Skocz do zawartości

Astra J (Iv) Dziwny Odgłos W Okolicach Silnika


Gość dybik

Rekomendowane odpowiedzi

Opisywałem na forum. Wypiąłem od spdu, rozkręciłem, wymieniłem wkład i uszczelniacz (oczywiście zalałem czystym paliwem), złozyłem, wpiąłem ponownie w układ oraz odpowietrzyłem automatycznie poprzez uruchomienie samochodu. Kilka dni było dobrze, a potem falowanie powrociło. Zawsze, jeśli coś się dzieje z układem zaczynam od filtra. Ot, takie przyzwyczajenia. :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opisywałem na forum. Wypiąłem od spdu, rozkręciłem, wymieniłem wkład i uszczelniacz (oczywiście zalałem czystym paliwem), złozyłem, wpiąłem ponownie w układ oraz odpowietrzyłem automatycznie poprzez uruchomienie samochodu. Kilka dni było dobrze, a potem falowanie powrociło. Zawsze, jeśli coś się dzieje z układem zaczynam od filtra. Ot, takie przyzwyczajenia. :-)

rozumiem, że obudowę wypłukałeś?? falowanie obrotów często bierze się w zanieczyszczenia zawory SPV na pompie .. ale również z bardziej prozaicznych rzeczy jak z niewłasciwej nauki pompy lub niewłasciwej nauki tzw. małych dawek. ECM co pewien czas .. mniej wiecej ok 10 kkm wprowadza korekty., jezeli ponowna nauka będzie np. czymś zafałszowana .. np. za wysokie obciążenie alternatora poprzez włączone obdiorniki prądu, może spowodować, że potem układ będzie nieprawidłowo działał. Potrzeba wykasować ustawienia i nauczyć ponownie.

rozumiem, że tankujesz tylko i wyłącznie dobre paliwo na markowych stacjach ... :)

rozumiem, że wcześniej nic przy samochodzie nie było robione i serwis nic nie wymieniał ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze - wojtek ty masz szczęście bo ja znam 100% powód Twojego problemu :)

Szkoda że nikt nie zna rozwiązania problemu pieprzonego odgłosu powietrza (przepraszam za słowa ale kolejny dzień słyszę ten odgłos - co więcej - teraz już nawet na postoju !).

 

Może najpierw Twój problem - falujące obroty to na 100% wina zaworka przy pompie paliwa. Naprawili mi to w Oplu w Toruniu i wszystko działa znakomicie. Czego przez 1,5 roku nie potrafili naprawić w Bydgoszczy. Swoją drogą Mikołajczak w Bydgoszczy to największe partacze jacy mogą być.

 

Co do objawów powietrza - mi wymienili tak jak pisałem 2x filtr i problem się nie rozwiązał. Wymienili przewód paliwowy - też nie pomogło. Dzisiaj droga ponad 200km odgłos praktycznie co 4 - 5 puszczenie pedłu gazu - masakra ! Ponadto na postoju zaczęło się też to dziadostwo odzywać.

 

Ogólnie pisałem do GM , odpisali mi w skrócie - mamy Pana w dupi* , Pan jedzie znów do serwisu oni pomogą. A serwis mówił że odłos powietrza to normalna rzecz . Nie wiem czy się śmiać czy płakać z ich bzdur ...

 

Zastanawiam się już albo nad telewizją, albo pozwem o odszkodowanie. Wszak sprzedali pojazd który nie jest sprawny w takim stopniu za jakiego zapłaciłem.

 

Grześ co do Gliwic - gdyby to miało rozwiązać problem to nawet bym się pofatygował z przyjazdem :| Mogę nagrać i wrzucić na youtube :-) To już jest tak głośne i częste że spokojnie mogę nagrać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie właśnie jestem po wymianie środka zaradczego w postaci wymiany przewodu paliwowego. Mogę powiedzieć że k... nic to nie dało. Jest nawet gorzej niż było, bo teraz ten dzwięk występuje częściej.

Jednym słowem opel astra to ładne auto z wadami,których nie da się usunąć.

 

Grześ jeśli jesteś wstanie pomóc to ja mieszczam obok Gliwic.

Jeśli komuś uda się rozwiązać ten problem to proszę o radę

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie właśnie jestem po wymianie środka zaradczego w postaci wymiany przewodu paliwowego. Mogę powiedzieć że k... nic to nie dało. Jest nawet gorzej niż było, bo teraz ten dzwięk występuje częściej.

Jednym słowem opel astra to ładne auto z wadami,których nie da się usunąć.

 

Grześ jeśli jesteś wstanie pomóc to ja mieszczam obok Gliwic.

Jeśli komuś uda się rozwiązać ten problem to proszę o radę

 

Pozdrawiam

mi już dawno wymienili ten przewód ... i potwierdzam że nic to nie daje.

dobrze to ująłeś - samochód fajny, ale feler jaki występuje w co 2 modelu jest paranoją. Ja rozumiem jakieś detale typu przepalający się bezpiecznik, zapalająca się kontrolka... Ale nie coś takiego ...

 

Ja osobiście po raz ostatni kupiłem Opla ... A szkoda bo zgrzałem się na Insignie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Ja też dochodzę do wniosku - autko super, ale takie mankamenty jak dziwne odgłosy (jeden to nabijanie butli, a drugi jak szybkie i głośnie tykanie zegara) nie powinny się pojawiać. Ja powiem tak - samochód to nowy model i mało prawdopodobne jest to, że szybko znajdzie KTOŚ na to rozwiązanie. Ja postanowiłem czekać, bo wizyty w serwisie OPEL WAWROSZ w BIELSKU nie są na moje nerwy. I jeszcze te stawki - wymiana żarówki w tylnej klapie 52 zł :-( (w maju planowane jest wydanie książki SAM NAPRAWIAM OPEL ASTRA IV co na pewno pomoże w wykonywaniu podstawowych czynności takim laikom jak ja).

Czekam jeszcze, czy przy wzroście temperatury otoczenia coś się zmieni :-)

Edytowane przez hadzii123

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wiec może przedyskutujmy ten problem dalej na zasasadzie burzy mózgow! Może żle probujemy zdiagnozować!

Mamy do czynienia z takimi, głównymi obiegami w silniku:

  1. obieg zasilania paliwem,
  2. obieg smarowania i odpowietrzania silnika/skrzyni korbowej,
  3. obieg chłodzenia,
  4. obieg zaopatrzenia powietrzem, w tym:
  • układ - pompa vaku - akumulator powietrza (nie wiem, czy wystepuje w tej jednostce napedowej),
  • turbina-(tzw. kierownice), zawór EGR

Pozdr,

 

P.S. Jeśli chodzi o falowanie obrotów, to rzeczywiście, kiedy miało się zrobić cieplej planowałem wyjąć czujniki i próbować je przeczyścić.Czy Ktoś to już z Szanownych forumowiczów to robił?

Edytowane przez wojtekfr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Grześ co do Gliwic - gdyby to miało rozwiązać problem to nawet bym się pofatygował z przyjazdem Mogę nagrać i wrzucić na youtube To już jest tak głośne i częste że spokojnie mogę nagrać.

nagraj i podeślij link .. chcę to posłuchać .. mam nadzieję, że w piątek wrócę do pracy, więc może coś się dowiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

OK, wiec może przedyskutujmy ten problem dalej na zasasadzie burzy mózgow! Może żle probujemy zdiagnozować!

Tu nie ma co diagnozować .. to powietrze w układzie paliwowym .. pytanie tylko dlaczego ? Jeździłem kilkoma takimi jednostkami i żaden nie miał aż tak tego odgłosu występującego jak wy opisujecie .. oczywiście kilka razy to słyszałem na przestrzeni kilkuset kilometrów .. ale nie tak jak opisujecie, że co któreś odpuszczenie gazu .. problem występował czasami w poprzednim modelu a w tym miał być wyeliminowany .. chyba się nie udało do końca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności