Skocz do zawartości

Astra J (Iv) Dziwny Odgłos W Okolicach Silnika


Gość dybik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich jako nowy użytkownik Astry IV 1,7 CDTI 110KM.

 

Samochód przywiozłem dwa dni temu z Niemiec i oczywiście w trakcie jazdy stwierdziłem powyższy mankament.

Czytając wasze spostrzeżenia i uwagi oraz to co sam zaobserwowałem to ten dźwięk wydobywa się przy pompie paliwa a filtr paliwa jest z tyłu. Więc co ma piernik do wiatraka?

Po drugie wszyscy się uczepili tego filtra a jest stwierdzone, że to przewód który serwisy usilnie wymieniały i nic nie dało bo zakładali takiej samej budowy i kształtu.

 

JA mam takie skromne pytanie. Czy ktoś kiedyś próbował modyfikować ten przewód? Ja ze swoim mechanikiem zastanawiamy się nad przerobieniem tego przewodu na gumowy.

 

Robił ktoś taki patent?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nikt się nie bawił w taki rzeczy .. ale przecież spróbować możesz .. jak cos wymyślisz .. to możesz być pierwszym w Europie .. wiec próbuj bo może warto .. nawet inzynierowie z GM nic z tym nie umieli zrobić .. :( .. więc tym bardziej .. chyba warto ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jasno wynika z tego, ze dźwięk powstaje w skutek zasysania paliwa przez pompę CR. W którymś miejscu jest jakieś zawirowanie w przewodach tego paliwa stad dźwięk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas zasysania paliwa przez pompę gromadzą się w filtrze krople powietrza .. w momencie kiedy takie pęcherzyki zgromadzą się w wystarczającej ilości pompa zaciąga te powietrze i wtedy mamy efekt napełniającej się butelki. Ciężko to wyeliminować .. po prostu paliwo zawsze będzie zawierać drobinki powietrza .. kiedyś pomagał specjalny filtr paliwa .. trwały próby były nawet efekty .. ale obawiam się, że nie do końca działał na inne rzeczy poprawnie, albo za dużo kosztowało ich wdrożenie do produkcji i serwisów .. i .. zrezygnowali :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtekfr

Najgorsze, że w serwisach twierdzą, iż butelkowanie to NORMALNE zjawisko. A czy GM próbował przenieść filtr paliwa do komory silnika lub zmienić odpowietrzenie zbiorniaka? Musi być związek z zawirowaniami w przewodach i ich kształtem. U mnie efekt butelki ustał pewnego razu na dwa tankowania do pełna, z tym, że pilnowałem porządnie zakręconego wlewu paliwa. Po prostu, pewnego razu nie dokręciłem korka na słyszalny klik i przy zamykaniu klapki wlewu paliwa zauważyłem, iż czerwona, sztywna opaska poluzowała korek obracając nim jak klucz opaskowy używany do odkręcania filtrów.
Jeśli inni forumowicze piszą o filtrach paliwa i chwilowym spokoju po ich wymianie, to chyba w tych miejscach należy szukać przyczyn. Dodatkowo, jeśli w nowych samochodach są montowane już pompy paliwa i efekt został wyeliminowany, to świadczyć może za potwierdzeniem tej hipotezy. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość telesfor66

Witam wszystkich ! Niedawno zostałem włascicielem 1.7 CDTJ i generalnie ten dzwięk jest nawet fajny. Natomiast może szanowne forum mi podpowie jak dostac się do filtru paliwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności