Skocz do zawartości

wymiana radia / wymiana wyświetlacza


Gość SIG_MAN

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kciukuczek

Posiadam tego Blaupunkta cd30 i chciałem go wymienić na tego z mp3 to powiedzieli mi że są całkiem inne kostki i sterowanie z kierownic by nie chodziło skąd jesteś sig-man może nie daleko mnie to bym wpadł to przerobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Hej,

 

posiadam radio CD30MP3(bez guzikow BC i OK) + maly wyswietlacz w mojej Corsie D. Miedzy zegarami mam komputer pokladowy(spalanie,zasieg przebieg itp.) chcialem wymienic wyswietlacz na taki:

http://allegro.pl/opel-corsa-d-wyswietlacz-klimatronik-i2275151715.html

ale obawiam sie ze konieczna jest tez wymiana radia z powodu braku tych guzikow do sterowania.

Kolejna watpliwosc to czy mam wszystkie konieczne podlaczenia w konsoli aby na wyswietlaczu pojawily sie informacje z komputera pokladowego. Dodam ze nie mam klimatronika tak wiec nie bede mial wyswietlanych danych z nawiewu (da sie jakos wylaczyc ta ramke od klimatronika z wyswietlacza?)

 

Jesli moje radio jednak jest za slabe do obslugi tego wyswietlacza to czy kupienie takiego zestawu jak ponizej rozwiazuje wszystkie problemy? Sterowanie wyswietlaczem z radia pewnie tak ale czy to ze posiadam taki slaby zestaw: radio(bez BC i OK) i malego wyswietlacza nie wyklucza posiadania odpowiednich podlaczen aby po wymianie wyswietlacza byly na nim wyswietlane dane z komputera? Moge miec jakos mniej wtyczek w konsoli czy cos takiego?

 

Mysle ewentualnie tak takim zestawem:

http://allegro.pl/opel-corsa-d-radio-cd-30-mp3-klimatronik-komplet-i2256362129.html

 

Aha jeszcze jedno pytanie...

Mam wyjscie z radia AUX czy np radio OPERA tez ma taka mozliwosc, bo w sumie jak zmieniac radio to moze juz na jakies lepsze - slyszalem ze OPERA duzo lepiej gra.

 

Pozdrawiam i z gory dzieki za info.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość speadlx

Witam.

Mam jedno pytanko odnośnie wylogowywania/zalogowywania radio i wyświetlacza, mianowicie: Skąd wziąć Tech2? Czy wystarczy programik kupiony na allegro?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alex1205

witam przymierzam się do zakupu radia cdc 40 opera wraz w komplecie z lcd gid razem wszystko wyjęte z jednego auta

aktualnie mam cd30 i bid

czy komplet radio i lcd musi być wylogowany z poprzedniego auta bo na forum są sprzeczne informacje i czy będę musiał to logować jakoś skoro przekładam komplet ? czy będę musiał wymieniać jakieś taśmy do lcd?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAKT:

Zawsze można przerzucić cały zestaw z jednego auta do drugiego... ale ZAWSZE TRZEBA uzupełnić braki wyposażenia zazwyczaj TYLKO TECH2.

W tym przypadku nie trzeba mieć kodów security.

Jeśli dawca nie ma klimy automatycznej i wsadzimy do auta z taką klimą to .... może nie działać (napisałem może bo miałem przypadki, że raz działała raz nie).

 

!!! UWAGA !!!

MIT:

Po przerzuceniu całego zestawu wszystko jest OK w 100% - TO MIT !!!

Owszem, można uzupełnić dane auta ale dla przykładu nie można podłączyć do tego zestawu UWA (portal telefonu komórkowego) ani DAB (cyfrowy tuner radiowy).

Zarówno DAB jak i UWA również łaczą się z wyświetlaczem i z radiem i nie znając kodu zestawu nie podłączymy do zestawu tych elementów.

Bardzo często podczas uzupełniania danych zmieniamy kod VIN na nasz i w tej chwili tracimy możliwość uzyskania kodu SC poprzez ASO (jak wiemy podając VIN można uzyskać kod).

To chyba wyjaśnia sprawę przerzucania całego kompletu.

 

Co do kabli to trzeba porównać przynajmniej wtyczki czy są te same.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam jeszcze jedno pytanie, powiedzmy, ze zamiast radia firmowego chcialbym zalozyc normalne radio (zalezy mi na wejsciu USB, powiedzmy radio sony) W jaki sposob odbywa sie sterowanie komputerem? Czy wszystkie dane sa bezpozrednio wyswietlane na wyswietlaczu czy trzeba cos przelaczac? Prosze o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość funyboy

może troche odgrzeje kotleta ale nie jestem fachowcem - mianowicie od nie dawna posiadam astre H z zamontowanym od nowości radiem ale nie oryginalnym - chciałbym kupić na allegro jakieś radyjko cd 30 aby ładnie sie komponowało w desce....podpowiedzcie mi jakie mam kupić radio aby łatwo podłączyć, wylogowane??? i co dalej, wyświetlacz mam ten podstawowy, gdyż nie posiadam żadnego oprogramowania do sparowania radia z wyśw....z góry dziękuje za wyrozumiałość :SMILE:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności