Skocz do zawartości

Astra J (Iv) Dziwny Odgłos W Okolicach Silnika


Gość dybik

Rekomendowane odpowiedzi

Również mam problem z tym dźwiękiem.
Posiadam silnik Z17DTR.
Z tego co sie dowiedziałem to najbardziej udanym sposobem jest wymiana jakiegoś przewodu paliwowego. Podobno pomaga na 90%.Po wymianie jest znaczna poprawa, dźwięk jest bardzo rzadko słyszalny.
Wszystko fajnie jak to jest robione na gwarancji (użytkownik nic nie płaci).
No ale nie wszyscy mamy gwarancje, a cena jest zaporowa ok 700 zł.
Może ktoś ma dojście do tej części w rozsądnej cenie ???
Podaje numer katalogowy tego przewodu paliwowego : 95509526 90 08 020

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wymienili mi ten przewód podczas gwarancji, jak również filtr paliwa (2x) - nie pomaga.

 

Również mam 1.7 Diesla . Ogólnie ten problem to plaga - bardzo dużo osób w necie o tym pisze, a jeszcze więcej odwiedza serwisy. Jedynie to mnie cieszy że problem nie jest tylko u mnie ... A z drugiej strony co - czekać kolejny rok ? dwa ? :| Mam przejechane ~55 tyś i od piątku ten odgłos jest nie do wytrzymania. A ty ile masz przebiegu w autku ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienili mi ten przewód podczas gwarancji, jak również filtr paliwa (2x) - nie pomaga.

 

Również mam 1.7 Diesla . Ogólnie ten problem to plaga - bardzo dużo osób w necie o tym pisze, a jeszcze więcej odwiedza serwisy. Jedynie to mnie cieszy że problem nie jest tylko u mnie ... A z drugiej strony co - czekać kolejny rok ? dwa ? :| Mam przejechane ~55 tyś i od piątku ten odgłos jest nie do wytrzymania. A ty ile masz przebiegu w autku ?

Witam

 

Ja mam tylko 28 tys. i odgłos też jest.

Z moich obserwacji pojawia się coraz częściej. Na początku było to sporadycznie, a teraz już bardzo czesto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z obserwacji widzę że najczęściej słychać ten odgłos kiedy puszczę pedał gazu. Ale tak jak wspomniałem nie ma na to reguły. Teraz zaczyna się tak dziać nawet na postoju , spróbowałem wczoraj wyłączyć silnik przy tym odgłosie żeby posłuchać czy nie jest to jakiś tłok, ale odgłos jakby nie spowalnia podczas wyłączenia więc wydaje mi się że jednak jest to jakieś powietrze ...

 

to jest na pewno powietrze .. pytanie tylko dlaczego tak często występuje .. masz rację .. jeżeli uważasz, że jest to tak denerwujące .. jedź do serwisu i zażądaj usunięcia lub zmniejszenia przynajmniej problemu .. niech szukają .. musi być jakaś nieszczelność, że ciągnie powietrze w przewodach z baku ... musi być jakaś nieszczelność, albo w samym baku, albo w filtrze .. albo sam nie wiem juz co może być powodem :( szkoda, że tak daleko mieszkasz, bo chętnie posłuchałbym tego w Twoim aucie i poszukał co jest przyczyną. Ale Gliwice to kawał drogi .. może serwis coś poradzi ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest to bolączka wszystkich uzytkowników powinna być przeprowadzona akcja serwisowa. Zapewne "Ktoś" z Opla to czyta, ale olewa nas ze swojego przewodu paliwowego. Dodatkowo nie reagują na zgloszenia "falowania" obrotów za co ponoć ponoszą odpowiedzialność wadliwe (i oczywiście drogie) czujniki na pompie. A może te dwie usterki mają ze sobą związek? Tego nie wiem. Tak, czy inaczej Państwo Opel niepopisało się! I co najgorsze! Nie mogę polecić z całą odpowiedzialnością tego modelu innym, gdyż straciłbym swój wizerunek, choć wysiłek włożony w nową konstrukcję duży. Widać cenię sobie go bardziej ....niż Opel własny!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest to bolączka wszystkich uzytkowników powinna być przeprowadzona akcja serwisowa. Zapewne "Ktoś" z Opla to czyta, ale olewa nas ze swojego przewodu paliwowego. Dodatkowo nie reagują na zgloszenia "falowania" obrotów za co ponoć ponoszą odpowiedzialność wadliwe (i oczywiście drogie) czujniki na pompie. A może te dwie usterki mają ze sobą związek? Tego nie wiem. Tak, czy inaczej Państwo Opel niepopisało się! I co najgorsze! Nie mogę polecić z całą odpowiedzialnością tego modelu innym, gdyż straciłbym swój wizerunek, choć wysiłek włożony w nową konstrukcję duży. Widać cenię sobie go bardziej ....niż Opel własny!

to są dwa różne problemy ..

problem falowania powtarzam bo już gdzieś to pisałem, że to głównie powód niewłasciwego serwisowania .. błedy serwisów i wszystkich pseudo mechaników, dla których wymiana filtra polega na sciągnieciu pokrywy i włożeniu nowego wkładu ..

 

Wojtek .. jak kupisz inne auto tez znajdziesz tego typu problemy .. jak nie wierzysz o przejrzyj fora innych marek ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są dwa różne problemy ..

problem falowania powtarzam bo już gdzieś to pisałem, że to głównie powód niewłasciwego serwisowania .. błedy serwisów i wszystkich pseudo mechaników, dla których wymiana filtra polega na sciągnieciu pokrywy i włożeniu nowego wkładu ..

 

Wojtek .. jak kupisz inne auto tez znajdziesz tego typu problemy .. jak nie wierzysz o przejrzyj fora innych marek ...

OK. Zgodzę się z Tobą, że inni mają problemy także! Ale do mojego auta nikt się nie dotykał poza serwisem, za wyjątkiem wymiany filtrów, które wymieniłem własnoręcznie i też o tym pisałem na formum. Natomiast faktem jest, że takie usterki wieku "dziecięcego" mogą zawsze występować, lecz nie rozgrzesza to producenta i nie usprawiedliwia Jego bezczynności. Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Zgodzę się z Tobą, że inni mają problemy także! Ale do mojego auta nikt się nie dotykał poza serwisem, za wyjątkiem wymiany filtrów, które wymieniłem własnoręcznie i też o tym pisałem na formum. Natomiast faktem jest, że takie usterki wieku "dziecięcego" mogą zawsze występować, lecz nie rozgrzesza to producenta i nie usprawiedliwia Jego bezczynności. Pozdr.

i ja się z Tobą zgodzę, że to nie rozgrzesza nikogo ..

a dlaczego filtry wymieniałeś własnoręcznie .. ?? a czy prawidłowo go wymieniałeś .. jesteś pewien ?? sorry, że podważam twoje umiejętności .. ile masz przejechane samochodem??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepraszaj, to zrozumiałe! Mam dość doświadczenia i właściwe wykształcenie kierunkowe. Właśnie falowanie obrotów biegu jałowego silnika było przyczyną zmiany filtra paliwa. Auto jest po gwarancji, a tu gdzie mieszkam usługi szalenie drogie. Samochód ma niespełna 60 000km i od początku te dwa główne problemy w tym samochodzie występują. Po podpięciu do MDI w ASO nic nie znaleźli poza spaloną świecą żarową, którą oczywiściem zleciłem wymienić.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepraszaj, to zrozumiałe! Mam dość doświadczenia i właściwe wykształcenie kierunkowe. Właśnie falowanie obrotów biegu jałowego silnika było przyczyną zmiany filtra paliwa. Auto jest po gwarancji, a tu gdzie mieszkam usługi szalenie drogie. Samochód ma niespełna 60 000km i od początku te dwa główne problemy w tym samochodzie występują. Po podpięciu do MDI w ASO nic nie znaleźli poza spaloną świecą żarową, którą oczywiściem zleciłem wymienić.

 

 

nie słyszałem, żeby na falowanie obrotów sposobem było wymiana filtra .. no ale cóż .. może nie wiem jeszcze czegoś .. już słyszałem, że falowanie obrotów pojawiło się tuż po wymianie filtra, gdzie niewłaściwie przeprowadzona wymiana było przyczyną falowania.

a możesz powiedzieć jak to robiłeś tą wymianę ...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności