Skocz do zawartości

Temperatura i płyn chodniczy


Gość student_info

Rekomendowane odpowiedzi

Gość student_info

Witam.

Podczas jazdy silnik maksymalnie osiąga temperaturę na obrazku.

 

post-17804-0-42066400-1300492308_thumb.jpg

 

Do tego jeśli auto stoi w garażu dwa-trzy tygodnie to znika 1/4 zbiornika płynu chłodniczego. Pod autem nie ma kałuży z płynu.

Czy tak niska temperatura to wina czujnika? a może termostatu? Gdzie znika płyn chłodniczy?

A i jeszcze jedno :) silnik ma 196 tys przelatane. Rozrząd wymieniany był przy 145tyś 6 lat temu. Czy już czas na wymianę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arturro-55

Witam.

Kolego, co do temperatury to sprawdź termostat, jak to zrobić znajdziesz tu kilkanaście tematów.

Płyn może uciekać z nagrzewnicy, wtedy nie będzie mokrych śladów pod samochodem bo wycieka on do środka pojazdu, sprawdź czy jest sucho pod wykładziną od strony pasażera. Może też uciekać do układu wydechowego wtedy spaliny mają charakterystyczny "słodkawy" zapach. Oleju nie przybywa?

Sam rozrząd, 6 lat to dużo pomimo że nie ma wyjechanych kilometrów należało by jak najszybciej wymienić pasek, rolkę napinacza i pompę wodną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość student_info

Witam.

Kolego, co do temperatury to sprawdź termostat, jak to zrobić znajdziesz tu kilkanaście tematów.

Płyn może uciekać z nagrzewnicy, wtedy nie będzie mokrych śladów pod samochodem bo wycieka on do środka pojazdu, sprawdź czy jest sucho pod wykładziną od strony pasażera. Może też uciekać do układu wydechowego wtedy spaliny mają charakterystyczny "słodkawy" zapach. Oleju nie przybywa?

Sam rozrząd, 6 lat to dużo pomimo że nie ma wyjechanych kilometrów należało by jak najszybciej wymienić pasek, rolkę napinacza i pompę wodną.

 

Dziś zauwazyłem iż jeśli wskazówka temp przejdzie 80 stopni włącza się wiatrak chłodnicy. może to byc tylko czujnik a nie termostat?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arturro-55

Dziś zauwazyłem iż jeśli wskazówka temp przejdzie 80 stopni włącza się wiatrak chłodnicy. może to byc tylko czujnik a nie termostat?

I tak i nie, wszystko zależy od tego jaka jest rozbieżność pomiędzy temperaturą pokazywaną przez wskaźnik a faktyczną temperaturą silnia.

Sprawdzić to możesz podłączając autko pod komputer albo zamieniając czujniki.

Jak z płynem, nadal ubywa, sprawdzałeś to co pisałem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość student_info

I tak i nie, wszystko zależy od tego jaka jest rozbieżność pomiędzy temperaturą pokazywaną przez wskaźnik a faktyczną temperaturą silnia.

Sprawdzić to możesz podłączając autko pod komputer albo zamieniając czujniki.

Jak z płynem, nadal ubywa, sprawdzałeś to co pisałem?

 

Czujnik temp wymieniłem na nowy. Temp 80.

W daleszej części wymiana terrmostatu mnie czeka ale ponoć jest troche pracy z tym ( trzeba ściągać rozrząd??).

Auta pod komputer nie podłącze bo ten model raczej nie ma komputera :lamer:.

Co do płynu to ubywa ale tak jakby mniej. Odczuwalny jest słodkawy zapach spalin i wnioskuje że to uszczelka :maruda:.

Od strony pasażera sprawdziłem czu jest mokro pod dywanikiem ale jest suchutko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta pod komputer nie podłącze bo ten model raczej nie ma komputera

 

Z tego co wyczytałem po forach , to wszystkie ople od 86-87roku mają złącze diagnostyczne , więc powinno się udać.W końcu moduł to już jakiś tam komputer.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciej-123

Gniazdo diagnostyczne jest w tym miejscu gdzie są bezpieczniki, ale po co na kompa poszukaj na forum jak odczytać błędy za pomocą spinacza czy kawałka kabelka wszystko jest opisane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arturro-55

student-info.

Jeżeli płyn ucieka do cylindra to nie ma co czekać. Jak będziesz wymieniał uszczelkę to spokojnie dostaniesz się do termostatu. Czekanie może doprowadzić do sytuacji w której w cylindrze uzbiera się na tyle płynu że zablokuje tłok, cieczy nie da się sprężyć.

Wykręć i obejrzyj świece, jeżeli na którejś będzie biały nalot taki jak na silnie utlenionym aluminium to masz miejsce (cylinder) na którym jest przeciek. Gdzieś tu były obrazki jak wyglądają takie świece ale nie mogę znaleźć. Wpisz w wyszukiwarkę: UPG, znajdziesz dużo informacji na ten temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość student_info

Witam.

Minęło trochę czasu aż w końcu się za to wszystko zabrałem :)

Wymieniłem kompletny rozrząd, termostat, czujnik temp w bloku silnika.

I teraz rodzi się pytanie bo...

temperatura dalej trzyma się na poziomie 80*.

Termostad nowy i czujnik a silnik nie osiąga 90*.

Wiatrak włącza się przy 85-87*.

Gdzie przyczyna??

A co do wycieku to pompa wody nie była wymieniana od nowości tego samochodu :|

wiec nie dziwne ze lało się przez nią jak przez sito i zauważyłem wyciek z nagrzewnicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arturro-55

Spróbuj podłączyć auto pod komputer. Może to tylko wskaźnik temperatury oszukuje, bo rozumiem że odczyt temp. włączenia wentylatora jest wg tego wskaźnika. Czujnik temperatury ten co wymieniłeś na nowy to jest dedykowany do tego motoru czy po prostu to taki sam jak był wcześniej tylko nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności