Skocz do zawartości

Astra J (Iv) Dziwny Odgłos W Okolicach Silnika


Gość dybik

Rekomendowane odpowiedzi

no nie masz racji .. ale nie chcę kolejnej osobie to tłumaczyć .. :-)

 

A ja chetnie poslucham. Widzac "stary" 1,7 i "nowy" 1.7 nie widze duzych roznic....Wiec baza tego silnika jest silnik Isuzu czy tak? Wiec wszystkie rozwiazania sa adoptowane z tego silnika...np. brak zasilania ukladu paliwowego przez pompe elektryczna w baku.

 

Warto rzucic okiem http://www.auto-swiat.pl/1-17-cdti-czy-silnik-z-polski-ma-jakies-zalety

Edytowane przez marcov

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A ja chetnie poslucham. Widzac "stary" 1,7 i "nowy" 1.7 nie widze duzych roznic....Wiec baza tego silnika jest silnik Isuzu czy tak? Wiec wszystkie rozwiazania sa adoptowane z tego silnika...np. brak zasilania ukladu paliwowego przez pompe elektryczna w baku.

 

Warto rzucic okiem http://www.auto-swiat.pl/1-17-cdti-czy-silnik-z-polski-ma-jakies-zalety

Jak widzisz nawet w tym artykule napisali o tym co ja mówiłem:

"Najnowszy silnik 1.7 CDTI o mocy 130 KM, oferowany od 2010 r., to motor opracowany pod okiem inżynierów GM, chociaż wciąż bazujący na konstrukcji Isuzu".

Wygląd zewnętrzny to nie wszystko .. całe zarządzanie silnikiem to już tylko i wyłącznie myśl niemiecko-włoska .. japończycy nie maja z nim już nic wspólnego. Nawet oprogramowanie wtrysku, pomimo, że konstrukcja DENSO .. to całe zarządzanie softwarerowe jest Opla.

Tak jak pisałem .. blok i układ korbowy jest dalej japoński ale różne wprowadzane różnice są już wprowadzane przez inzynierów opla ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede sie spieral. Ja wiem swoje Ty swoje. Widziales w ogole taki silnik na oczy? Nie pod maska ale rozebrany na czesci?

każdy element .. :) nawet najdrobniejszy :) ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede sie spieral. Ja wiem swoje Ty swoje. Widziales w ogole taki silnik na oczy? Nie pod maska ale rozebrany na czesci?

mieszkasz w Gliwicach?? może spotkamy się i porozmawiamy?? można widzieć w jakim jesteś wieku?? może się znamy z widzenia .. ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym, aby tu pisano wyłącznie o problemie z tematu, bo sam mam to samo zjawisko. Czasem dźwięk pojawia się nawet kilka razy w ciągu minuty, jest dosyć głośny i nieprzeciętnie wkurza.

Mam nadzieję, że znajdzie się jakaś złota rączka, która poradzi sobie z tym występującym na szeroką skalę problemie. Auto jest niczego sobie i powinno się czerpać radość z jazdy, a nie odwrotnie.

 

Tak się jeszcze zastanawiam i nie wiem, czy to jest czysty przypadek, czy nie. Otóż we wrześniu wymieniałem filtry, w tym paliwowy i po tym zabiegu zaczęły pojawiać się te dźwięki. Początkowo bardzo rzadko, może raz dziennie, ale z biegiem czasu było ich coraz więcej.

Albo to właśnie wymiana filtra była u mnie przyczyną tych dźwięków, albo coraz zimniejsze dni jesienią.

Niektórzy właśnie zaznaczali, że dźwięki pojawiają się w okresie jesiennym, gdy jest coraz zimniej aż do wiosny, gdy znów robi się ciepło.

Zobaczę, czy dźwięki wkrótce ustaną wraz z nadejściem ciepłych dni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym, aby tu pisano wyłącznie o problemie z tematu, bo sam mam to samo zjawisko. Czasem dźwięk pojawia się nawet kilka razy w ciągu minuty, jest dosyć głośny i nieprzeciętnie wkurza.

Mam nadzieję, że znajdzie się jakaś złota rączka, która poradzi sobie z tym występującym na szeroką skalę problemie. Auto jest niczego sobie i powinno się czerpać radość z jazdy, a nie odwrotnie.

 

Tak się jeszcze zastanawiam i nie wiem, czy to jest czysty przypadek, czy nie. Otóż we wrześniu wymieniałem filtry, w tym paliwowy i po tym zabiegu zaczęły pojawiać się te dźwięki. Początkowo bardzo rzadko, może raz dziennie, ale z biegiem czasu było ich coraz więcej.

Albo to właśnie wymiana filtra była u mnie przyczyną tych dźwięków, albo coraz zimniejsze dni jesienią.

Niektórzy właśnie zaznaczali, że dźwięki pojawiają się w okresie jesiennym, gdy jest coraz zimniej aż do wiosny, gdy znów robi się ciepło.

Zobaczę, czy dźwięki wkrótce ustaną wraz z nadejściem ciepłych dni.

Nie wiem co jeszcze można o tym temacie napisać .. co najwyżej kolejne przypadki zarejestrować .. być może ktoś założy inny filtr (innego producenta i okaże się, że problem zmniejszy się) .. być może GM wymyśli coś co spowoduje, że problem będzie mniej występował .. ale na razie nie ma na to wielkiej szansy. Więc cóż można pisać .. ?? wg. mnie wszystko sensowne w tym temacie zostało dopowiedziane .. no chyba, że ktoś ma jeszcze coś nowego do powiedzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

u mnie od 2 dni odgłos występuje niemal co kilka minut ... teraz to już zrobiło się nie denerwujace od czasu do czasu ... Teraz jest to już po prostu duży problem. Osobiście zastanawiam się czy nie pójść krok dalej , bo tak na prawdę jeżeli będę chciał go teraz sprzedać, tego typu defekt obniży znacznie cenę, jeżeli nie przyczyni się w ogóle do problemu ze sprzedażą. To jest paranoja ile tego typu przypadków jest na rynku. W samych serwisach mówią że jest tego bardzo dużo . Może media poruszą ich do działania ? Jak na moje nie jest to kwestia paliwa, Jest to bardziej kwestia jakiegoś obracającego się tłoczka ?

 

Całą zimę przejeździłem z tym problemem bez większego problemu ponieważ pojawiał się 1 - 2 razy w ciągu dnia ... Teraz jest to po prostu uciążliwe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Całą zimę przejeździłem z tym problemem bez większego problemu ponieważ pojawiał się 1 - 2 razy w ciągu dnia ... Teraz jest to po prostu uciążliwe.

 

rozumiem, że samochód masz serwisowany w autoryzowanym serwisie tak??

jeżeli tak to sprawdziłbym jaki filtr paliwa masz zamontowany (co oni tam wkładają) .. może inny filtr pozwoli uniknąc tego problemu .. w kazym razie sprawdziłbym dokładnie cały układ paliwowy .. od baku poprzez filtr do pompy, czy czasami nie ma jakiejś nieszczelności ..

ja tego nie słyszę teraz .. ale w normalnym (sprawnym samochodem) powinno występowac to od czasu do czasu .. tak jak napisałes max. kilka razy dziennie. Chyba, że styl Twojej jazdy jest jakiś specyficzny ... nie mówię, że zły .. ale jakis specyficzny .. moze zaobserwujesz jakieś okoliczności ... i dasz znać .. chętnie wysłucham.

Z jakiego regiony kraju jesteś?? jeżeli mogę wiedzieć :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że samochód masz serwisowany w autoryzowanym serwisie tak??

jeżeli tak to sprawdziłbym jaki filtr paliwa masz zamontowany (co oni tam wkładają) .. może inny filtr pozwoli uniknąc tego problemu .. w kazym razie sprawdziłbym dokładnie cały układ paliwowy .. od baku poprzez filtr do pompy, czy czasami nie ma jakiejś nieszczelności ..

ja tego nie słyszę teraz .. ale w normalnym (sprawnym samochodem) powinno występowac to od czasu do czasu .. tak jak napisałes max. kilka razy dziennie. Chyba, że styl Twojej jazdy jest jakiś specyficzny ... nie mówię, że zły .. ale jakis specyficzny .. moze zaobserwujesz jakieś okoliczności ... i dasz znać .. chętnie wysłucham.

Z jakiego regiony kraju jesteś?? jeżeli mogę wiedzieć :-)

 

samochód mam serwisowany w ASO. Jednak gwarancja się skończyła - co prawdą zadbałem o to aby zlecenie naprawy tego elementu było otwarte przed zakończeniem gwarancji - według informacji jakie zasięgnąłem u prawnika - taka czynność umożliwia niejako przedłużenie gwarancji, właśnie o ten element który został zgłoszony, a wada nie ustąpiła.

 

Jasne - region - Kujawsko - Pomorskie

 

U mnie już 2x wymieniano ten filtr, raz podobno wymienili ponownie na zły, a drugi raz już na taki jaki był w środku zaradczym. Niestety mimo to nic nie ustąpiło. Styl jazdy mam dynamiczny, ale to nie jest żadne wytyczne, nawet jak jadę bardzo spokojnie problem występuje. Już próbowałem różne sytuacje, aby wyczuć co może być powodem - nie ma złotego środka. Po prostu występuje coś takiego i nie jest to zależne od czegokolwiek.

 

Z obserwacji widzę że najczęściej słychać ten odgłos kiedy puszczę pedał gazu. Ale tak jak wspomniałem nie ma na to reguły. Teraz zaczyna się tak dziać nawet na postoju , spróbowałem wczoraj wyłączyć silnik przy tym odgłosie żeby posłuchać czy nie jest to jakiś tłok, ale odgłos jakby nie spowalnia podczas wyłączenia więc wydaje mi się że jednak jest to jakieś powietrze ...

 

Odpuściłem temat na ponad rok czasu , ale teraz jest to po prostu nie do zniesienia.

Widzę że Opel też nie potrafi rozwiązać problemu ... Szybciej będzie jak sprzedam go i nigdy więcej nie kupię samochodu tej marki - przykre , bo samochód na prawdę fajny, ale takie problemy moim zdaniem są niedopuszczalne przez tak długi okres czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności