Skocz do zawartości

Astra J (Iv) Dziwny Odgłos W Okolicach Silnika


Gość dybik

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem już tu dwa lub czy posty, że problem zanika .. na ile .. niestety nie wiem, ale pewnie sie dowiemy i czekamy na opinie reszty uzytkowników forum. Może to jest jakas droga. Osobiście podpowiem to w serwisie .. moze sprawdzą to szybciej na większej liczbie uzytkowników i bedziemy mieli odpowiedź.

Teoretycznie może być taka mozliwość :-) zobaczymy za tydzien wymienie ;] ps Dybik nie pisze to znaczy albo sprzedał auto albo jezdzi z usmiechem na twarzy ;]

Edytowane przez vojtek28

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich Forumowiczow Astrowiczow!

 

U mnie w Astrze H (2012 Classic, A17DTR 125KM, 35tys przebiegu) oczywiscie slychac napelniajaca sie buteleczke. Wczesniej mialem 3 lata Astre H 2008r. 1.7CDTI 100KM wiec dziwny odglos ktory pojawil sie w nowym nabytku lekko popsul humor :-(

 

Aktualnie jestem po wymianie w ASO przewodu paliwowego i wkladu filtra, odglosu nie bylo przez 2 dni i dzisiaj znowu go uslyszalem. Pytanie: z tego co widze serwis wymienil przewod paliwowy pomiedzy filtrem a silnikiem, taki krotki odcinek z dodatkowym fabrycznym zagieciem (na przewodzie oznaczenie 95509526). Czy to jest wszystko co wchodzi w sklad wymiany przewodow na ta okolicznosc czy powinni wymienic jeszcze ktorys odcinek? Nigdzie nie moge znalezc zdjecia czesci 95509526 ale jak zobaczylem gdzies w sieci cene (ok. 700-800zl), zaczalem sie zastanawiac czy wymienili wszystko co powinni czy poszli na skroty.

 

Wymienili tez filtr, nie dopytalem juz na jaki konkretnie ale domyslam sie ze nie na wspomniany do KNECHT. W zwiazku z tym pytanie do osob ktore zamontowaly u siebie KNECHTA - czy to ostatecznie rozwiazuje problem wkurzajacego odglosu?

 

Bede wdzieczny za wszelkie odpowiedzie!

 

 

Pozdrawiam

PG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiek7702

Ja w swoim Z17DTR wymieniłem filtr na Knechta. Pomogło na jakieś 2 dni, po tym czasie problem napełniającej butelki powrócił.

Panowie u mnie jest podobnie - wymiana filtra nie pomaga, chociaż odgłos nie występuje tak często. Przed wymianą "auto napełniało butelkę" od świateł do świateł - równiez podczas jazdy. Obecnie na filtrze Knechta przejechałem jakieś 1500km i już słyszałem ten odgłos kilka razy. Może się okazać, że za 10tys km będzię słyszany tak samo często jak wcześniej. Porażka :(.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczow Astrowiczow!

 

U mnie w Astrze H (2012 Classic, A17DTR 125KM, 35tys przebiegu) oczywiscie slychac napelniajaca sie buteleczke. Wczesniej mialem 3 lata Astre H 2008r. 1.7CDTI 100KM wiec dziwny odglos ktory pojawil sie w nowym nabytku lekko popsul humor :-(

 

Aktualnie jestem po wymianie w ASO przewodu paliwowego i wkladu filtra, odglosu nie bylo przez 2 dni i dzisiaj znowu go uslyszalem. Pytanie: z tego co widze serwis wymienil przewod paliwowy pomiedzy filtrem a silnikiem, taki krotki odcinek z dodatkowym fabrycznym zagieciem (na przewodzie oznaczenie 95509526). Czy to jest wszystko co wchodzi w sklad wymiany przewodow na ta okolicznosc czy powinni wymienic jeszcze ktorys odcinek? Nigdzie nie moge znalezc zdjecia czesci 95509526 ale jak zobaczylem gdzies w sieci cene (ok. 700-800zl), zaczalem sie zastanawiac czy wymienili wszystko co powinni czy poszli na skroty.

 

Wymienili tez filtr, nie dopytalem juz na jaki konkretnie ale domyslam sie ze nie na wspomniany do KNECHT. W zwiazku z tym pytanie do osob ktore zamontowaly u siebie KNECHTA - czy to ostatecznie rozwiazuje problem wkurzajacego odglosu?

 

Bede wdzieczny za wszelkie odpowiedzie!

 

 

Pozdrawiam

PG

Ja wiem ze teoretycznie w Astrze III nie ma sensu wymieniać bo nie maja innego niż dokładnie taki sam podzespół jaki oferuje GM to znaczy ze zostało założone Tobie to samo :)))....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Misiek7702

Panowie piszę ponownie bo już mi ręce opadają - wymiana przewodu ani filtra na Knechta nic nie daje. Ten samochód, a raczej silnik to jakaś tragedia. Odgłos napełniającej się butelki występuje mozna powiedzieć cały czas. Już nigdy nie kupię tej marki. Opel ma klientów daleko w poważaniu, a tłumaczenie, że ten typ tak ma jest żenujące. Dotyczy to równiez innych usterek - przeciekają mi przednie reflektory - tam gdzie są ledy mam wszystko zalane i zaczyna powoli docierać to zjawisko do miejsce gdzie swieca bixenony. Zgłaszałem to do serwisu i GM - stwierdzono, cytuję "zła eksploatacja samochodu" i oni nic nie mogą poradzić na zewnętrzne warunki atmosferyczne. Gwarancja mi się już skończyła, ale zgłoszenie jeszcze nie zamknięte - poczekam jeszcze chwilę i podam "dziadów" do sądu. Nie polecam tej marki nikomu. GM zależy na kliencie dopóki nie sprzedadzą auta - później martw się sam. Dwie usterki i każdą mają gdzieś - odpowiedzi, albo zła eksploatacja, albo ten typ tak ma !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vojtek28

Witam dopiero wczoraj udało mi się wymienić filter Knechta dokładnie przyjżałem się uszczelkom( posiadam model filtra z długą śrubą) oraz wszystkim opiłkom które leżały na dnie filtra w obudowie... do tego wymieniłem Olej (MOBIL 1 ESP formula 5 w 30 ) oraz filter oleju. Staranie zostało wyczyszczone wszystko w celu osiagniecia jak najlepszego rezultatu. efekt jest pozytywny , wcześniej dzwiek występował dość czesto. tuż po wymianie nowego filtra oraz DOKŁADNEGO szczelnego montażu dzwiek był tylko słyszalny na początku po właczenia silnika... Mechanik (berlin) powiedział ze powinno ustąpić po chwili jazdy gdy stare powietrze w układzie odejdzie. do tej pory zawsze miałem ten dzwiek zwłaszcza po uruchomieniu auta np po nocy. Do chwili obecnej jest spokój. Więc Astra H jak i Astra J jest bardzo wyczulona na filter paliwa serwis zaleca wymiane co 20tysiecy ja mogę śmialo powiedzieć ze jest to koszt okolo 50zl knecht lub orginalny filter GM wiec zalecam wymiane co 10 tysięcy gdy bedzie potrzeba to nawet po 7. Nigdy nie wiesz co lejesz do baku a osad naprawde potrafi się odkładać!. Można to wymienić samemu i dobrze jest dokładnie docisnąć uszczelkę na śrubie i spryskać ją "silikonem" co powoduje dokladne oczyszczenie oraz dobre zwarcie z elementem metalowym jakim jest śruba. dziś wiem że warto robić to samemu dokladnie powoli a efekt jest widoczny i można poradzić sobie z tym dzwiekiem badz będzie występował naprawde żadko co w niczym nie przeszkodzi gdy go usłyszymy raz na tydzien gdy bedzie znów często kupujemy nowy filter i po kłopocie.

AHA i jeszcze ważna kwestia niektóre uszczelki pod wplywem nacisku kurczą się co powoduje łapanie lewego powietrza mowa o uszczelce na śrubie. (sprawdzilem to na wlasnym doświadczeniu 0.5mm różnicy dla powietrza to bardzo dużo .....

Edytowane przez vojtek28

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dopiero wczoraj udało mi się wymienić filter Knechta dokładnie przyjżałem się uszczelkom( posiadam model filtra z długą śrubą) oraz wszystkim opiłkom które leżały na dnie filtra w obudowie... do tego wymieniłem Olej (MOBIL 1 ESP formula 5 w 30 ) oraz filter oleju. Staranie zostało wyczyszczone wszystko w celu osiagniecia jak najlepszego rezultatu. efekt jest pozytywny , wcześniej dzwiek występował dość czesto. tuż po wymianie nowego filtra oraz DOKŁADNEGO szczelnego montażu dzwiek był tylko słyszalny na początku po właczenia silnika... Mechanik (berlin) powiedział ze powinno ustąpić po chwili jazdy gdy stare powietrze w układzie odejdzie. do tej pory zawsze miałem ten dzwiek zwłaszcza po uruchomieniu auta np po nocy. Do chwili obecnej jest spokój. Więc Astra H jak i Astra J jest bardzo wyczulona na filter paliwa serwis zaleca wymiane co 20tysiecy ja mogę śmialo powiedzieć ze jest to koszt okolo 50zl knecht lub orginalny filter GM wiec zalecam wymiane co 10 tysięcy gdy bedzie potrzeba to nawet po 7. Nigdy nie wiesz co lejesz do baku a osad naprawde potrafi się odkładać!. Można to wymienić samemu i dobrze jest dokładnie docisnąć uszczelkę na śrubie i spryskać ją "silikonem" co powoduje dokladne oczyszczenie oraz dobre zwarcie z elementem metalowym jakim jest śruba. dziś wiem że warto robić to samemu dokladnie powoli a efekt jest widoczny i można poradzić sobie z tym dzwiekiem badz będzie występował naprawde żadko co w niczym nie przeszkodzi gdy go usłyszymy raz na tydzien gdy bedzie znów często kupujemy nowy filter i po kłopocie.

AHA i jeszcze ważna kwestia niektóre uszczelki pod wplywem nacisku kurczą się co powoduje łapanie lewego powietrza mowa o uszczelce na śrubie. (sprawdzilem to na wlasnym doświadczeniu 0.5mm różnicy dla powietrza to bardzo dużo .....

 

Witam

 

a czy moglby kolega potwierdzic ze odglos nie wrocil po przejechaniu troche wiekszego dystansu?

 

Pozdarwiam

PG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vojtek28

 

Witam

 

a czy moglby kolega potwierdzic ze odglos nie wrocil po przejechaniu troche wiekszego dystansu?

 

Pozdarwiam

PG

bedę informował na bierząco ale myśle ze powinien do 5 tyś przejechać bez zastrzeń tylko trzeba spełniać pewne warunki

1. dobrze wyczyścić zamonotwać filtr jak i uszczelki

2.(ważne) zalewajac filter zalać do połowy i poczekać aż filter wchłonie ropę, następnie uzupełnić do 95% pełnej pojemności

3. dobrze dokręcic odpalić auto. na początku bedzie kręcic w celu odpowietrzenia. Dzwiek może pojawić po chwili podczas jazdy dodać gazu badz wrzucic wyższe oborty przez pare min i stary dzwiek zostanie "wydmuchany"

4. Nigdy nie jezdzić na rezerwie ponieważ bedzie zasyne brudne (opiłkowe paliwo)

Astra h jak i j ma bardzo wyczulony filter paliwa (nic nie dalo ze astrA j ma filter na dole a astra h na górze ) Wymiana przewodów jest zbędna!! . Brudny filter który nie kiedy musimy wymienić co 10tysięcy nie przepuszcza podawanego paliwa jak trzeba co za tym idzie tworzy się rezonans z powietrzem i z tąd ten efekt napelniania butelki przy oduszczaniu gazu w szczególności........

Edytowane przez vojtek28

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich Forumowiczow Astrowiczow!

 

U mnie w Astrze H (2012 Classic, A17DTR 125KM, 35tys przebiegu) oczywiscie slychac napelniajaca sie buteleczke. Wczesniej mialem 3 lata Astre H 2008r. 1.7CDTI 100KM wiec dziwny odglos ktory pojawil sie w nowym nabytku lekko popsul humor :-(

 

Aktualnie jestem po wymianie w ASO przewodu paliwowego i wkladu filtra, odglosu nie bylo przez 2 dni i dzisiaj znowu go uslyszalem. Pytanie: z tego co widze serwis wymienil przewod paliwowy pomiedzy filtrem a silnikiem, taki krotki odcinek z dodatkowym fabrycznym zagieciem (na przewodzie oznaczenie 95509526). Czy to jest wszystko co wchodzi w sklad wymiany przewodow na ta okolicznosc czy powinni wymienic jeszcze ktorys odcinek? Nigdzie nie moge znalezc zdjecia czesci 95509526 ale jak zobaczylem gdzies w sieci cene (ok. 700-800zl), zaczalem sie zastanawiac czy wymienili wszystko co powinni czy poszli na skroty.

 

Wymienili tez filtr, nie dopytalem juz na jaki konkretnie ale domyslam sie ze nie na wspomniany do KNECHT. W zwiazku z tym pytanie do osob ktore zamontowaly u siebie KNECHTA - czy to ostatecznie rozwiazuje problem wkurzajacego odglosu?

 

Bede wdzieczny za wszelkie odpowiedzie!

 

 

Pozdrawiam

PG

Witaj,mam niestety złą wiadomość.Po około 8 tys.znowu się odezwała "butelka".Tragedia,a myślałem że jest po sprawie.

Naprawdę dziwi mnie fakt że nikt w tej sprawie nie chce pomóc.A takie fajne autko.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności