Skocz do zawartości

Astra J (Iv) Dziwny Odgłos W Okolicach Silnika


Gość dybik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vojtek28

Witaj,mam niestety złą wiadomość.Po około 8 tys.znowu się odezwała "butelka".Tragedia,a myślałem że jest po sprawie.

Naprawdę dziwi mnie fakt że nikt w tej sprawie nie chce pomóc.A takie fajne autko.....

tak jak napisałem dzwiek może powrócić nawet po okolo 6 tysiacach poprostu ten model jest bardzo wadliwy na wszelkie zanieczyszczenia filtra oraz minimalne zbieranie sie wody z oparów co powoduje rezonans i dlatego powstaje ten dzwiek żadna uszczelka niema tu nic wspolnego!. CZY JEST PROBLEM co 4 miesiace kupić filter za 60zl i samemu go wymienić w ciagu 15min?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Misiek7702

Wiesz czytam tak i zastanawiam się co Ty tu piszesz - czy jesteś z GM ?. Jak dla mnie możesz wymieniać filtr nawet raz w tygodniu skoro twierdzisz, że to nie jest dla Ciebie żaden problem, ale według mnie takie rozwiąznie nie jest satysfakcjonujące dla pozostałych osób, których ten problem dotyczy. Skoro Astry z tymi silnikami i tylko Astry wydają taki dżwięk, który wszystkich doprowadza do szału, więc Opel - tak jak juz ktoś wcześniej to napisał - powienien dodać ten efekt do swoich innowacyjnych rozwiązań z zastrzeżeniem, że istnieje możliwośc pozbycia się tego pięknego gwiżdżącego dźwięku wymieniając filtr paliwa, np. co 5 tys km, ale serwisy potrafią tylko powiedzieć, że ten typ tak ma i tak musi być. Innym ich stwierdzeniem jest informacja, że ten odgłos to prawidłowy dźwięk układu paliwowego . Życzę Ci kolego udanych wymian filtra i oby ich okres nie był krótszy jak te 4 miesiące, ale jak coś to mam jeszcze jedno rozwiąznie - proponuję mniej jeździć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wymiana na Filtr Knehta pomógł na krótko , ale zauważyłem ze napełnianie się butelki ma jakiś związek z jazda na REZERWIE....

przez kilka tygodni miałem spokój ... napełnianie butelki zaczęło się kiedy na rezerwie wyjeżdżałem z garażu od znajomych , podjazd był bardzo stromy ... po kilkunastu minutach zaczęło się napełnianie butelki ...po drodze zatankowałem , W domu z ciekawości odkręciłem Filtr Paliwa ... O ZGROZO w Puszcze z filtrem było tylko 1/4 paliwa ...... Wniosek ... pompa musiała zasysać powietrze w momencie podjeżdżania pod gore podjazdu .... napełniłem puszkę z filtrem paliwem ... i od tamtej pory znowu był spokój .... sporadycznie słyszę napełnianie butelki , teraz nie dopuszczam aby auto jeździło na rezerwie, tankuje gdy zostaje 5-8 litrów ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GM nic nie zrobi z tym zjawiskiem, poniewaz w srodku zaradczym opisuje to zjawisko jako normalna prace ukladu paliwowego. Nadmieniaja rowniez, ze nie wplywa ono negatywnie na uklad wtryskowy. Serwis? a co ma zrobic mechanik w aucie ktore czesto jest jeszcze na gwarancji? Ma zaprojektowac uklad paliwowy? - nie za to mu placa.

 

Czy w wersjach tego silnika z pompa paliwa w baku (dtr?) to zjawisko rowniez wystepuje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem, że nie wystepuje i nie powinno wystepowac .. sam mam auto z tym silnikiem i pompa w baku .. ten problem nie wystepuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vojtek28

Wiesz czytam tak i zastanawiam się co Ty tu piszesz - czy jesteś z GM ?. Jak dla mnie możesz wymieniać filtr nawet raz w tygodniu skoro twierdzisz, że to nie jest dla Ciebie żaden problem, ale według mnie takie rozwiąznie nie jest satysfakcjonujące dla pozostałych osób, których ten problem dotyczy. Skoro Astry z tymi silnikami i tylko Astry wydają taki dżwięk, który wszystkich doprowadza do szału, więc Opel - tak jak juz ktoś wcześniej to napisał - powienien dodać ten efekt do swoich innowacyjnych rozwiązań z zastrzeżeniem, że istnieje możliwośc pozbycia się tego pięknego gwiżdżącego dźwięku wymieniając filtr paliwa, np. co 5 tys km, ale serwisy potrafią tylko powiedzieć, że ten typ tak ma i tak musi być. Innym ich stwierdzeniem jest informacja, że ten odgłos to prawidłowy dźwięk układu paliwowego . Życzę Ci kolego udanych wymian filtra i oby ich okres nie był krótszy jak te 4 miesiące, ale jak coś to mam jeszcze jedno rozwiąznie - proponuję mniej jeździć.

jeśli nie jest satysfakcjonujace to zmien auto na inne które nie ma tego problemu (proste) GM popełnił bład w ukladzie paliwowym a moze bardziej w systemie przepływu paliwa przez filter. Jeśli kogoś bardzo ten dzwiek denerwuje to ma prostą odp może wymienić go co dwa miesiące,skoro tak denerwuje a jest to około 15min i 60zł! Inne opcji nie ma !! obecnie jeżdze na Filtrze Knecht dzwiek jest czasem słyszalny ale jeszcze się nie nasila.... nastpnie jaki wymienie to bedzie jednak originalny GM..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiek7702

Ty jednak musisz być z GM :) - masz rację - skoro GM popełnił bład to powien poczuć się do odpowiedzialności i usterkę usunąć, ale nie może tego zrobić bu musiałby ogłosić akcję serwisową, a to zbyt wiele by ich kosztowało, więc wciska wszystkim kit. Widzę, że dla Ciebie jest wszystko bardzo proste - nawet wymiana auta. Widzisz nie każdago jest stać na wymianę nowego auta, bo jak dla mnie zbyt wiele się traci. Z pewnością kiedyś to zrobię i nie wybiorę już nic z marki GM. W moim przypadku wymiana filtra nie jest tak prosta jak w twoim ponieważ filtr znajduje się przy zbiorniku i potrzebny jest kanał żeby wykonać taką operację - no i oczywiście istnieje później spory problem z odpowietrzeniem całego układu - nie wystarczy chwilę "pokręcić". Skoro piszesz, że taki filtr kosztuje tylko 60 zł - możesz mi podać namiar gdzie można go kupić - chętnie bym skorzystał z takiej oferty bo ostatnio płąciłem za knechta 130 zł ?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie .. czytam Wasze posty i odpowiedzi i przepychanki .. i zastanawiam się czy Wy nic w aucie nie robicie tylko słuchacie odgłosów z silnika i samochodu?? Jeździłem w swoim zyciu kilkunastoma samochodami Opla z silnikami 1.7 CDTI od 75KM do 130KM na przestrzeni ostatnich 15 lat i tylko w niektórych wystepował ten problem i do tego nie do tego stopnia, żeby mi to przeszkadzało w jeździe. Owszem od czasu do czasu go usłyszałem .. i to tyle .. wiedziałem, że wystepuje, ale to nie ma znaczenia na eksploatację, więc się tym nie przejmowałem .. czasem dawałem głosniej radio:)

 

Wy naprawdę nie słuchacie radia/CD?? Piszecie tak jakby to była najbardziej straszna usterka jaka może sie Wam przytrafić. A co ma powiedzieć ktoś, komu zatrze sie silnik, ktoś komu peknie blok, ktoś komu nawaliły wtryskiwacze i nie da sie jechac dalej .. on zamieniłby się z Wami na pewno i wziąłby w ciemno problem odgłosu "napełniajacej się butelki" .. to tak po pierwsze.

Po drugie piszmy tu o faktach, o rozwiazaniach jakie wdrozyliście na Wasz problem, o problemach na jakie natrafiacie .. a nie narzekajcie. Forum nie powstało aby narzekać na markę tylko aby wspólnie coś rozwiazać, komus pomóc, znaleźć ta pomoc ..

po to zostało stworzone aby marudzic .. forum powstało aby pomagać, cieszyć się marką, promowac ją .. i wierzcie mi .. inne marki maja podobne problemy bo nikt jeszcze nie wymyślił samochodu bez wad.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vojtek28

Ty jednak musisz być z GM :-) - masz rację - skoro GM popełnił bład to powien poczuć się do odpowiedzialności i usterkę usunąć, ale nie może tego zrobić bu musiałby ogłosić akcję serwisową, a to zbyt wiele by ich kosztowało, więc wciska wszystkim kit. Widzę, że dla Ciebie jest wszystko bardzo proste - nawet wymiana auta. Widzisz nie każdago jest stać na wymianę nowego auta, bo jak dla mnie zbyt wiele się traci. Z pewnością kiedyś to zrobię i nie wybiorę już nic z marki GM. W moim przypadku wymiana filtra nie jest tak prosta jak w twoim ponieważ filtr znajduje się przy zbiorniku i potrzebny jest kanał żeby wykonać taką operację - no i oczywiście istnieje później spory problem z odpowietrzeniem całego układu - nie wystarczy chwilę "pokręcić". Skoro piszesz, że taki filtr kosztuje tylko 60 zł - możesz mi podać namiar gdzie można go kupić - chętnie bym skorzystał z takiej oferty bo ostatnio płąciłem za knechta 130 zł ?

Pozdrawiam

NIe jestem zadnym człowiekiem z GM zwykłym obywatelem mieszkajacym zza granica .... dokładnie Niemcy. I mamy ten sam problem. może fakt nie wiem dokładnie jaki system jest u ciebie ale u mnie jest to przy górnej listwie na jedna długą śrubę odkręcic wypiąć wyczyscic wsadzić i zalać ponownie Ropą. filtr knechta kosztuje tutaj 11euro originalny z GM kosztuje jakies 18euro a Serwis jest tu chyba jeszcze gorszy niż w PL ;)) (oni tu nic dziwnego nie słysza o_O ) pOzdrawiam:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich - posiadam Astrę J 1.7 cdti 125KM i również mam problem z "efektem napełniania butelki" - chciałbym się dowiedzieć, czy jeszcze komuś pomogła wymiana filtra paliwa na filtr marki KNECHT ?. Ja juz nie mam na to pomysłu - serwis dotychczas wymieniał mi przewód paliwowy, ale bez rezultatu.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Witam również posiadam Astrę J 1,7 cdti 110KM . Problem napełnianej butelki też u mnie występował . 3 dni temu zrobiłem na 60 tys wymianę oleju i wszytkich filtrów. oczywiście zgodnie z sugestią kupiłem filtry KNEHTA . Na razię się cieszę bo "efekt butelki" ustąpił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności