Skocz do zawartości

Astra J (Iv) Dziwny Odgłos W Okolicach Silnika


Gość dybik

Rekomendowane odpowiedzi

słyszałem .. problem w tym, że ja słyszałem ten dzwięk tylko podczas jazdy z środka .. nigdy przy strojącym samochodzie a co dopiero przy silniku. Dlatego jak usłyszę ten dźwięk z środka będe pewny, że to własnie to .. że to o czym rozmawiamy i dyskutujemy .. to właśnie problem z Astry H.

Ja właśnie mam Astre H z silnikiem Z17DTR

Mam prawie dokładnie ten sam dźwięk.

Edytowane przez vipeer

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja właśnie mam Astre H z silnikiem Z17DTR

Mam prawie dokładnie ten sam dźwięk.

 

Czyli rozumiem że nie ma co liczyć że kiedykolwiek rozwiążą problem ? Super ... zatem może niech opel wpisze do oferty - innowacyjne rozwiązania w zakresie odgłosów wydawanych przez samochód.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisalem .. ja w Astrze J jeszcze tego nie słyszałem i nic o tym nie wiedziałem do momentu, kiedy nie przeczytałem tego u Was na forum.

przeniesienie filtra z podszybia na dół samochodu i zmiana wkładu miała zapobiec temu zjawisku .. widać, że nie do końca. A powiedzcie mi .. kiedy za pierwszym razem zauwazyliscie te dżwięki .. przy jakim przebiegu, czy te dźwięki były od poczatku?? Czy samochód był już wtedy na jakis przeglądach??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisalem .. ja w Astrze J jeszcze tego nie słyszałem i nic o tym nie wiedziałem do momentu, kiedy nie przeczytałem tego u Was na forum.

przeniesienie filtra z podszybia na dół samochodu i zmiana wkładu miała zapobiec temu zjawisku .. widać, że nie do końca. A powiedzcie mi .. kiedy za pierwszym razem zauwazyliscie te dżwięki .. przy jakim przebiegu, czy te dźwięki były od poczatku?? Czy samochód był już wtedy na jakis przeglądach??

U mnie pojawiło się to po około 20 000 - 25 000 km. Ale było bardzo sporadycznie, na początku nawet nie wierzyli w serwisie bo co przyjechałem z tym to na jeździe testowej nic nie wychodziło. Teraz od około 52 000 nasiliło się to nie do opisania. Właściwie teraz silnik dostał dodatkową turbinę :D bo to już powoli tak brzmi... Odgłos jest w górnej części silnika, jest tutaj jakiś zaworek czy co ? Że to powietrze może tutaj uchodzić? Czyttałem na innym forum że komuś pojawiło się po 30 000 . A jeszcze inna osoba miała 2 albo 3 firmowe astry i we wszystkich to się pojawiło.

 

Zastanawiam się co z tym zrobić, ile czekać z reakcją. Chętnie już bym poszedł do prawnika i żeby ten działał :| Wszak już był ten temat naprawiany conajmniej ze 4 - 5 razy , teoretycznie już powinni wymienić element na nowy ... Tylko co - silnik ? Skoro nie wiedzą jak problem rozwiązać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd powietrze w przewodach na odcinku filtr - pompa?

Zmienić procedurą wymiany filtra? Przecież to się dzieje niezależnie przed wymianą lub po wymianie filtra. Powietrze jedynie może pojawić się z momencie powrotu paliwa do filtra. Toteż popieram tezę pan Dybika. A może charakterystyka techniczna elementów zespołu odpowietrzajacego jest niewłaściwie dobrana i zbyt silne ciśnienie wtrysku powoduje jego złą pracę oraz pojawienie się powietrza w układzie paliwowym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze na pierwszy ogien nalezy zastanowic sie nad procedura wymiany filtra paliwa? - Proces ten budzil we mnie sporo watpliwosci od samego poczatku.

Filtr paliwa był u mnie wymieniany już 2 razy ...

 

Swoją drogą, co sugerujecie zrobić ? Czekać jeszcze czy coś wymyślą czy już działać w zakresie odszkodowania ? Nie chce mi się w to bawić, ale prawda jest taka że nie trzeba być znawcą żeby stwierdzić że model jest felerny :|

 

Pytanie też czy to powietrze może wpływać na eksploatację / zużycie silnika ? Nie znam się na tym. Serwisy twierdzą że nie jest to niebezpieczne...

 

Pytanie drugie - co odpowiada za ten odgłos ? Jest tam jakiś 'odpowietrznik' bądź pompa przez którą to powietrze uchodzi ?

Edytowane przez dybik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności