Skocz do zawartości

opony 185/55/r15


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli oryginał opla ma przy 15 6" ET 49,to pół cala z tych 6,5 dzielimy na pół i wychodzi 6 mm na obie strony

nie powinno trzeć od wewnątrz jeśli nie przesadzisz z szerokością opony,ale jeśli dmuchać na zimne i wybierzesz np ET 43 to będzie dobrze

nie pamiętam dokładnie fabrycznego ET astry na 16,ale mogę jutro zajrzeć do katalogu

myslę że od 39 do 43 powinno być dobrze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.Czy ktos z Was jeżdzi na oponach 185/65R14?Miałem zamiar kupić R15 ale jest cholerny problem zeby kupić stalowe 15 używki na 4 sruby ,dlatego byłem zmuszony do zakupu 14stek.Ciekawi mnie jaka jest różnica w km/h miedzy 185/65 R14 a 195/60 R15?Obecnie na14stkach przy 2000obr mam prawie 90km/h.Jak to wyglada u Was?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelek82B, sorry,zapomniałem :wink:

raaaf82, wpi9sz w google "kalkulator doboru opon",tam wpisz oba rozmiary i wyjdzie ci róznica :P

 

 

 

w katalogu jest felga 6J16 ET 49,czyli na 6,5 teoretycznie powinno być ET 43

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawelek82B

Dzięki zibi naprawdę wiesz o co biega. Muszę teraz po patrzeć za jakimiś kołami. Będę szukał czegoś zbliżonego do orginalnego wymiaru żeby zbytnio nie przesadzić z rozmiarem, bo i po co ma cierpieć samochód. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam. Do zobaczenia na szlaku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewciadan

Pytanie do Zibiego bo chyba jest najbardziej w temacie....

 

Mogę kupić takie felgi:

http://ewciadan.fm.interii.pl/alu.jpg

 

Są to oryginalne oplowskie więc chyba powinny pasować.....Moje pytanie o co mam zapytać jak będę dzwonił do gościa .... zapewne o ET tylko jakie powinno być dla mojego autka.

Opony na felgach to Pirelli z 2007 roku po 1 sezonie 7 mm bieżnika .... 205/55/15 ... co sądzisz o tym rozmiarze ..... To chyba tyle .... Gość chce za komplet 700 zł ( cena chyba kusząca? )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewciadan, to zapewne felgi od astry F 7J15 ET42 albo ET43,bo nie pamiętam

tak,czy siak ET pasuje

rozmiar opon też pasuje,chociaż jeśli jeżdziłeś na węższych np. 185 odczujesz dyskomfort,ale za to jaki lansik :D

spalanie też nieco wzrośnie

zapytaj o schody na oponach,bo Pirelli lubi je robić,a coś w tej cenie gościu nie chce za dużo,więc podejrzane jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewciadan

Czyli sądzisz że cena podejrzana? Pytałem go ściąga je z Niemiec podobno opony po 1 sezonie 7 mm bieżnika na każdej. Ja obecnie jeżdżę na 195/65/15 więc pewnie nie odczuje różnicy... a lans raczej nie rodzinne autko. Cena jest kusząca bo i opony z 2007 roku czyli jeszcze ze 3-4 sezony pośmigam. A Pirelki to chyba dobre gumy... A spalanie o ile może wzrosnąć??

 

 

Po rozmowie z gościem okazało się że to opony cało sezonowe.... wrrrr ( chyba nie ma czegoś takiego albo zima albo lato ) Mają oznaczenie M+S a bieżnik wygląda mi raczej na zimowy..

 

http://ewciadan.fm.interii.pl/ms.jpg

 

Co sądzisz ZIbi ?? Może Ty masz coś w rozsądnej cenie z dobrymi oponami?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewciadan

Jeszcze jedno pytanie do Zibiego.

 

Szukam jakiegoś złotego środka. Mam obecnie opony 195/65/15. Dębica passio 2 jest w cenie 130 zł ( nie mają rozmiaru 195/60/15 ) a chciałem taki rozmiar. Obecny 195/65 jak pisałeś trochę za duży. Pomyślałem że może wstawić 185/65/15 ?! Co sądzisz o tym rozmiarze ? Czy odczuję jakąś różnice w prowadzeniu auta i komforcie?

 

Myślę o takich :

 

http://www.allegro.pl/item918005732_debica_passio_185_65_r15_185_65_15_185_65r15.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności