Skocz do zawartości

Meriva 1.4 a instalacja gazowa?


Gość kasa1979

Rekomendowane odpowiedzi

LPG to zło.

Zobaczcie, że 3/4 tematów z problemami silnikowymi, to autka z bidą.

Się kupuje konia - trza mieć na paszę dla niego.

Łot taka staropolska prawda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skłaniałbym się raczej ku zdaniu, że nie LPG to "zuo", a raczej masa instalatorów - paproków działających na rynku, cebulactwo serwisowe części użytkowników i ogólnie marna kondycja aut w których owo LPG funkcjonuje;

parę wiosen zdarzyło mi się posiadać /i dość intensywnie używać/ japoński bolid z zainstalowanym podtlenkiemLPG - dobry gazownik raz w roku na przegląd instalacji mnie zapraszał, "filterki" wymieniał, soft aktualizował w razie konieczności - auto poszło potem do znajomego, który również gazem je zasilał, całkiem niedawno sporo po osiągnięciu pełnoletności zakończyło żywot z powodu korozji nadwozia :); przez cały okres eksploatacji "problemów silnikowych" nie stwarzało...;

Moim zdaniem - montaż prawidłowo dobranej instalacji LPG w sprawnym,  poprawnie serwisowanym samochodzie, dokonany przez solidny zakład od LPG, przy świadomości użytkownika, że posiada w samochodzie dodatkowy, często skomplikowany układ wymagający okresowego serwisu - nie powinien wpływać na awaryjność, czy powodować jej wzrostu; 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja mogę dodać gdy najważniejsze napisał kol. "pan_waWAZn", jeżeli serducho zdrowe, dobrze dobrana i wystrojona instalacja LPG, poprawnie zamontowana przez dobrego gazownika - nic nie powinno się stać niedobrego silnikowi.

Użytkuje 3 autko na LPG, w domu 4 "Z B" Z18XER - czyli niby nie do gazu - ale córka też chciała mieć gazownie i zagazowała.

Syn kupił "M A" Z16XEP i też myśli o gazowni, z tym że na razie musi ogarnąć zaniedbania poprzednich właścicieli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to liczyłam tak. Dla przykładu jeśli teraz na tej pokonywanej trasie spali około 4l benzyny po 6.50 to mam 26zl . Gazu spali drugie tyle czyli 8l po 3zl czyli 24zl Różnica TYLKO 2zl .

A właśnie znaleźć dobrego mechanika z gazem może być nie łatwo . 

Co do pracy raczej się zapowiada na bardzo długi okres. 

Serducho auta raczej zdrowe. No ta kompresja trochę na 4 cylindrze jest mniejsza od reszty ale jest w normie. Wszelkie wymiany płynów są na czas. Sami widzicie jak auto jest doinwestowane . Szkoda by było aby po dołożeniu gazu zaczęły się problemy. Nigdy nie miałam auta z gazem bo podobnie jak niektórzy inni uważają że gaz jest do zapalniczek . 

Na pewno decyzja będzie bardzo przemyślana . 

Cieszy mnie że ktoś coś napisze. 

Piszcie dalej . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Ty byś mi to wyliczył? Sorry ale jak pisałam nigdy nie miałam auta w gazie . 

 

EDIT:

 

Ok coś znalazłam :

 

2023-06-05_091429.jpg.1a7ec851574cb70fce64b56ae20c41d5.jpg

 

 

2023-06-05_091357.thumb.jpg.9cca8194fcc9f2f38e372f1f63cc59c7.jpg

 

To w jedną stronę jest. Ceny paliw dodałam ze swojej stacji. Takie mam teraz :(

 

Edytowane przez Navia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boziu znowu te biedy na PB narzekają na LPG ... idąc tym tokiem myślenia z 99% aut nie powinno jeździć bo zawsze coś jest nie doinwestowane w aucie.

 

Zakładać śmiało tym bardziej że silnik 1,4 z14xep nie trzeba regulować luzu na szklankach tylko mamy hydropopychacze które kasują luz więc w moim przypadku odchodzi coroczne zaglądanie pod pokrywę klawiatury.

 

Głośniej będzie bo przecież to elektrozawory te wtryskiwacze - znaczy sam łańcuch swoje robi do tego luzy na twinportach też dają swoje 3 grosze do głośności tego auta.

 

Ja mam w merivie prawie 3 rok instalacje - niedawno podmieniłem wtryskiwacze bo chyba ze dwa się rozjechały więc nie ma co biedować bo to nie całe 300zł komplet wtryskiwaczy.

 

Co do instalacji to ładnie można sobie popatrzeć jak to ma być zrobione w dziale galerii choćby ten na którym się sam posiłkowałem https://lpg-forum.pl/meriva-1-4-t74606.html?hilit=meriva

Tyle że ja mam stag qbox basic, wtryski AC STAG W-031 BFC - pojedyncze nie listwa nie daj Boże, kme tur, alex ultra 360 - nie wiem po wiem szczerze jak można używać tych puszkowych jak tam się ładna ilość oleju zbiera na dnie które zostaje w filtrze a nie wraca do przewodów do reduktora zwykle, przewody FARO oryginalne więc miedzi żadnej - łatwiej się układa.

Zbiornik ten sam rozmiarowo co w tym linkaczu - zostaje jeszcze kawałek schowka pod tą podłogą - a można dać wyższy na siłę.

 

Swego czasu dorobiłem sobie na BT moduł żeby się łączyc bezprzewodowo do sterownika i jest git malina.

 

Reduktor wpięty w obieg wody szeregowo nie równoległe - tutaj trzeba tylko poszukać redukcji z oplowskich przewodów na te standardowe wodne przy LPG.

 

Jako że plastikowy dolot to łatwa robota - oczywiście i tak ściągamy go ;), problem jest tylko z jednym otworem bo jest czujnik położenia klapek i tam się robi na styk wkrętke.

 

edit

A i spalanie PB  pewnie w okolicach 8L /100, LPG 10L/100 - ale ja jeżdze po mieście, przy trasie schodzi coś ale nie jakieś cuda jak niektorym na innych forach że coś ponad 6,5L PB przy astrze H z tym samym silnikiem.

Edytowane przez waldek2020

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, waldek2020 napisał:

Co do instalacji to ładnie można sobie popatrzeć jak to ma być zrobione w dziale galerii choćby ten na którym się sam posiłkowałem https://lpg-forum.pl/meriva-1-4-t74606.html?hilit=meriva

No nie dałeś poprawnego linku gdyż ten prowadzi do logowania.

 

Chodzi o ten wątek ? https://lpg-forum.pl/opel-meriva-i-1-4-twinport-ecoflex-90km-2009-t74245.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przymierzam się do założenia instalacji gazowej. Będzie to instalacja Stag ale szczegółów nie znam. Koszt to 3000zł .

Ostatnio na zalanym do pełna zbiorniku od momentu mrugania rezerwy zrobiłam 791 km na 44l paliwa według komputera pokładowego.

Teraz od wczoraj zalałam go ponownie do pełna i chcę sprawdzić ile miesięcznie zużyję paliwa i zrobię km. Rezerwa jeszcze nie mrugała tylko świeciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności