Skocz do zawartości

opony 185/55/r15


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Przeciez im wiekszy promien felgi tym wieksza srednica kola - a im wieksza srednica kola tym lepiej pokonuje dziure. To tak na chlopski rozumek :lol:

Nie do konca - bo im wieksza srednica felgi tym nizszy profil opony i w ten sposob srednica zewnetrzna kola jest taka sama - ew niewielkie odchylenia. w takim razie im wieksza srednica felgi tym mniejsza odleglosa felgi od podloza i mniejsza grubosc opony tłumniacej nierówności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja sobie kupiłem gutki exellence i ślicznie się trzymają i są cichutkie. Do tego mają asymetryczny, ładnie prezentujący się bieżnik i ładne boki. A felgi to raczej nie polecam większych niż 16'. Aha ostrożnie z szerokością. Przy 225 to trzeba mono chwytać kierkę na koleinach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x-czareq, przeczytaj temat od początku,masz link do opon,a jak poszukasz w google będzie i do felg.

Wybór opon i felg to sprawa indywidualna,więc sam poszukaj,dlaczego ktoś ma to robic za ciebie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

na zimę kupilem Yokohama W-drive - i przyznam szczerze że jeszcze nie mialem takiej opony - co prawda nie testowana w warunkach kopnego śniegu ale we wszystkich innych rewelacja - włącznie z mokra nawierzchnią przy dodatnich temperaturach. Ciągnie jak smok, trzyma się elegancko. Dla mnie totalne zaskoczenie to koleiny wypełnione wodą - nie wiedziałem, że opona zimowa może tak fajnie odprowadzać wodę. Możesz sobie pozwolić na nonszalanckie trzymanie kierownicy - zona sie wtedy fajnie wścieka a samochód jedzie jak po szynach, zakrety jakieś 20% szybciej. Na mój gust bezpieczeństwo z tymi oponami zdecydowanie wzrosło.

 

Jeżeli letnie modele sprawdzają się podobnie to proponuję ci zaczerpnąć innych opinii i rozważyć zakup. Ja dałem za swoje zimowki (195/60 R15) 260 PLN z montażem czyli stosunek jakość do ceny oceniam na bardzo zadowalający.

 

Jak kupować to tylko oryginalne Made in Japan ba słyszałem że robią je gdziś jeszcze. A jeżeli miałbym porównywać z np. orginalnie montowanymi w Astrze letnimi Dunlopami bodajże Sport 2020 to jest przepaść. Zdecydowanie nie polecam. Nie polecam również opon letnich i zimowych Barum (świetne na kopny śnieg ale poza tym kicha), jeździlem też na Matadorach - podobnie. To opony których używałem przez ostatnich 10 lat - dalej wg mnie nie ma sensu wracać bo to już zupelnie inne technologie.

 

Tak to wygląda z mojej osobistej perspektywy. A doswiadczenie z tego dla mnie plynie takie że nie można oszczędzać na oponach - jeden z ważniejszych elementów Twojego auta - kup sobie tańsze obrecze ale dobre, nowe opony. Forumowicze pewnie by dodali ze nie można też oszczedzać na oleju którym zalewasz auto - i to jest święta prawda 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

witam

 

mam takie pytanie

 

mianowicie mam możliwość kupienia alumów o rozmiarach 15' x 7 ET 37 - czy one nadają sie do mojej asterki (oczywiście rozstaw śrub sie zgadza)

silnik jaki posiadam to 1.6 16v (a wersja 3 drzwiowa)

 

i druga sprawa jakie oponki na lato najlepiej na nie wrzucić chodzi mi o profil i o producenta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mianowicie mam możliwość kupienia alumów o rozmiarach 15' x 7 ET 37 - czy one nadają sie do mojej asterki (oczywiście rozstaw śrub sie zgadza)

felgi pasują

na 7" mozesz dać 205/55R15 lub 215/50R15

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako, że również przymierzam się do kupna letnich opon, to obiło mi się o uszy iż astra ząbkuje(?) niektóre modele. Czego w takim razie się wystrzegać? Użytkuje ktoś z Was Fuldy Carat Progresso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności