Skocz do zawartości

opony 185/55/r15


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robertnet

Planuję kupić alufelgi 6Jx15H2 ET49, dobry rozmiar?

tak,

Jeżeli tak to jaki rozmiar opon do tych alufelg? Miałem kupować 195/60/15. Proszę o poradę.

w powyższym poście kolega zibi napisał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

6Jx15H2 ET49, dobry rozmiar? Jeżeli tak to jaki rozmiar opon do tych alufelg? Miałem kupować 195/60/15. Proszę o poradę.

wszystko na tak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

zibi pytanko :) :)

Dzisiaj dzwoniłem do serwisu opla we wrocku z zapytaniem o rozmiar alu felg do astry G z 99 v16. Oni poinformowali mnie że na 15' ET jest 49. :wesoly: Pytałem sie czy można zakładać alusy z ET39 takie jak te http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=982101429

Pytanie czy one będą pasowały, czy wystawać może będą? :wesoly::)

A oni że można zastosować dystanse, ale te rozwiązanie jest złe bo może bić kolo zawieszenie ,itp.

Czy to jest prawda? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tu wychodzi wiedza baranów w ASO

różnica miedzy ET 49 a ET39 to 10 mm

z tym ze 49 będzie się chować w nadkola

a 39 bardziej wystawać

jak dasz dystanse do ET39 to wyjdą na zewnątrz jeszcze bardziej :wesoly:!

 

BTW podawałem na forum od ilu do ilu ET można montować kola

specjalna tabelka z wymiarami

 

przykładowo do vectry B zalecane jest od 39 - 49

a wchodzi i 33 z omegi w 15 calach (sam mam takie )

i nic nie trze

problemy zaczynają się przy felgach 16 17 18 cali i większej szerokości np 7 albo 8 cali

ale nie przy zwykłych 15

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawelek82B

Koczer, przeglądałeś ten temat dokładnie? Chyba nie, bo kilka postów wcześniej jest napisane że Astra II 2,0DTL miała 5x110 a nie 4x100. Wiem to też dlatego że sam taką śmigam. Proponuję przejrzeć post od początku do końca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 1OOProcent

Witam

 

Posiadam Astre G Caravan 2.0 DTi 16v (101KM) 2003r.

nosze się z zamiarem kupna felg na allegro, prosił bym kolegów o pomoc w doborze felg jak i opon.

 

Opcja 1

 

http://www.allegro.pl/item993080971_e231_mb_16_5x110_alufelgi_omega_astra_vectra.html

 

Opcja 2

 

http://www.allegro.pl/item993077813_dze227_s_16_5x110_nowe_felgi_alu_opel_astra.html

 

koledzy czy felgi które przedstawiłem będą pasowały do mojego auta bez przeróbek?

 

opony 205/55/16 czy może 205/50/16 do tych felg ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1OOProcent, w nr 1 felga wyjdzie na zewnątrz o 2,4 cm w stosunku do fabrycznych i ET jest właściwie dobrane

w nr 2 przy szerokości felgi 6,5" najwłaściwsze byłoby mieć ET 43-jest 35,czyli wysuwasz

2 cm

reszte oceń sam,bo felgi pasują ,a opona 205/50R16 może być jako zalecana i dopuszczalna do obydwu szerokosci felg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam zibi proszę o poradę czy może być taki zestaw do astry G.Felga 5.5Jx15H2ET46 i oponka 195x55x15.oponka wygląda na trochę przygniecioną ale właśnie takie alumy z oponami nabyłem.Czy nie będzie problemu ze zużyciem opony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam takie felgi 15 i nie wiem jakie mają parametry i skąd wy je bierzecie?

 

Czy mogę na te felgi założyć opony 185/65 , teraz mam 195/60, chcę założyć węższe aby zmniejszyć spalanie , ale tak się zastanawiam czy naprawdę tak zauważalne jest to że będą się gorzej trzymały drogi na zakrętach? Wygląd też raczej nie powinien się dużo zmienić bo to tylko 10mm.??

 

taka mam felgę...

 

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

severs, zestaw pasuje,żadne obcieranie nie wchodzi w grę,opony od astry F,ale da się jeżdzić,na mniejszej oponie auto żwawiej przyspiesza

Witam a ja mam takie felgi 15 i nie wiem jakie mają parametry i skąd wy je bierzecie?

 

to typowa felga astry z początkowych roczników 6J15 ET 49 i mozna zakładać 185/65R15 ,a te 10 mm?no cóż dla kobiety do duzo,a dla opon róznie ,na twardszej oponie nie ma żadnych róznic

chcę założyć węższe aby zmniejszyć spalanie

185 jest węższa,ale i wyższa,więc z tym spalaniem nie do końca jest prawda,ja jeżdziłem 75 KM astrą na oponach 185/60R15 i średnio paliła mi 6 L

na mniejszej oponie silnik ma lzej i pali też teoretycznie mniej

 

co do rozmiarów opon,to np.ciężarowe Renault Magnum fabrycznie wychodziło na 315/80R22,5 z tyłu,ale po upowszechnieniu niskich naczep stosuje się opony o 2 rozmiary niższe

gadałem z kierowcami i spalanie się nie zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności