klimatyzacji, pompa wody raczej w 3 kolejnosci, plusem tego auta jest to ze ma duzo miejsca pod maska (zadko spotykane we wspolczesnych autach) ulatwia to dostep do praktycznie wszystkich elementow od reki wiec sprawdzenie np pompy wody jest dosc proste.

Nastepnym mankamentem nie tyle aut ile obslugi ktore je skladaja to zle, lub czasem brak uszczelki przy wlocie powietrza a nawiewnicy na podszybiu czego efektem jest dostawanie sie wody do srodka po stronie pasazera usterka jest do usuniecia nawet samemu przy lekkiej znajomosci budowy pojazdu i demontazu elementow.

Co do olejow to mozna polecic Mobil1 5W30 syntetyczny (zielony z DPF)1.7cdti 2.0cdti moim zdaniem zachowuje sie lepiej niz na olejach GM.

Jesli chodzi o same auta to sa godne polecenia i zakupu, klopot natomiast jak to zwykle bywa jest z ASO nigdy nic nie wiedza itp itd brak checi, zaangazowania ? nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Posiadam astrę j 2010 diesel 110km sprowadzony. od początku posiadania dochodził do mnie ten dzwiek opisany przez poprzedników (napełnianie butelki po zdjeciu nogi z gazu) Byłem u swojego fachowca - spec od opli i po krótkiej jeździe stwierdził sprzegło od alternatora. Miał juz kilka takich przypadków. Ma mi go wymienić ale sa jakieś klopoty z kupnem czesci pomijając oczywiscie drogi serwis opla. Jak to zrobię napiszę czy przyniosły efekt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest srodek zaradczy na wyzej opisane odglosy. Jutro odszukam numer lecz pamietam, ze nie bylo tam wzmianki o kole pasowym alternatora.

 

Na przecieki wody tez jest srodek zaradczy. zas naprawy to 5 minut i okolo 1 zl :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jokoko. W zakresie obrotów 1600-2000 dźwięki("napełnianie butelki") są najbardziej słyszalne. Nie wykluczam jednak, że wystepuja również w innym zakresie obrotów ale ja ich dobrze nie słyszę- to są subtelności Trzeba miec słuch muzyka a ja mam "słonia". Może Marcov poda jaki zna srodek zaradczy o którym pisze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2244 Silnik Z17DTR, ładowanie, układ dolotowy - Syczenie podczas zwalniania.

 

Nie wiem czy to sa te objawy ktore wystepuja u Ciebie w samochodzie. Mialem kiedys dokument przed oczami ktory dokladnie opisywal "dzwiek napelniajacej butelki" jako normalny objaw pracy ukladu paliwowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcov - To napewno ten i na podstawie tego w III wymienia się filtr paliwowy i przewód na bardziej zakrzywiony co niby na redukowac ten odgłos ale w rzeczywistości albo jest nieco ciszej albo tak samo. Niestety VI to chyba nie dotyczy. I tak opisuje on to jako normalny objaw pracy nowoczesnego silnika niemajacy wpływu na jego rzywotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności