Skocz do zawartości

Astra J (Iv) Dziwny Odgłos W Okolicach Silnika


Gość dybik

Rekomendowane odpowiedzi

a skąd bierze knecht?? czy zauwazyłeś jakieś różnice pomiędzy filtrami?? może jakoś bibuły jest inna??

wiesz ograniczenie z znacznym stopniu tego problemu pomoże wielu chłopakom z serwisów i warsztatów pozbyć się problemu .. jak na razie nie rozwiązanego.

Jak rozmawiałem z mechanikiem powiedział że są znaczne róznice w fazie końcowej produkcji..Był na nie jednym szkoleniu i stąd ta wiedza.(prawdopodobnie inaczej przepuszcza paliwo).

Doskonale wiesz że GM ma to w nosie.Temat jest znany od lat (również czytając na innym forum).Kupiłeś auto i się martw sam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No musze przyznać, że nie jest to tak do końca, że GM miało to w d.. bo wiem, że próbowali .. była zmiana wkladu filtra, która w niektórych wypadkach poomagała, było przeniesienie filtra z podszybia na spód samochodu i to miało pomóc .. az w końcu zmienili konstrukcję tak, że założyli pompe elektryczną do baku i problem znikł .. na mojej merivie już ten problem nie występuje. Niestety starsze modele zostały trochę zaniedbane i puszczone w samopas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku to jest OSTATNI OPEL jakiego kiedykolwiek kupiłem, mam go od nowości teraz ma 39,000 Km przejechane obchodzę się jak z jajkiem a i tak coś się dzieje, do bani . itd itd ... , obecnie rzeczywiście mam filtr MaNNa i słyszałem ten ogłoś kilka razy nie często ale słyszę nawet dzisiaj , jutro idę szukać KNEHTA chociaż wiem ze nie łatwo jest dostać ten filtr nawet w Warszawie , zauważyłem ze po zmianie Oleju ten odgłos się nie pojawia. może dlatego ze zawsze zmieniam także Filtr paliwa .... Rok temu w czas wymiany Filtra paliwa zauważyłem ze się rozkleił i to także był MANN . zrzuciłem to na wadliwy egzemplarz , ale może MANN jako firma się po prostu zepsuł ... z drugiej strony oglądając film pare stron wcześniej ... słyszę jak by coś obcierało ...

Dodam jeszcze jedno ... raz zalałem GM-DEXOS 2 ..( moim zdaniem TOTALnE G....NO ) i wtedy dopiero było słychac,,, praktycznie cały czas ""butelka sie napełniała""

Edytowane przez Orbit

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany ... i w moim przypadku był DUŻO poważniejszy niż tylko napełnianie sie butelki ... otóż L.Moly Diesel SPULUNG spowodował iz uszczelka która jest na długiej śrubie trzymającej pokrywkę filtra po prostu SPARCIAŁA ...była jak guma do żucia , co spowodowało ... poważne zakłócenia pracy silnika na wolnych obrotach , po prostu MASAKRA ! a stało się to dokładnie po dodaniu dwukrotnie preparatu do baku z mała ilością paliwa ,,

A teraz panowie odpowiedz dlaczego filtr KNECHTA USUWA EFEKT NAPEŁNIANI SIĘ BUTELKI >>>
To nie filtr usuwa ten problem ...

a właśnie TA MAŁA USZCZELKA ... która jest sporo większa niz w filtrach MANNA . powoduje silniejszy docisk pokrywki do obudowy

Wasze ASTRY ZASYSAŁY POWIETRZE przez uszczelke na srubie pokrywy filtra paliwa ... uszczelka jest na tyle sprawna że nie przepuszcza paliwa w jedna stronę , ale na tyle słaba ze może zasysać powietrze w drugą ... Dzisiaj gdy otworzyłem puszkę z filtrem w środku paliwa było ledwo co na dnie , a ta uszczelka ma za zadanie utzrzymywac cisnienie w samej puszcze , stad zakłócenia pracy silnika na wolnych obrotach w mojej Astrze oraz odgłos napełniającej sie butelki ,

Ale jak to z OPLEM bywa , pozbywając się jednego problemu często pojawia sie drugi ,,,

zalewając filtr paliwem ... wylało mi się na silnik trochę ropy ... gdy wyparowała .. usłyszałem PISKI i skrzypienie .., teraz moja astra skrzypi jak stara ciężarówka bagażowa... K.MAC :!: gdzie to sie mogło dostać , jak ruszam strasznie skrzypi ... ale to nie amortyzatory ....

niestety zdjęcia zrobiłem juz o zainstalowaniu Knechta ,

 

 

 

 

 

09b2ce5ef563a22agen.jpg

 

 

ef56657b3d797db8gen.jpg

Edytowane przez Orbit

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

No i stało się moja Astra ma już 250 tyś km i dziś po raz pierwszy usłyszałem na postoju podczas upuszczania gazu "psyyyyyy" no i co no właśnie wczoraj wymieniałem olej na GM dexos 2 5W, filtr oleju Bosch, no i filtr paliwa Purflux.

 

Teraz myślę że uszczelki w Purfluxie też są do bani pewnie zmienię na stare (wcześniej był Bosch i nie było "psyyyyyy"

 

Aha jeździc na oleu GM czy kupić coś innego waszym zdaniem na 10000 tyś km GM 5W bierze mi pół litry - bez ściemy.

Edytowane przez wtmar

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Misiek7702

Witam wszystkich - posiadam Astrę J 1.7 cdti 125KM i również mam problem z "efektem napełniania butelki" - chciałbym się dowiedzieć, czy jeszcze komuś pomogła wymiana filtra paliwa na filtr marki KNECHT ?. Ja juz nie mam na to pomysłu - serwis dotychczas wymieniał mi przewód paliwowy, ale bez rezultatu.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM posiadam Astre III 1.7cdti również posiadam taki dzwięk.... na róże sposoby próbowałem czasem pomogło na chwile odpowietrzenie układu proprzez wtryskiwacze.... czy ktoś sprawdził czy wymiana filtra na KNECHT pomaga zmienie również olej ale napewno nie GM ;) jedynym moim doswiadczeniem pozytywnym jest to że gdy zegniemy przewód zwrotny paliwa idacy od pompy wtryskowej spowrotem do auta to dzwiek zanika... co sugeruje w 99 % łapanie lewego powietrza i stawiam również na nie szczelny filtr paliwowy... Wymiana przewodu nic nie da MISIEK szkoda kasy przewód przeowdem a powietrze jest gdzies zasysane przyjrze się temu filtrowi i obudowie no i zamówie dziś Filtr Knechta ;] zobaczymy czekam na wasze opinie oraz kontakt z DYBIK 'iem bo juz na innym forum i youtube próbowalem bez rezultatów pozdrawiam

 

Czy ktoś może mi udzielić odpowiedzi czy filter KNECHT/MAHLE jest naprawde skuteczny??? i dzwiek zanika na zawsze czy znów na 2 dni jak to jest z wiekszościa innych filtrów?:}

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem już tu dwa lub czy posty, że problem zanika .. na ile .. niestety nie wiem, ale pewnie sie dowiemy i czekamy na opinie reszty uzytkowników forum. Może to jest jakas droga. Osobiście podpowiem to w serwisie .. moze sprawdzą to szybciej na większej liczbie uzytkowników i bedziemy mieli odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności