Skocz do zawartości

Meriva 1.4 a instalacja gazowa?


Gość kasa1979

Rekomendowane odpowiedzi

Navia, słuchaj....

ja mam od dobrych kilku lat Mery z silnikiem 1,4 Z14XEP, czyli chyba taki jak twój.

Mam założoną instalację opartą na Stagu Q-box plus, reduktor też staga R02 oraz wtryski Także Stag AC-W2 ( na listwie).

Mam już przejechane 100k km na LPG.

Od strony silnika zero problemów.

Średnie spalanie w trybie miejskim/autostradowym (140km/h) to ok 9l/100km. Z klimą dochodzi do 10l/100km.

Spalanie gazu musi być ok 20-30% wyższe niż PB, wtedy jest zdrowo dla silnika.

 

Sama policz, czy warto.

 

U mnie instalacja gazowa serwisowana indywidualnie:

a) wymiana filtrów co 10k km (obydwu, filtr fazy lotniej - tylko bulpren. Testowałem inne i wszystkie inne są gorsze)

b) podłączenie pod komputer gazowy

c) kasowanie inspekcji lpg

d) weryfikacja korekt lpg, benzynowych oraz ewentualnych błędów.

 

Ciekawi mnie jak udaje ci się tak niskie spalanie uzyskać? Nawet fabrycznie jest wyższe. Ten silnik 1,4 jest za mały do Mery. W mieście pali dość sporo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, menelki napisał:

Ciekawi mnie jak udaje ci się tak niskie spalanie uzyskać? Nawet fabrycznie jest wyższe. Ten silnik 1,4 jest za mały do Mery. W mieście pali dość sporo.

Noga z gazu . Jeździsz wolniej masz mniejsze spalanie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradź proszę jak jeździsz, że auto pali ci 4l/100km

Nawet jak ci będzie palić 5l/100km - także takimi informacjami jestem zainteresowany.

 

Chyba, że znalazłaś sposób na to, że ciężka meriva z silnikiem 1,4 będzie palić mniej niż diesel.

 

Jeśli pali ci 4l/100km to nie zakładaj LPG, bo nie warto w twoim przypadku ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, menelki napisał:

Zdradź proszę jak jeździsz, że auto pali ci 4l/100km

A gdzie ja o tym pisałam ?

Najniżej udało mi się zejść do 5.5l/100. Obecnie mam 5.7. 

Powtarzam że jeżdżę wolniej do 80km/h. 

Nie wiem czy Ty masz wyświetlacz z komputerem pokładowym jak ja. 

Ostatnie zużycie .

 

Screenshot_2023-08-16-09-01-59-733_com_miui.gallery.thumb.jpg.35eb38d0a7169bb0b266b0da7110a5ef.jpg

 

IMG_20230823_045402.thumb.jpg.d955c4ff198155425d2d350bf2e36dcf.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Navia jeździsz wogóle "po mieście"?

bo patrząc na wyświetlacz na foto powyżej to przejechanie 760 km ze średnią prędkością 53 km/h (o ile pamiętam to przekreślone ukośnie O to średnia prędkość od wyzerowania komputera) jest raczej niewykonalne w realiach naszych ruchów miejskich... w połączeniu z informacją o nieprzekraczaniu 80 km/h wskazuje raczej na regularne podróżowanie w obszarach mało zurbanizowanych... wyjeżdżam, rozpędzam się do 80-90km/h, zapinam 5 lub 6 w skrzyni i turlam się trzydzieści czy czterdzieści kilometrów rzadko hamując czy bieg zmieniając....;

PS. spalanie "z dystrybutora" masz porównywalne z tym z komputera? bo w Opel-ach to różnie z tym bywa ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, pan_wAZOn napisał:

Navia jeździsz wogóle "po mieście"?

Przez miasto jadę około 10 minut . Później wsie a jest ich 5 po drodze. Mam kilka odcinków po około 5km gdzie mogę jechać szybciej ale są to lasy lub pola z kukurydzą i lepiej nie ryzykować aby nie spotkać się ze zwierzyną leśną. 

Komputer raczej dobrze pokazuje bo wiem ile paliwa wlewalam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze to co ople z wyświetlaczem komputera mają od razu niższe spalanie.

A silnik niby takie same 1,4 z14xep - na sąsiednim forum opel astra h kombi też ma takie cudne spalanie niskie.

 

Wiadomo cisne po mieście ale 10L gazu i trzeba liczyć 8l PB leci choć w zasadzie jeżdze tylko na LPG teraz.

 

Ale nie mam wyświetlacza ze spalaniem :)

 

6L PB to nie takie autka a szczególnie prawie 1300kg meriva

 

Masz faktycznie parukrotny pomiar wyjeżdzonego baku i zatankowaniu do pełna i tak ci małe spalanie wychodzi jak przy 10 lat młodszych i dużo lżejszych autach?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, waldek2020 napisał:

Masz faktycznie parukrotny pomiar wyjeżdzonego baku i zatankowaniu do pełna i tak ci małe spalanie wychodzi jak przy 10 lat młodszych i dużo lżejszych autach?

Dopiero mam dwa pomiary i się zgadzają. Teraz robię trzeci. 

Jak znajdę zdjęcia paragonów to wrzucę . Na dzień dzisiejszy mam zasięgu ponad 400km przy połowie zbiornika. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5,8l/100km  może byłoby możliwe, choć i tak bardzo ciężkie do uzyskania.

Dam ci inny przykład:

skoda Octavia z 2017 roku, z silnikiem TSI 1,4 150KM tyle pali jak nie przekraczasz 90km/h na krajówkach, a średnie spalanie z 3000km, to 6.5l/100km.

Masa auta podobna (1300kg), a silnik jednak dużo nowszy i nowocześniejszy.

 

Tak dla zobrazowania, dlaczego dziwi mnie twoje spalanie.

 

wracając do LPG:

jeśli pali ci te 6l PB, to zakładając LPG powinno ci palić około 7,5-8l LPG.

Matematykę pozostawiam tobie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności