Skocz do zawartości

Astra J (Iv) Dziwny Odgłos W Okolicach Silnika


Gość dybik

Rekomendowane odpowiedzi

 

A jak stwierdzono to powietrze w układzie paliwowym? Przepraszam, że wystepuje w roli devila, ale temat mnie także dotyczy. :-)


z tego co wiem przeźroczysty przewód pomiędzy pompą a filtrem .. wtedy filtr był jeszcze na podszybiu (Astra H)

 

po tym jak duża ilośc powietrza przedostawała się do pompy występowały odgłosy

Edytowane przez grzes08

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tu nie ma co diagnozować .. to powietrze w układzie paliwowym .. pytanie tylko dlaczego ? Jeździłem kilkoma takimi jednostkami i żaden nie miał aż tak tego odgłosu występującego jak wy opisujecie .. oczywiście kilka razy to słyszałem na przestrzeni kilkuset kilometrów .. ale nie tak jak opisujecie, że co któreś odpuszczenie gazu .. problem występował czasami w poprzednim modelu a w tym miał być wyeliminowany .. chyba się nie udało do końca.

 

Nagram to , postaram się jutro / pojutrze abyś na piątek miał.

 

Tak jak opisujesz - wcześniej problem był raz na ~200 - 300 km . Później nasiliło się to delikatnie do powiedzmy 100 km. Więc za bardzo mnie to nie denerwowało. Od 4 - 5 dni problem występuje cały czas. Przejadę Bydgoszcz z jednego końca na drugi 2/3 'puszczeń' gazu jest ten odgłos. Ponadto zaczął pojawiać się nawet na postoju - czego wcześniej praktycznie nigdy nie było (no może raz na miesiąc). Staram się być wyrozumiały że są mankamenty, ale nie w przypadku gdzie na przejechanie kilku sygnalizacji świetlnych 7-8 / 10 gdzie muszę się zatrzymać słyszę ten odgłos.

Osobiście też trochę sprawdzałem kiedy ten objaw jest. Ale nie ma różnicy czy samochód jest obciążony, czy jest włączona klima. Tak samo czy się dodaje gaz czy ujmuje , na wysokim czy niskim biegu. Najczęściej jednak jest wówczas gdy puszczam pedał gazu na chwilkę.

 

Co do wahania obrotów - tak jak wspomniałem , miałem ten problem i Toruń poradził sobie z tym doskonale. W Bydgoszczy u Mikołajczak a natomiast robili ze mnie idiotę że przecież to naturalne że silnik faluje :)

 

 

Odchodząc trochę od tematu - byłem świadkiem jeszcze 2 Klientów jak kłócili się z obsługą serwisu Mikołajczaka że robią ich w balona . Poziom tego serwisu jest poniżej jakiegokolwiek standardu ... Ostrzegam przed nimi. Lepiej zrobić te 30 - 40 km i pojechać do Torunia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale powietrze w przewodach w tak nowych i doskonałych technologiach, to brzmi dość aburdalnie! Z posiadanej przez ze mnie wiedzy ten samochód nie powinien ruszyć. Pisze się o wrażliwości na jakość paliwa, a toleruje sie powietrze w układzie zasilania?! To już jest dla mnie i podejrzewam nie tylko dla mnie nie spójność!

Jeśli to napelnianie pompy - należy ją zmienić! Więcej! Przecież nie wyeliminowano powietrza w poprzednim modelu.

Frapuje mnie również opis Forumowicza "Dybik", który pisze, że odgłos się nasila i występuje też/już na wolnych obrotach. To znaczy, że innych też to czeka. A na co czeka Opel?

Edytowane przez wojtekfr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale powietrze w przewodach w tak nowych i doskonałych technologiach, to brzmi dość aburdalnie! Z posiadanej przez ze mnie wiedzy ten samochód nie powinien ruszyć. Pisze się o wrażliwości na jakość paliwa, a toleruje sie powietrze w układzie zasilania?! To już jest dla mnie i podejrzewam nie tylko dla mnie nie spójność!

Jeśli to napelnianie pompy - należy ją zmienić! Więcej! Przecież nie wyeliminowano powietrza w poprzednim modelu.

Frapuje mnie również opis Forumowicza "Dybik", który pisze, że odgłos się nasila i występuje też/już na wolnych obrotach. To znaczy, że innych też to czeka. A na co czeka Opel?

Nie wiem na co czeka Opel .. przyznam się, że ja znałem ten problem z Astry III, Zafiry B, Corsy D .. ale nie wiedziałem, że występuje tak powszednie w Astrze J .. przyznam się, że jest to dla mnie zaskoczenie. Jak wrócę do pracy .. popytam co inni moi koledzy wiedzą w tym temacie. Tak jak mówiłem, jeździłem takimi samochodami i kilkoma egzemplarzami .. i w Astrze J nie słyszałem takich problemów, choć słyszałem, że ktoś tam gdzieś już to zauważył. Jak będe coś wiedział to dam znać .. a z Waszej strony proszę jedynie o próbę tak jak Dybik ..spróbować zauważyć czy jest jakas zależność w który ten dzwięk występuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w odstępie kilku dni nagle objaw zaczał się nasilać, teraz nie ma kilometra bez tego odgłosu i na biegu jałowym to samo ... dramat.

 

Cieszę się jedynie z tego że nie mam zamkniętego zlecenia :|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dybik wielkie dzięki za filmik .. będzie mi bardzo przydatny .. a czy możesz jeszcze wrzucić podobny filmik tego samego zjawiska słyszany z kabiny kierowcy .. podejrzewam, że najlepiej będzie słychać z miejsca pasażera .. jeszcze raz dziękuję .. i postaram się coś wykombinować, a co z tego wyjdzie .. zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dybik wielkie dzięki za filmik .. będzie mi bardzo przydatny .. a czy możesz jeszcze wrzucić podobny filmik tego samego zjawiska słyszany z kabiny kierowcy .. podejrzewam, że najlepiej będzie słychać z miejsca pasażera .. jeszcze raz dziękuję .. i postaram się coś wykombinować, a co z tego wyjdzie .. zobaczymy.

Ok postaram się wrzucić jeszcze dzisiaj. Niestety jakość jest kiepska bo dużo otoczenia wybiera nagranie, ale jak obejrzałeś filmik który nakręciłem przy silniku, będziesz wiedział na jaki odgłos zwracać uwagę przy drugim filmie i na pewno też go usłyszysz. Ogólnie jest masakrycznie na chwilę obecną. I na pewno będzie ten sam objaw w innych modelach - zresztą jest takich w Polsce bardzo dużo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem .. problem w tym, że ja słyszałem ten dzwięk tylko podczas jazdy z środka .. nigdy przy strojącym samochodzie a co dopiero przy silniku. Dlatego jak usłyszę ten dźwięk z środka będe pewny, że to własnie to .. że to o czym rozmawiamy i dyskutujemy .. to właśnie problem z Astry H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności