Skocz do zawartości

Uszczelka pod glowica


Gość kasa1979

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,w mojej Mery 1.4 zauwazylem dzisiaj delikatny wyciek plynu chlodzacego z pod glowicy w rogu w okolicach filtra oleju,zauwazylem tam mokre i z ciekawosci to skosztowalem,i okazalo sie najgorsze,smak slodko gorzki,ubytek plynu jest bardzo niewielki ale zawsze cos,kapac nie kapie bo zdazy wyparowac,blok silnika jest cieply w czasie jazdy wiec paruje.Powiedzci mi czy moge jakis czas jezdzic z tym czy trzeba robic odrazu z uszczelka.Orientowalem sie koszt uszczelki to 180zl a wymiana przez znajomego mechanika to 200zl,duzo czy nie? Prosze napiszcie mi czy moge jezdzic jakis czas czy to nie grozne,stan plynu w zbiorniczku bede pilnowal caly czas. :help:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Miechulodz

A po co co chwila pod maskę zaglądać i sprawdzać czy płyn ubywa czy nie. Co do kosztu wymiany jeżeli zrobi ci to znajomy porządnie to od razu wymieniaj (koszta eksploatacji). Uszczelkę przecież nie wymieniasz jak filtr oleju czy opony tylko jeździsz do czasu aż coś znów z nią zaczyna się dziać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm,myslalem ze jakis czas moge z tym jezdzic?

dodano

Macie moze jakies namiary na sklep wysylkowy,taki zeby kupic uszczelke pod glowice i pokrywe klawiatury,patrzylem na allegro ale sa tylko do 1.6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Miechulodz

Pewnie że możesz jeździć ale gorzej jak ci uszczelkę dalej zacznie dmuchać i w pewnej chwili autko ci stanie. Co do uszczelki może ta ci będzie pasować http://allegro.pl/uszczelka-glowicy-opel-1-2-1-4-16v-reinz-i1498369826.html lub http://allegro.pl/uszczelka-glowicy-opel-1-2-16v-04-i1507511217.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na taki plyn K2 RADIATOR STOP LEAK-eliminuje wycieki,dzisiaj go kupilem ,moze to mi pomoze i nie bedzie wycieku z pod glowicy,myslalem jeszcze o proszku,co o tym myslicie.Warto spróbować czy nie?Prosze o wasze opine na temat tego plynu,narazie go nie bede wlewal,poczekam na opinie.

dodano

Bardzo prosze o jakas odpowiedz,wasze zdanie bardzo sie liczy dla mnie.

Edytowane przez daro
scaliłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązanie conajwyzej doraznie, w/w produkty sa odpowiednie (wg instrukcji), dla chodnicy, natomiast UPG, jest prezwaznie wydmuchiwana - wiec sam sobie odpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gardi1

Powiedz mi,czy jak wleje to a nie pomoze mi to czy nie zaszkodzę sobie tym plynem ze go wlalem ????

dodano

Dowiedzialem sie ze po wlaniu takiego plynu moge uszkodzic uklad chlodzenia i ogrzewania oraz ze przytka nagrzewnice,nie wiem teraz czy sprobowac go wlac czy jednak nie zeby sobie bardziej nie zaszkodzic????

dodano

Dzisiaj z ciekawosci zadzwonilem do serwisu Opla u mnie w Bielsku i zapytalem o koszt wymiany uszczelki pod glowica,wiecie jaka cena szok 1100zl robocizna,ale za to uszczelke maja tania na sklepie bo tylko 160zl,a w inne miejsce jak dzwonilem z zapytaniem o koszt uszczelki to powiedzieli mi 350zl,skąd oni biora takie kosmiczne ceny?

dodano

Jednak kupie ta uszczelke pod glowice w sklepie Opla,przynajmniej wiem ze spasuje na 100 procent,jak dzwonilem i pytalem to sprawdzali po numerze nadwozia a koszt 160zl.a jak dzwonilem do innych sklepow to koszt od 80 do 350zl i jak pytalem czy spasuje na 100 procent to mowili ze chyba tak.Boje sie kupic takiej uszczelki niepewnej bo jak ja mechanik rozpakuje i ona nie bedzie pasowala,to juz zwrotu nie bede mial,i bede musial kupic nastepna.Pojade do Opla i tam kupie.Szukalem na allegro jeszcze uszczelki pod rozrzad ale nie znalazlem,widzieliscie moze gdzies?

Edytowane przez daro
scaliłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie wszystkich czytajacych moj post,moja merivka jest juz po zabiegu u mechanika.Zostala wymieniona,uszczelka pod glowica[byla jednak walnieta i cieklo],sruby mocowania glowicy,uszczelka zaworu egr,uszczelka pokrywy zaworow,uszczelka pompy,uszczelka rozrzadu i dodatkowo caly kompletny rozrzad,zostala tez wymieniona uszczelka miski olejowej oraz zostala wyczyszczona miska,uszczelka kolektora wydechowego,nowy wklad filtra oleju,nowy olej Mobil,filtr paliwa,filtr powietrza i nowy plyn do chlodnicy.Zostala tez splanowana glowica,zawory nie byly docierane poniewaz nie trzeba bylo,przed rozbieraniem silnika,mechanik sprawdzal i bylo na kazdym cylindrze 11 barow,powiedzial ze tak jak w nowym aucie.Dodam ze to wszystko robil mechanik z Opla :brawo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc no koszt wszystkich czesci to okolo 800-900 zl,uszczelka pod glowice kupiona orginalna w salonie opla,inne uszczelki i sruby mocowania glowicy to Victor Reinz,rozrzad z Febi + do tego wszystkiego robocizna mechanika.

Edytowane przez daro
zbędny cytat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności