Skocz do zawartości

Meriva 1.4 a instalacja gazowa?


Gość kasa1979

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kasa1979

Witam wszystkich kolegow,ostatnio naszla mnie taka mysl o zalozeniu instalacji gazowej w zwiazku z tym ze paliwo coraz to drozsze jest,ale narazie tylko mysle o tym nie jestem jeszcze pewien zalozenia instalacji gazowej,poniewaz nie wiem jakie sa wasze opinie na temat gazu w silniku 1.4 Bardzo was wszystkich prosze o opinie czy warto a przedewszystkim jaki jest koszt takiej instalacji i jakiej marki?Kiedys mialem instalacje Gazowa w BMW E-36 firmy BRC i chwalilem sobie ja,moze temu ze byla nowa.Bardzo prosze o dobra porade,byc moze rozwaze wasze opinie i zaloze instalacje,dodam ze nie mysle narazie o sprzedaniu Merivy,zbyt fajne autko a jego zadaniem jest mi dlugo sluzyc. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram Ci się pomóc, choć jeszcze w Merivie nie mam doświadczenia, ale poprzednio miałem Astrę 1,6 8V i założyłem w niej instalację sekwencyjną IV generacji. Na zbiorniku 30L w kole na trasie latem robiłem ponad 300 km, zimą nieco mniej. Ze względu na krótkie odcinki jazdy 4-5km do pracy podczas mrozów wolałem wyłączyć gaz i jeździć na benzynie, bo silnik nie miał czasu się zagrzać i trochę szarpało. Dzisiaj nie wyobrażam sobie jazdy na benzynie przy takich cenach. Mam obecnie w Merivie instalację V generacji instalowaną w Niemczech (taką już kupiłem) i widzę znaczną różnicę w pracy silnika. Rzeczywiście nie ma znaczenia temperatura zewnętrzna i mam wrażenie, że auto jest żwawsze na gazie niż na benzynie.Spalanie: na zbiorniku 35l gazu zrobiłem 350 km w jeździe mieszanej. Przerażam się lekko tylko kosztami utrzymania tej instalacji, ale nie chcę martwić się na zapas. Reasumując: jak bym miał zakładać, to IV generację - tańsza w instalacji i utrzymaniu. Plusy - jeździsz taniej, minusy - może siąść szybciej uszczelka pod głowicą, wymienić trzeba świece, droższy przegląd. Rób jak uważasz - jeden woli brunetki inny blondynki :). Poczytaj wątki poświęcone LPG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja do swojej 1,8 założyłem stag 300 premium wtryski valtec 34 reduktor zavoli zeta n za 2900 z 3 letnią gwarancją. Drogo ale na podkarpaciu tak jest. Zrobiłem ok 3000 km i spokój na pierwszym przegladzie wszystko ok dawkowanie gazu idealne na wszystkich wtryskach. Wady dość głośne wtryski wyraźnie słyszalne na zewnątrz samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kasa1979

Dzisiaj dzwonilem z ciekawosci do gazownika gdzie kiedys montowalem instalacje gazowa do BMW i zapytalem go o gaz do mojej Merivy.Zaproponowal instalacje gazowa firmy BRC-IV generacji z wtryskiem gazu w fazie lotnej,powiedzial ze ta instalacje gazowa bardzo dobrze przyjmuja ople i nawet gdzies podobno salony oplowskie ja montuja do Opli.Cena takiej instalacji to 2600 i zabieg trwa okolo 1,5 dnia.Jakie wasze opinie na ten temat?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim 1,6 8V też mam stag 300 plus z wtryskami valtec 34 reduktor Alaska. Zrobione ponad 6 tyś bez najmniejszego problemu. Nic nie szarpie, spalanie w granicy 9-10 litrów, w zimie szybko przełącza się na gaz. U mnie wtryski też trochę głośno pracują, ale zupełnie mi to nie przeszkadza, bo w środku auta są zupełnie niesłyszalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwonilem z ciekawosci do gazownika gdzie kiedys montowalem instalacje gazowa do BMW i zapytalem go o gaz do mojej Merivy.Zaproponowal instalacje gazowa firmy BRC-IV generacji z wtryskiem gazu w fazie lotnej,powiedzial ze ta instalacje gazowa bardzo dobrze przyjmuja ople i nawet gdzies podobno salony oplowskie ja montuja do Opli.Cena takiej instalacji to 2600 i zabieg trwa okolo 1,5 dnia.Jakie wasze opinie na ten temat?

 

 

2600 to coś tanio. Wejdź sobie na to forum i zapytaj gdzie polecają w twojej okolicy zakład. Podstawa to dobry fachowiec. Ja skorzystałem z rad na forum i jestem mega zadowolony choć zapłaciłem 400PLN więcej niż w innych warsztatach.

Moja instalacja to STAG 300+, reduktor Zavoli ZETA-N i wtryski HANA czerwone, butla w "koło" a dojazdówka mieści mi się pod podłogą bagażnika.

O spalaniu nic nie powiem bo jeszcze nawet jednego zbiornika nie wyjeździłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysgier

Witam Kasa1979.

Powiem Ci tylko ,że w poprzednim aucie -passat B4 też miałem instalacje BRC, zrobiłem na niej 65.000km przez 3 lata i żadnych problemów. Faktem jest ,że na każdym forum pisze się ,że podstawa to dobry fachman. (też mi chodzi po głowie instalka LPG).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kasa1979

kuchar

Zarejestrowalem sie na tym forum co mi poleciles,opisalem tam wszystko,zobaczymy jakie beda odpowiedzi,moze nawet mi ktos poleci tam jakiegos gazownika z Bielska Bialej,zobaczymy? Dzieki za wszystk,pozdrawiam.

 

Witaj Krzysgier

Ja tez slowa zlego nie powiem na instalacje Gazowa BRC,mialem ja w BMW E-36,zaplacilem za montaz w 2006 roku 2400zl,mialem jeszcze jakies asisstance na ta instalacje,rok czsu jezdzilem,zrobilem okolo 20tys.km.i nic sie nie dzialo z instalacja.Pozniej auto sprzedalem,ale widze je jeszcze u mnie w Bielsku i gostek dalej smiga na gazie.Wiem ze rok czasu to za malo zeby ocenic instalacje gazowa,poniewaz jest ona nowa,ale zlego slowa nie powiem,duzo zalezy od rodzaju silnika i dopasowaniu wlasciwej instalacji.Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności